Loader

Microsoft, GrowthX Accelerator Programıyla Türkiye’deki Girişimlere Destek Olacak

Microsoft, GrowthX Accelerator Programıyla Türkiye’deki Girişimlere Destek Olacak

Microsoft for Startups ile Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO) iş birliğinde geliştirilen GrowthX Accelerator programı için başvurular açıldı. Microsoft ile Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO) iş birliğinde bölgedeki start-up’lara yeni fırsatlar sunmak amacıyla hayata geçirilen program kapsamında çeşitli zorluklar yaşayan kurumsal şirketler ile onlara çözüm önerisi getirebilecek start-up’lar arasında bir köprü oluşturularak yeni iş birliklerine zemin hazırlanıyor. GrowthX Accelerator ile B2B modelde çalışan start-up’ların teknoloji, mentorluk ve pazar erişimi anlamında güçlendirilmesi ve yeni küresel dijital ekonomide büyümelerine katkı sağlanması hedefleniyor.

2020’de Türkiye’deki 155 girişimlere 143 milyon dolarlık yatırım yapıldı

Türkiye, mevcut start-up’larını global arenada boy gösterebilecek seviyeye çekmek için çalışırken, KPMG’nin raporu ülkedeki start-up ekosisteminin 2020 yılında rekor seviyede büyüdüğünü ortaya koyuyor. Raporda, 2020’de Türkiye’deki 155 start-up’ın toplamda 143 milyon dolarlık yatırım topladığı belirtiliyor.

Microsoft for Startups kapsamında uygulamaya konulan GrowthX Accelerator programına dahil olan start-up’lar, Microsoft’un müşterilerinden ve iş ortaklarından oluşan ekosistemine erişim sağlayabilecekleri gibi, aynı zamanda Abu Dhabi’nin teknoloji şirketlerine sunduğu imkanlardan da faydalanarak güçlenecekler. Birlikte öğrenerek ve büyüyerek yatırım almaya hazır hale gelecek inovatif girişimciler, böylece bölgedeki kurumsal şirketlerle daha sağlam bağlantılar kurabilecekler. Program çerçevesinde sanal ve fiziki atölye çalışmalarının yanı sıra “demo günleri” ve networking etkinlikleri de düzenlenecek. Bu etkinliklerde start-up’ların vizyonlarını yatırımcılara ve Microsoft’un bölgedeki müşterilerine anlatma şansı olacak. 12 haftalık ilk dönemin sonunda, kurumsal ortağının sorunlarını en etkin şekilde çözebilen 15 start-up Microsoft tarafından seçilecek.