Loader

Pre-Explore New York Hızlandırma Programı Başvurularını Aldı

Pre-Explore New York Hızlandırma Programı Başvurularını Aldı

Odağında ABD pazarına girmek veya bu pazardaki mevcut ayak izini büyütmek isteyen SaaS girişimleri için Pre-Explore New York hızlandırma programı başvu sürecini tamamladı.

ERA Global tarafından desteklenen Ön Keşif Programı (Pre-Explore New York), Keşfet Yatırım Programı çerçevesinde Teknoloji Yatırım işbirliği ile düzenlenmektedir.

Ön Keşif Programı, haftalık atölye çalışmaları, bire bir ofis saatleri, rehberlik saatleri ve bazı takip görevlerini birleştiren 6 haftalık yoğun, yüksek etkili ve uygulamalı bir eğitim, çevrimiçi girişimdir. Halihazırda Türkiye ve/veya diğer pazarlarda faaliyet gösteren ve ABD genişleme planları olan şirketler için uygundur. Bu program, öncelikle, kültürel ve ticari bir bakış açısıyla ABD pazarının kilidini açmak için yeni başlayanlara değerli temel bilgiler sağlamayı amaçlamaktadır. Program tamamen İngilizce olarak gerçekleştirilecektir. Ön Keşif programının şu anki odak noktası SaaS (Hizmet Olarak Yazılım) şirketleridir.

Teknoloji Yatırım, Ön Keşif sonrasında yeni başlayanların ABD pazarına girişini desteklemek için 250.000 ABD Dolarına kadar öz sermaye yatırımı yapabilir. Şirketler, program sonuçlarına ve kaydettikleri ilerlemeye göre bir yatırım için değerlendirilecektir.

“Pre-Explore New York Fall 2021” kapsamında birkaç detay vermek gerekirse;

  • 10.2021 ve 12.11.2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek programa seçilen firmalardan 2 kurucunun katılma hakkı bulunuyor.
  • Seçilen firmalar için Program ücreti Teknoloji Yatırım tarafından karşılanıyor.
  • Pre-explore New York’da ERA Global networkünden faydalanarak firmalara;
  • ABD pazarını / müşteri ihtiyaçlarını araştırma ve ürün pazarına uygunluğu sağlamaya odaklanacak danışmanlık desteği alma,
  • Uygun ürün konumlandırma ve rekabet avantajını belirleme desteği alma,
  • ABD’de uygun partner ve müşterileri Program ekibi ile belirleme ve kontak kurma,
  • ABD’deki yatırımcılara özel etkinliklerine katılma
  • ABD pazarına giriş sürecinde kullanılmak üzere 250.000 ABD Doları yatırım için değerlendirilme imkânı sağlanıyor.

Başvurular değerlendirildikten sonra, önceliklendirilen firmalar ile mülakat süreci gerçekleştirilecektir. Pre-Explore aşamasını tamamlayan ve ABD pazarına giriş stratejisini başarı ile oluşturan firmalar, uygulama aşamasında kullanılmak üzere 250 bin dolarlık yatırım olanağı için değerlendirilecektir.