Loader

Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi

Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi

Uluslararası Girişim Zirvesi, Türk girişimciler ve yatırımcılarla birlikte uluslararası teknoloji girişimlerini ve yatırımcılarını bir araya getirdi.

Yurt dışından ve yurt içinden çok sayıda başvurunun olduğu girişim zirvesinde Çevre ve Enerji Teknolojileri, Sağlık ve Spor Teknolojileri, Gıda ve Tarım Teknolojileri, Eğitim Teknolojileri, Uzay Teknolojileri, Finans Teknolojileri, Lojistik ve Akıllı Şehir Teknolojileri alanlarındaki girişimler yerini aldı.

Etkinliğe 200’e yakın yerli ve yabancı girişimci, 200 uluslararası yatırımcı ve fon ile 150’nin üzerinde uluslararası mentor katıldı. Dört gün süren etkinlikte girişimler mentorlar tarafından değerlendirilip, kurumsal firmalar ile iş geliştirme seansları yaptı.

Zirvedeki değerlendirmeler sonrası uygun görülen 15 yerli girişime San Francisco’da bir haftalık hızlandırma kampı, 15 yabancı girişime ise Türkiye’de ofis kurma desteği sağlanacak. Google’ın da katkı sağladığı zirvede, birinciliği elde eden girişim 100 bin dolar, altıncılığa kadar derece elde eden diğer girişimler ise 20 bin dolar tutarında bulut bilişim servisi Google Cloud kullanım hakkı elde etti.