Loader

IATA AIR Think Tank Programı’nda Girişimler Sahne Aldı

IATA AIR Think Tank Programı’nda Girişimler Sahne Aldı

IATA AIR Think Tank Programı’nda Girişimler Sahne Aldı

Şubat 2020

IATA Airline Industry Retailing (AIR) üyesi 11 havayolunun temsilcilerinin yer aldığı, Abu Dhabi’de gerçekleştirilen AIR Think Tank programı kapsamında havacılık, seyahat ve turizm alanında ürün ve hizmetler sunan girişimler değerlendirildi.

Kısaca bahsetmek gerekirse AIR Think Tank, havayolu perakendeciliğinin geleceğini şekillendirecek standartlar oluşturabilecek yeni girişimler geliştirmek için birlikte çalışan, havacılık endüstrisi genelinde stratejik düşünce liderlerinden oluşan bir düşünce grubudur.

Travel 2.0’ın şekillendirildiği ve havacılık alanında yeniliklerin konuşulduğu AIR Think Tank’de değerlendirilen girişimler;

360VUZ, Herhangi bir konumdaki etkinlik, konferans, seminer vb. anlık olarak o ortamdaymış gibi 360 derece takip edebileceğiniz bir mobil uygulama.

ArrowLabs, Şirketlerin süreçleri, iş akışları genelinde operasyonel verimliliği arttırmak için geliştirilmiş bir iş gücü yönetim çözümü. Makine öğrenmesi destekli sistem mobil ve giyilebilir cihazlara erişim sağlayabiliyor. Raporlama, kaynak yönetimi ve işletme verimliliğini arttırmak için öneri motoru, sanal yardım ve veri analizi sunuyor.

Ottogee, Akıllı giyilebilir ürünler, mobil cihazlar sayesinde personel verilerinin anlık olarak bulut tabanlı bir altyapıda toplayabilen yapay zeka destekli öneri platformu. Raporlama ve işletme verimliliği optimizasyonu sağlayabiliyor.

SafarPass, Şirketlere, iş seyahatlerinde seyahatlere özel fiyatlar sunarak ekip ve kişi başına maliyetleri görüntüleyebilme ve tasarruf edebilmeyi sağlayan platform.

Stayopper, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan anlaşmalı otellerde sadece konaklama yaptığın saatler için ödeme yapma imkanı sunan bir mobil uygulama.

TPConnects, Acenteler için B2B, web sitesi, mobil uygulama ve GDS gibi gelişmiş IT çözümleri sağlayan girişim.