Loader

SFO ve United, İç Hat Uçuşları İçin Yüz Tanıma Teknolojisini Deneyecek

SFO ve United, İç Hat Uçuşları İçin Yüz Tanıma Teknolojisini Deneyecek

San Francisco Uluslararası Havalimanı (SFO) ve United Airlines, belirli uçuşlarda yurt içi yolcular için check-in’den uçağa kadar düşük dokunuşlu, biyometrik etkin bir havaalanı deneyimi sunacağını duyurdu.

Denemeye katılan United yolcuları, SITA Smart Path kullanarak, check-in sırasında kimlik ve uçuş bilgilerini yüz biyometriklerine bağlayabilirler. Yolcular daha sonra fotoğraflı kimliklerini veya biniş kartlarını vermek zorunda kalmadan çantaları ile birlikte , güvenlik kontrol noktasından geçip uçağa binmek için biyometrik olarak etkinleştirilmiş bir kameralardan geçerler.

COVID-19’a yanıt olarak SFO, United ve SITA, yolcu yüzey temasını ve temsilci etkileşimlerini azaltan, müşteri deneyimini iyileştiren ve işlem sürelerini minimize eden  güvenli ve yenilikçi self servis çözümler sağlamak için birlikte çalışıyor.

San Francisco Uluslararası Havalimanı Direktörü Ivar C. Satero, “Temassız teknolojilerin salgın sonrası hava yolculuğu deneyiminin önemli bir parçası olacağına kesinlikle inanıyoruz ve United Airlines’ın bu çözümü test etmek için SFO’yu seçmesinden gurur duyuyoruz. Bu işbirliği, hava yolculuğunu daha güvenli ve verimli hale döndürme konusundaki ortak kararlılığımızın göstergesidir. United ve SITA’ya bu çabalarındaki liderlikleri ve vizyonları için teşekkür ediyoruz. ”

SITA Amerika Başkanı Diana Einterz de şunları ekledi: “Mevcut havaalanı altyapısını kullanma yeteneği, COVID-19 pandemisinin gerektirdiği yeni sağlık önlemlerine hızlı bir şekilde yanıt vermenin anahtarı haline gelmiştir. SITA Smart Path’in faydalarını genişletmek, bu yeni zorluklarla yüzleşirken hava taşımacılığı topluluğunu desteklediğimiz yollardan biri olacaktır.”