Loader

SITA Havacılık Endüstri Raporu

SITA Havacılık Endüstri Raporu

Hava taşımacılığı endüstrisine BT hizmetleri sağlayan çok uluslu bir bilgi teknolojisi şirketi olan SITA, ‘2021 Air Transport IT Insights’ başlıklı bir rapor yayınladı. Rapor, 45 ülkeden 180’den fazla BT havalimanı ve havayolu karar vericilerinden bilgi toplanarak oluşturuldu.

Rapor, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik alanlarının bu yıl havayolları ve havalimanları için en önemli iki odak noktası olacağını vurguluyor.

1. Sınırlardaki sağlık kontrol süreçlerinin dijitalleştirilmesi.

SITA, manuel belge kontrol süreçlerini azaltmak ve sahte sertifikaları hızlı bir şekilde farketmek için “Dijital Seyahat Beyannamesi” ürünü ile bu iki süreci otomatikleşti.

2. Mobil ve biyometrik çözümlerle havaalanı süreçlerini otomatikleştirme.

SITA, yolcuların seyahat sürecinde kendilerini güvende hissetmelerine ve sorunsuz bir yolculuk yaşamalarına yardımcı olmak için mobil ve biyometrik teknolojilerin sağladığı temassız bir havaalanı deneyiminin yapılması gerektiğini savunmaktadır.Roma, Pekin, Atina ve IGA gibi havalimanlarında başarıyla uygulanmıştır.

3. Yeni nesil uçak içi dijital uygulamalarla emassız, mobil bir deneyim sunma.

SITA, bu büyüyen trende ayak uydurmak için uçaklarda hızlı, kesintisiz bağlantı kurulmasını tavsiye ediyor.

4. Havalimanı operasyonlarında daha fazla işbirliği ve maliyet verimliliği sağlama.

SITA CrewTab Retail’in lansmanını yaptı.  Bu ürün, gelir tarafında, havayolu ekiplerinin daha iyi dijital hizmetler sunmasına ve aynı zamanda maliyet tasarrufu sağlamasına olanak tanımaktadır.

5. Uçak operasyonlarında daha fazla verimlilik ve sürdürülebilirlik sağlama.