Loader

Google’dan Arayan Doğrulama Servisi

Google’dan Arayan Doğrulama Servisi

Google, Telefon uygulaması için hangi şirketin aradığına dair kapsamlı bilgi veren ‘Doğrulanmış Aramalar’ özelliğini duyurdu. Özellik, şu anlık sınırlı sayıda ülkede kullanıma girdi.

Günümüz şirketlerinin çoğu yeni müşteriler elde etmek için veya mevcut müşterilerine ulaşmak için telefonla iletişime başvuruyorlar. Ancak zaman zaman özellikle yeni müşteri arayan şirketlerden gelen aramalar, aranan kullanıcıların sinirini bir hayli bozabiliyor. İşte Google, bunun için yeni bir çözüm üretti.

Teknoloji şirketi, kendi geliştirdiği telefon uygulaması için yeni bir özellik duyurdu. Şirketin uygulamaya ekleyeceği yeni özellik sayesinde gelen aramaların hangi şirketten geldiği belli olacak. Bu sayede kullanıcılar, kim tarafından arandıklarını bilerek telefonu ona göre yanıtlayabilecek.

Verified Calls (Doğrulanmış Aramalar)’ ismiyle duyurulan özellik sayesinde sizi bir şirket aradığında o şirket Google tarafından onaylanmış bir şirketse şirketin adı, logosu, arama nedeni ve onay sembolü telefonunuzda belirecek. Son aylarda deneme sürecinde olan özellik, oldukça olumlu sonuçlar elde etmeyi başardı.

Google’ın yeni özelliği bünyesinde müşterilerine bilgilerini göstermek isteyen şirketler, Google’ın sitesinden onay başvurusunda bulunabiliyor. Yeni özellik, şu anlık Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Brezilya, İspanya ve Hindistan’da hizmete girdi. Ancak Google, ilerleyen zamanlarda daha çok ülkenin bu özelliğe kavuşacağını belirtti.

Türkiye’de de bazı operatörlerin kendi sistemlerinde abonelerine verdikleri bir hizmet olan arayan spam / bloklama servislerine benzer bir servis ancak tüm dünyayı hedefleyerek uluslararası şekilde sunuluyor.