Loader

Terminal Nedir?

Türk Hava Yolları olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren inovasyon kültürümüzü sürdürülebilir bir gelecek vizyonuyla yöneterek dünyada sektör liderleri arasında yerimizi aldık. Geleceğin teknolojiyle şekilleneceğine, teknolojinin de ekosistem ile birlikte geliştirilebileceğine inandık ve bu sebeple Terminal’i hayat geçirdik.

 

Terminal, teknoloji ve inovasyon alanında yaptığımız tüm çalışmaları tek noktada birleştirdiğimiz dijital bir platformdur. Açık inovasyon stratejimiz ve teknoloji odaklı yaklaşımımızla yeni nesil girişimleri ve tüm teknoloji severleri Terminal’de bir araya getirerek seyahatin geleceğini birlikte şekillendiriyoruz.

Terminal’de Neler Var?

Terminal Girişim İş Birliği Programı
 

Yeni nesil girişimlerden ilham almak, ürün ve servislerini test edebilmek, potansiyel iş birlikleri geliştirebilmek ve girişim ekosistemine katkıda bulunabilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz girişim programıdır.

Girişimler bu program ile birlikte Türk Hava Yolları’na tek bir kanal üzerinden hızlı bir şekilde ulaşabilir ve ortak proje geliştirme fırsatı yakalayabilirler. Türk Hava Yolları ve farklı sektörlerde çalışan alanında uzman kişiler tarafından mentorluk alarak projelerini sektör ihtiyaçlarına göre şekillendirebilirler. Terminal Girişim Programı kapsamında desteklediğimiz girişimler sağladığımız uçak biletleriyle yeni pazarlar keşfederek projelerini dünyanın her noktasında ölçekleyebilirler.

Invest On Board
 

Girişimlerin yatırımcı sunum videolarına uçak içi ekranlarda yer vererek yatırımcı bulma süreçlerine destek olduğumuz programdır. Girişimler yatırımcı sunum videolarını www.investonboard.com adresi üzerinden yükleyebilir ve Türk Hava Yolları ile yolculuk yapan potansiyel yatırımcıların kendileriyle iletişime geçmelerini sağlayabilirler.

Developer Portal
 

Açık inovasyon stratejimiz kapsamında dijital servislerimizi (API) geliştiricilere sunduğumuz programdır. Geliştiriciler developer.turkishairlines.com web sitesi üzerinden dijital servislerimizi test edebilir ve uygulamalarında kullanabilirler.

Terminal İle Gelişmelerden Haberdar Ol!