Loader

Stretch: Boston Dynamics Yeni Robotunu Tanıttı

Stretch: Boston Dynamics Yeni Robotunu Tanıttı

Robotik konusunda uzmanlığıyla tanınan Boston Dynamics, e-ticaret ve lojistik alanına katkı sağlayabilecek yeni robotunu tanıttı. Robotun araç içerisinden yük boşaltma, hızlı kutu taşıma gibi birçok özelliği bulunuyor.

Boston Dynamics yetkilileri bir basın açıklamasında, yeni robotun şirketin lojistik sektöründe güçlü bir yer edinmesine yardımcı olacağını ve esnek otomasyon çözümlerine yönelik artan talebi karşılayabileceğini açıkladı.

Boston Dynamics, Akıllı Depo Lojistiği Talebini Karşılamayı Hedefliyor

Stretch, mal akışını iyileştirmek, fiziksel olarak zor görevleri üstlenirken çalışan güvenliğini artırmak ve sabit otomasyon maliyetini azaltmak için tasarlandı.

Robot, dar alanlarda hareket etmesine ve yeni depo düzenlerine kolayca uyum sağlamasına olanak tanıyan küçük, çok yönlü bir mobil tabana sahiptir. Gelişmiş algılama ve bilgisayar görüş kameralarına sahip bir kol ve akıllı kavrayıcı sayesinde, ambar alanlarında gezinmesine ve çok çeşitli öğeleri belirleyip işlemesine olanak tanır.

Boston Dynamics’in iş geliştirme başkan yardımcısı Michael Perry Reuters’e verdiği bir röportajda; “Bu hızlı ve çok yönlü robot ile 23 kilogram (50 pound) civarında kutuları toplayabiliyor ve maksimum taşıma hızımız saatte 800 kasaya kadar ulaşabiliyor” ifadelerini kullandı.