Loader

Spirit Airlines Biyometrik Özellikli Otomatik Bagaj Check-in Sürecini Başlattı

Spirit Airlines Biyometrik Özellikli Otomatik Bagaj Check-in Sürecini Başlattı

Spirit Airlines’ın biyometrik fotoğraf eşleştirme teknolojisine sahip otomatik bagaj check-in sistemi Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı’nda (ATL) kulanılmaya başlandı.

Bu sistem, yolcuların kimse ile muhatap olmadan bagajlarını doğrudan check-in yapmalarını sağlıyor. Sistem, doğrulama için yolcunun kimlik fotoğrafını kullanıyor. Bu sistemin, bagaj kontrolü sırasında kimlik kontrolünü ortadan kaldırması hedefleniyor.

Spirit Airlines ATL’de günde ortalama 1.000 bagaj kontrol ediyor. Test verilerine göre, yeni sürecin ortalama işlem süresini yolcu başına 70 saniyeye düşürdüğünü ve bagaj tesliminde harcanan süreyi % 30 azalttığını gösteriyor.

Self-bag drop sistemi, bir yolcunun Amerika Birleşik Devletleri’nde seyahat ederken potansiyel olarak kullanabileceği yaklaşık 200 ülkeden 50.000’den fazla kimlik formundaki verileri analiz edebilen bir yazılım kullanıyor. Yazılım ayrıca bir kimliğin gerçekliğini de doğrulama özelliğine sahip.

Ayrıca Delta, LAWA, TSA ve Idemia firmaları son biyometrik denemelerden elde edilen bilgileri ortak bir ağda paylaşıyor ve yeni nesil seyahat deneyimi için birbirlerine destek oluyor.

Tags: