Loader

İlk NFT Uçak Bileti

İlk NFT Uçak Bileti

Air Europa, TravelX ve Algorand ile iş birliği geliştirerek “NFtickets” olarak adlandırılan dünyanın ilk NFT uçak bileti serisini geliştirdiğini duyurdu.

“The Art as the Destination” başlıklı NFT’lerin satın alınmasıyla birlikte, bilet sahiplerinin 29 Kasım’da Miami Beach’e özel bir Air Europa uçuşuna ve Aralık’ta Miami’de gerçekleşecek Amerika’nın önde gelen sanat gösterisine erişim hakkı kazanacağı bilgilerini kapsıyor. NFTickets, çeşitli sanatçılarla ortaklaşa 10’lu bir seri halinde oluşturuldu ve her 14 günde bir TravelX’in müzayede platformu aracılığıyla piyasaya sürüleceği kaydedildi.

Air Europa Küresel Satış Direktörü Bernardo Botella, “İnovasyon bizim DNA’mızda var, sektörümüzde yeni teknolojilerin uygulanmasında öncü olduk ve bu, seyahat endüstrisinde bir sonraki adım olabilecek NFT’ler için de geçerli olacak. Envanter yönetimi ve dağıtımı için blokzinciri teknolojisini benimseyen ilk havayolu şirketi olmaktan gurur duyuyoruz. Bunun bir bütün olarak seyahati nereye götürebileceğini ve müşteri deneyimini nasıl iyileştirebileceğini göreceğimiz için heyecan duyuyoruz” Dedi.

TravelX’in Kurucu Ortağı Facundo Diaz, “Algorands karbon negatif blokzincirinde basılan yeni bir tür NFT’yi doğurmak çok heyecan verici. Geleneksel NFT’nin en iyilerini harmanlayacağız, fakat buna gerçek dünya uygulaması ve deneyimini de ekleyeceğiz. Bu, gezginlerin yeni bir tür koleksiyon sanat eseri ile birlikte blockchain cüzdanlarından kolayca yönetebilecekleri ve ticaret yapabilecekleri daha iyi bir uçak bileti sağlıyor. NFTickets’e inanıyoruz, zira sanat, seyahat ve teknolojinin mükemmel birleşimi olacak.” dedi.

TravelX, geleneksel NFT’lere benzer şekilde, NFTicket’lerin tek tek nadir olduğunu ve blokzincirine kaydedildiğini söyledi. Şirket, bir ürün sahibinin NFT’yi sunarak eşleşen bir uçak bileti düzenleyebileceğini açıkladı. NFT’ler, enerji açısından verimli ve çevre dostu olan Algorands karbon negatif blok zinciri teknolojisiyle basıldı.