Loader

Girişim Fabrikası Derin Teknolojiler Demo Günü

Girişim Fabrikası Derin Teknolojiler Demo Günü

Girişim Fabrikası derin teknoloji girişimcileri, Derin Teknolojiler Demo Günü’nde yatırımcılar ile buluştu.

Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi ve Girişim Fabrikası’nın TÜBİTAK BİGG, İSTKA LeanLab ve diğer kurum içi girişimcilik programları kapsamında desteklenmiş derin teknoloji girişimcileri 8 Ekim 2020, Perşembe günü yatırımcılar ile bir araya geldi.

Vinci VC’den Yatırım Müdürü Duran Cesur ile ACT Venture Partners’tan Yönetici Ortak Gökhan Güner’in girişimcilerin sunumlarını değerlendirdiği ve yorumlarıyla katkı sağladığı organizasyon kapsamında 11 girişimci, canlı yayında projelerini ekosistem paydaşları ile paylaştı.

Yatırım ve girişimcilik ekosisteminin yoğun ilgi gösterdiği etkinliği Tarvenn, Actus Portföy ve Techone VC, Inventram, Ida Capital, Galata Business Angels, Angel Effect, Collective Spark, Bosphorist Teknoloji Fonu, Vestel Ventures, Kültepe Yatırım, 212 VC, Earlybird, Teknasyon gibi yatırım ekosisteminden birçok paydaşın temsilcileri de takip etti.

Biyoteknoloji, Optik Kablosuz İletişim, Gıda, Görüntü İşleme, Yapay Zeka, Quantum Haberleşme, Otonom Araçlar, Enerji, Uzay ve Havacılık gibi birçok teknoloji alanında yeni nesil çözümlere imza atan 11 girişimci canlı olarak yayınlanan etkinlik kapsamında projelerini ekosistem paydaşları ile paylaştı.

Girişim Fabrikası Derin Teknolojiler Demo Sunum Günü kapsamında sunum yapan girişimcilerin kaydına linkten ve sundukları çözümlere ilişkin özet bilgilere aşağıda ulaşabilirsiniz.

Counterfake: İnternette veya sosyal medyada satılan sahte ürünleri yapay zeka ve görüntü işleme yöntemleri ile bulup, ayrıştırıp, bunları marka sahiplerine haber vererek marka sahiplerinin çıkarlarını korumalarına yardımcı olur.

Hyperion: Yeni nesil optik kablosuz haberleşme teknolojileri ile kesintisiz kablosuz internet erişimi çözümleri geliştirir.

IwrobotX: Otonom deniz araçları ile tatlı su kaynaklarını ve deniz kıyısı bölgelerini daha verimli temizlemeye yönelik çözümler geliştirir.

Mightycell: Hidrojen tabanlı yeni nesil yakıt pili teknolojisi ile İnsansız Hava Araçlarının kabiliyetlerinin arttırılmasına yönelik çözümler geliştirir.

Tetis Biyoteknoloji: Yaraların daha hızlı iyileşmesine olanak veren ve deniz kaynaklarından elde edilen destekleyici ürünler geliştirir.

Qubitrium: Qunatum teknolojileri ile yüksek güvenlikli haberleşme ve yüksek hassasiyetli görüntüleme çözümleri geliştirir.

AIWorkDesign: Rüzgar enerjisi santrallerine yönelik yapay zeka destekli, günlük ve saatlik enerji üretim tahminleri sağlayarak regülasyonlara uyumlarına ve karlılıklarını arttırmalarına yardımcı olur.

Şatana Biyoteknoloji: Tarımsal mikrobiyoloji alanında verimlilik arttırıcı bakteri tabanlı yeni nesil çözümler

Novart: Havacılık ve Uzay teknolojileri alanında yeni nesil küçük boyutlu uydu fırlatıcı çözümleri geliştirir.

QuantWifi: İnternet servis sağlayıcılarının kablosuz ağ bağlantılarına yönelik problemleri daha iyi tespit edip, giderme yolları öneren teknolojik çözümler geliştirir.

Pacha: Kolajen ve protein zengini bir fonksiyonel gıda olan paça cipsi üretmektedir.