Loader

Kworks Demoday 2019’da Girişimler Sunumlarını Gerçekleştirdi

Kworks Demoday 2019’da Girişimler Sunumlarını Gerçekleştirdi

Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi (KWORKS) ‘nin 2019 yılı boyunca yürüttüğü Hızlandırma, Ön Hızlandırma, Fintech ve IoT programlarında yer alan 21 başarılı girişim, KWORKS’19 Demo Day’de sahne aldı.

Etkinlikte yatırımcılar, iş insanları, mentorlar ve sektör uzmanları dahil olmak üzere girişimcilik ekosisteminin öne çıkan yaklaşık 150 ismi yer aldı.

Sahneye çıkan 21 girişimin detayları;

KWORKS’19 HIZLANDIRMA GİRİŞİMLERİ

ARCHMIR: Geliştirdiği yapay zeka teknolojisiyle sigortacılık sektöründe hasar tespit ve ekspertiz süreçlerini uçtan uca otomatize eden bir çözüm sunuyor.

DINER: Gücünü artırılmış gerçeklikten alan, hızlı ve kolay bir şekilde yemeklerin üç boyutlu modellerini oluşturan yeni nesil restoran keşfetme ve menü görüntüleme uygulaması.

EXENIZE: Dizi setleri, film prodüksiyonları ve reklam çeken yapım şirketlerinin setlerini yönetebilmeleri için özel geliştirilmiş uçtan uca çözümler sunan bulut tabanlı proje yönetim yazılımıdır.

GAMITIVE: Kullanıcı etkileşimini ve içerik sunumunu en üst düzeye çıkaran oynanabilir reklamları, kullanıcıların tarayıcılarından kolaylıkla üretebilmesini sağlayan platform.

MaxSpotter: Yoğun trafiğe sahip online platformların bulut maliyetlerini %90’a kadar azaltan optimizasyon aracıdır.

MİSSAFİR: Önde gelen kısa/orta vadeli ev kiralama sitelerinde yönetim ve operasyonel desteği teknolojik, yenilikçi ve veriye dayalı bir şekilde sunan ev kiralama yönetim platformu.

MOTİVACRAFT: Oyunlaştırma metoduyla çalışanlarınızın motivasyon, performans, bağlılıklarını yükselten, kazanımlarınızı artıran bulut tabanlı yazılımları sunuyor.

PINCIDENT: Endüstriyel işletmeler, belediye ve OSB gibi kurumlar için iş sağlığı ve güvenliğini tehdit eden risklerin ve acil durumların yönetimini sağlayan çift yönlü anlık tehlike bildirim ve iletişim platformu.

KWORKS FINTECH GİRİŞİMLERİ

BALYA: Kullanıcıların mevduat ve döviz hesaplarını bir araya toplayarak mevcut durumlarını takip etmelerini, varlıkları için en uygun teklifleri almalarını sağlayan mobil uygulama.

DigiliraPAY: Müşterilerin kripto paralar ile ödeme yaptığı, üye iş yerlerinin ise itibari para ile ödeme aldığı kripto para ödeme geçidi.

RentRovi: Kiracılar ve konut sahipleri için doğrudan, masrafsız ve güvenilir bir konut kiralama deneyimi sunan web platformu.

KWORKS IoT GİRİŞİMLERİ

AVOKADIO: Nefes yoluyla yağ yakma metabolizmasını ölçüp, bu metabolizma değerine dayalı kişiselleştirilmiş sağlıklı yaşam ve diyet tavsiyeleri veren cihaz.

ZGN: mevcut elektrikli forklift ve transpaletleri tak – çalıştır – test et – kullan yöntemiyle otomatik yönlendirmeli araçlara dönüştürecek elektronik kart üreten teknoloji girişimi.

KWORKS’19 ÖN HIZLANDIRMA GİRİŞİMLERİ

ENGAGEHANE: Süregelen reklamcılık ve pazarlama anlayışına, mikro düzeyde sosyal medya aracılığıyla üniversite öğrencilerini entegre eden bir platformdur.

FETALIST: Hastaların klinik bilgileri ve radyoloji görüntülerini derin öğrenme ve kelime işleme yöntemleri ile birleştirerek, hastaya ve hekime özel kişiselleştirilmiş AR/VR simülasyonları sağlayan otomatize edilmiş yardımcı tanı mekanizması.

JETLEXA: Sözleşme, yazışma, çalışan ve müşteri belgeleri gibi tüm hukuksal belgelerin taslakların akıllı formlara dönüştürerek hukuki belge hazırlamayı otomatikleştiren SaaS yazılımı.

LİSTELE: Listele, istenilen ürünün en ucuzunu, o ürünün satışını yapan tüm siteler arasında araştıran, gerçek zamanlı olarak sunan ve fiyat düşüşlerinden rahatlıkla haberdar olmanızı sağlayan platform.

MACERİTA: Arttırılmış gerçeklik teknolojisi ve sanal turlar aracılığı ile coğrafyamızdaki macera sporları potansiyellerinin keşfedilmesini sağlayan bir platform.

SmartOpt: Tedarik zinciri ve lojistik operasyon süreçleri (kapasite yönetimi, araç rotalama ve talep tahminleme çalışmaları vb.) için geliştirilen akıllı optimizasyona yönelik makine öğrenmesi ve yapay zeka entegreli yazılım çözümleri.

TripRouter: Yapay zekayı kullanarak turistlerin girdiği parametrelere göre rota optimizasyonunu yapan, seyehat planlaması sürecini kısaltan ve en verimli şekilde sunan uygulama.

T-FASHION: Tekstil ve hazır giyim firmalarının trendleri öngörme problemini çözmek için derin öğrenme tabanlı sosyal medya analizleri doğrultusunda özelleştirilmiş moda raporları ve nokta atışı trend tahminleri sunan bir platform.