Loader

Amazon’un Etkinliğinde Tanıtılan 7 Yeni Ürün

Amazon’un Etkinliğinde Tanıtılan 7 Yeni Ürün

Dünyanın en önemli e-ticaret platformlarından olan Amazon, donanım ürünleri üretmeye de devam ediyor. Dün düzenlediği etkinlikle birlikte yeni donanım ve yazılım ürünlerini tanıtan Amazon, akıllı termostat gücünü Alexa’dan alan bir ev robotuna kadar pek çok ürün tanıttı.

 

Akıllı Termostat

Etkinlikte Alexa destekli akıllı bir termostat tanıtan Amazon, söz konusu akıllı termostat modelini geliştirmek için Resideo firması ile iş birliğine gitti. Alexa desteği sayesinde sesli komutlar ile kontrol edilebilecek olan akıllı termostat, 60 dolarlık bir ücrete sahip.

Astro

Robotik teknolojisi her geçen gün gelişmeye ve yeni örnekler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Alexa destekli akıllı bir ev robotu geliştiren Amazon, robotu ile birlikte güvenlik özellikleri sunuyor. Astro adındaki akıllı robot, ön sipariş için 999, sonrası için ise 1449 dolar fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

Echo Show 15

Alexa destekli bir başka ürün grubu olan Echo Show, yeni modeli olan Echo Show 15 ile karşımıza çıktı. Duvara asılan bir tablo gibi duran Echo Show 15, daha önce karşımıza çıkan Echo Show modelleri ile benzer özelliklere sahip olacak. Ürünün fiyatı ise 250 dolar.

Amazon Glow

Hem tablet hem de projeksiyon cihazı olarak kullanılabilen ilginç bir ürün olarak karşımıza çıkan Amazon Glow, özellikle çocuklar için geliştirildi. Temelinde 8 inç büyüklüğünde bir tablet olan Amazon Glow, üzerinde bulunan yansıtma özelliği ile birlikte çocukların daha geniş alanlarda oyun oynamalarına olanak tanıyor. Amazon Glow’un fiyatı ise ön sipariş için 250, sonrası için ise 299 dolar.

Halo View fitness

Fitbit benzeri akıllı bir bileklik modeli ile karşımıza çıkan Amazon, Halo View fitness modeli ile hem sağlık hem de spor takibi yapılmasını hedefliyor. Halo View fitness modelinin fiyatı ise 80 dolar.

Blink akıllı kapı zili

Amazon’un 2017 yılında satın aldığı bir şirket olan Blink, yeni ürünlerini etkinlikle birlikte tanıttı. Blink tarafından tanıtılan ürünler arasında 50 dolar fiyat etiketine sahip olan akıllı kapı zili de bulunuyor. 1080 piksel video kaydı yapabilen akıllı kapı zilinin batarya ömrü ise 2 yıl.

Yeni Ring ürünleri

Amazon, bu yıl gerçekleşen etkinlikte Ring Always Home Cam modelinin resmen satışa sunulacağı açıklandı.

Ring Always Home Cam modelinin haricinde yeni ürünler de tanıtan Ring, sanal güvenlik görevlisi ve şantiye alanı güvenliğine odaklanan yeni Ring Jobsite Security ürünlerini de etkinlikle birlikte görücüye çıkardı.