Loader

CVG Airport, Veriye Dayalı Yolcu Akışı Yönetim Sistemini Uyguluyor

CVG Airport, Veriye Dayalı Yolcu Akışı Yönetim Sistemini Uyguluyor

CVG Havalimanı, bekleme sürelerini izlemek ve görüntülemek için kontrol noktalarında, terminal ve yolcu salondalarında nesnelerin interneti(IoT) sensör teknolojisini kullanarak yolcu hareketlerini daha iyi analiz etmeyi hedefliyor.  Projeden derlenen verileri kullanarak, havaalanında bekleme sürelerini ve yolcu deneyimini iyileştiren çözümler üretip, personel planlamasınında veriye dayalı kararlar alabiliyor.

Havalimanında belli noktalarda oluşan yoğunluğu azaltmak için uçuş kapılarını düzenleyebilir, havalimanında yaşanan aksaklıklarının yolcu üzerindeki etkisini değerlendirip, çözüm üretebilir. Bekleme ve akış verileri, yerleşim yapılandırması, tabela, yiyecek-içeçek yerleşkeleri ve kapı atamaları için stratejik planlar sunabilir.

Teknolojinin kullanıma sunulması yıl boyunca aşamalar halinde yapılacaktır. Tamamlandığında, geçmiş ve canlı veriler CVG’nin günlük operasyonel kararlar ve uzun vadeli tesis iyileştirme planları yapmasını sağlayacaktır.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde yolcu trafiğinin eski günleri döneceğini düşünürsek, veriden elde edilen bu güç verimli bir havalimanını inşa etme olanağı tanıyacaktır.

Veovo platformu, yolcuların doluluk oranı, bekleme süreleri ve uçuşla hareket kalıpları hakkında canlı ve tarihsel bilgiler sağlamak için yapay zeka analitiği ile hareket sensörlerinden gelen verileri ve zengin görselleştirmeleri bir araya getiriyor.