Loader

JFK Havalimanı Operasyonları İçin Yapay Zeka Kullanıyor: Apron AI

JFK Havalimanı Operasyonları İçin Yapay Zeka Kullanıyor: Apron AI

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’ndaki Terminal 4’ün operatörü JFKIAT, ApronAI Turnaround Control çözümünü başlatmak için Assaia International AG ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

JFK Havalimanı, hava operasyonlarınının denetimini sağlamak, zaman performansını, güvenliği ve geri dönüş şeffaflığını arttırmak için yapay zeka teknolojisinden faydalanıyor. Kullanılan yapay zeka teknolojisi, standart işletim prosedürlerinden sapma olması durumunda uyarıda bulunacak, potansiyel gecikmelere veya olaylara yol açabilecek durumları belirlenmesine ve önlenmesine yardımcı olacak. Bilgisayarlı görü sistemi ile video akışlarını kullanarak geri dönüş faaliyetlerini gerçek zamanlı olarak yakalayacak ve terminal topluluğu için operasyonel veri kaynağı olarak hizmet verecek.

JFKIAT Başkanı ve CEO’su Roel Huinink, “COVID-19 pandemisine yanıt olarak, yolcu deneyimini iyileştirmeye odaklanarak T4’ün dijital ekosistemini gelişmiş teknolojilerle dönüştürmeye devam ettik. Bu yeni çözüm, yalnızca operasyonlarımızı ve iş ortaklarımızla olan çalışmalarımızı optimize etmekle kalmayacak, aynı zamanda T4’te birinci sınıf bir müşteri deneyimi sağlamamıza da yardımcı olacak.” dedi.

Apron AI teknolojisi hava operasyonlarında verimliliği ve şeffaflığı arttırırken, sürdürülebilirlik girişimlerine de katkıda bulunacak. Apron AI projesi ile JFK T4 terminali, sürdürülebilirliği merkezine yerleştirdiğini bir kez daha beyan etmiştir. Sistem ayrıca CO2 emisyonlarını düşürmek, hava kalitesini arttrımak, gürültü seviyelerini ileştirmek için de çeşitli imkanlar sunmaktadır.

Assaia CEO’su Max Diez, “JFK Terminal 4, kendini inovasyona, yolcu deneyimine ve sürdürülebilirliğe adamış, endüstri lideri bir hava terminalidir. ApronAI teknolojisinin uygulanması, JFKIAT’ın hava tarafı operasyonlarını geliştirmesine, yolcu memnuniyetini artırmasına ve T4’teki sürdürülebilirlik girişimlerini desteklemesine yardımcı olacak.” dedi.

Tags: