Loader

Havalimanında Sanal Kuyruklama ve Temassız Teknolojiler Deneniyor

Havalimanında Sanal Kuyruklama ve Temassız Teknolojiler Deneniyor

Güvenlik taraması, dokunmatik check-in ve bagaj bırakma kioskları için sanal kuyruk ile yolcu deneyimini modernize etmek amacıyla Seattle-Tacoma Uluslararası Havalimanı’nda (SEA)  iki pilot program yürütülüyor.

ABD Ulaşım Güvenliği İdaresi (TSA), ücretsiz dijital rezervasyon tabanlı sistem olan SEA Spot Saver ile fiziksel mesafeyi daha iyi korumak için bekleme sürelerini ve kalabalıklaşmayı azaltmayı hedefliyor.

Seattle Limanı Sorumlusu Sam Cho şu açıklamalarda bulundu: “Seyahat deneyimini daha akıcı ve sezgisel hale getirmek için teknolojiyi kullanabiliriz. Temassız çözümler bugün seyahat edenlerin stresini azaltırken, havalimanlarını daha güvenli ve verimli hale getirmektedir. İnsanlığın yararına bu programları test edebilmek için yolcuların ve havayollarının ortaklığını bekliyoruz”

Önümüzdeki aylarda pilot çalışmalarının tamamlanmasının ardından, yolcu kullanımı, müşteri geri bildirimleri ve hat verimliliğindeki artışlar değerlendirecek. Başarılı olması durumunda, havaalanı güvenlik kontrol noktası deneyimini olabildiğince verimli hale getirebilmek adına daha geniş bir program hedeflenmektedir.