Loader

İlk Robot CEO Göreve Başladı!

İlk Robot CEO Göreve Başladı!

Çin merkezli oyun şirketi NetDragon Websoft, dünyanın ilk robot CEO’sunu atayan şirket oldu. İnsansı robot, bir bedene sahip olmadan tamamen sanal ortamdan şirketi yönetecek.

Tesla ve Xiaomi gibi pek çok teknoloji şirketi insansı robotlar üzerinde çalışmalarını sürdürürken, geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir yerden çarpıcı bir haber geldi. Yaklaşık 10 milyar dolar değere sahip olan Çin merkezli oyun geliştiricisi NetDragon Websoft, şirketin yan kuruluşunun yeni CEO’luğuna yapay zekâ destekli bir insansı robotun atandığını açıkladı.

‘Ms. Tang Yu (Bayan Tang Yu)’ olarak isimlendirilen robot, herhangi bir fiziksel bedene sahip olmayacak. Robot, tamamen sanal ortamda varlığını sürdürecek. Robot, Fujian NetDragon Websoft şirketinin bundan sonraki en kıdemli yöneticisi olacak. Şirketin tüm operasyonu, robotun sorumluluğunda olacak.

İnsansı robot Tang Yu, şirket tarafından paylaşılan açıklamaya göre şirketin süreç akışını düzene sokacak, iş görevlerinin kalitesini artıracak ve genel yürütme hızını geliştirecek. Bununla birlikte günlük operasyonlarda rasyonel karar vermeyi desteklemek ve daha etkili bir risk yönetim sistemi sağlamak için gerçek zamanlı bir veri merkezi ve analitik araç olarak hizmet sunacak.

Tags: