Loader

PharmUp Demoday 2019

PharmUp Demoday 2019

Sanofi Türkiye’nin Workinton iş birliği ile sağlık alanında yeni nesil girişimlerin gelişimine destek olmak için hayata geçiridiği PharmUp Hızlandırma Programı’ı, düzenlenen Demoday ile sonuçlandı. PharmUp Girişim Programı, 5 girişimini mezun etti.

Demoday’de sahne alan girişimlerin detayları;

AKSENSE, Girişimcilik Programı ‘PharmUp’ın kazananı Aksense, hastane enfeksiyonlarının erken evrede ve hızlı tanısı için hasta başı enfeksiyon tanı cihazı geliştiren ve bu tanıyı beş dakikanın altında bir sürede koyabilme özelliği ile dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.

HİDNA, Girişim, dijital verilerin DNA’da şifrelenmesi, arşivlenmesi ve pratik geri okunmasına yönelik platform teknolojisi geliştiriyor.

Albert Health: Kronik hastaların ilaçlarını zamanında ve doğru dozda almasına yardımcı olan yapay zekâ tabanlı sesli sağlık asistanıdır.

Pepapp: Kadınların adet ve yumurtlama dönemlerini takip eden, bu dönemlerinde eğlenceli ve bilgilendirici tavsiyeleri ile günlerini güzelleştiren Türkiye’nin ilk dijital kadın asistanıdır.

Respo Gadgets: Toplumda çok yaygın şekilde görünen, hafif ve orta düzey uyku apnesi sendromunun ve horlamanın tedavisinde kullanılabilecek Dormio adında, sessiz, taşınabilir ve konforlu bir ağız içi aparey geliştirmektedir.