Loader

Tek Satır Kod Yazmadan Yapay Zeka Modeli Oluşturabilirsiniz

Tek Satır Kod Yazmadan Yapay Zeka Modeli Oluşturabilirsiniz

Microsoft, tek bir satır kod yazmadan yapay zekâ modeli oluşturulabilecek bir uygulamayı ücretsiz olarak yayınladı. Uygulama, herhangi bir bulut sürücüyle iletişime geçmeden sadece kullanıcıların bilgisayarı üzerinde çalışıyor.

Yapay zekâ ve makine öğrenmesi gibi terimlerle özellikle son yıllarda oldukça sık karşılaşıyoruz. Ancak Microsoft, bu sıklığı daha da artırmak istiyormuş gibi duruyor. Şirket, herhangi bir kod yazmadan insanların makine öğrenmesi modellerini eğitmesine yardımcı olacak ücretsiz bir uygulamanın halka açık ön izlemesini ücretsiz olarak yayınladı.

Windows ve Mac işletim sistemleri için yayınlanan Lobe ismindeki bu masaüstü uygulaması, şu an için sadece görüntü sınıflandırmayı destekliyor. Ancak Microsoft’un planları arasında bunu, diğer modellere ve veri türlerine genişletmek de bulunuyor.

Uygulamayı indirdiğinizde yapmanız gereken ilk şey, Lobe’un tanımasını istediğiniz görselleri yüklemek ve etiketlemek. Uygulama, daha sonrasında veri seti için uyumlu bir açık kaynaklı makine öğrenmesi mimarisi seçiyor ve bilgisayarınızda modeli eğitmeye başlıyor. Ayrıca gerçek zamanlı görsel sonuçlarla modelin performansını inceleyebiliyor, tahminlerine geri besleme yapabiliyor ve yanlış etiketlemeleri düzeltebiliyorsunuz.

Yaptığınız eğitimlerden sonra modeller dışarı aktarılabiliyor ve kullanıcıların seçimleri platformuna yüklenebiliyor.

Lobe’un internet sitesinde buradan ulaşabilir ve indirebilirsiniz. Ayrıca uygulamayı nasıl kullanacağınızı ve makine öğrenmesi modelini nasıl eğitebileceğinizi de yukarıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

Tags: