Loader

Albaraka Garaj’ın 5. Dönemine Seçilen 18 Girişim

Albaraka Garaj’ın 5. Dönemine Seçilen 18 Girişim

Albaraka Türk’ün, girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmak ve yenilikçi ürün ve hizmet sahibi girişimleri desteklemek için kurduğu Albaraka Garaj’da 5. dönemine seçilen 18 girişim belli oldu.

Yüzlerce başvuru arasından seçilen 18 girişim, 26 Temmuz’da başlayan ön hızlandırma programında, mentorluk seansları, eğitimler ve iş geliştirme çalışmalarına tam gaz başlandı. Seçilen 18 girişim; Kidolog, Hamurlabs, Worksite Vision, Wastespresso, Champs, Sensemore, Modimu, Koytola, Foster Insight, Ovinot, Remotify, Mercens, PediApp, SorGuru, LeadPort, AbilityPool, Involwe, Wonderkids olurken, girişimciler ön hızlandırmada geçirilecek 2 ayın ardından gerçekleşecek üst yönetim sunumuna hazırlanacak ve burada yapılacak elemenin ardından 6 ay sürecek hızlandırma programına başlayabilecekler.

Albaraka Garaj’ın 5. Dönem ön hızlandırma girişimleri şöyle;

Kidolog: Ebeveynlere ve ebeveyn adaylarına gebelikten çocuk gelişimine birçok konuda uzman desteği sağlayan dijital bir platformdur.

Hamurlabs: Hızla büyümekte olan e-ticaret operasyonlarına fatura ve envanter yönetim hizmeti vermektedir.

Worksite Vision: Yapay zeka destekli video analizi yöntemleriyle inşaat ve üretim sektörlerinde süreç optimizasyonlarına katkı sağlamaktadır.

Wastespresso: İşletmelerin kahve atık yönetimini yaparak, doğada çözünebilir tek kullanımlık biyo pipetler ve plastikler üretmektedir.

Champs: Müşteri destek ekibi için profesyonellere ulaşmak isteyen markalarla; yetenekli ve deneyimli bağımsız çalışanları bir araya getirmeyi amaçlayan bir platformdur.

Sensemore: Üretim makinelerini sensörler ile takip ederek yazılımıyla denetleyip ileriye dönük oluşacak arızaları önceden bilgilendirerek üretimde süreç ve maliyet optimizasyonuna destek verir.

Modimu: Özel okullardaki sağlık hizmetlerinin dijitalleştirilmesi sürecinde okullara entegre sistemler kurar.

Koytola: Türkiye’deki ihracatçılarla yurtdışındaki ithalatçıları doğrudan buluşturan bir online pazar yeri hizmeti vermektedir.

Foster Insight: Metinsel veri işleme ve anlamlandırma üzerinde çalışan girişimlere doğal öğrenme süreçleri (NLP) tabanlı yapay zeka ve makine öğrenimi desteği vermektedir.

Involwe: Kullanıcılarına ücretsiz marka deneyimi ve markaların da özel filtrelemeler ile tüketicilerine kişiselleştirilmiş deneyimler sunmasını sağlayan bir platformdur.

Ovinot: Küçük ve orta ölçekli işletmeler için ticari işlem, belge ve para süreçleri yönetim uygulamasıdır.

Remotify: Onaylı freelance çalışan yazılımcılar ile proje sahiplerini bir araya getiren online pazaryeridir.

Mercens: Muhasebe, online sipariş, kişisel müşteri temsilcisi ve raporlama özellikleri barındırıdan yaşam alanı teknolojisidir.

PediApp: Gebelikten ergenliğe kadar olan süreçte çocuklarının sağlığı ve büyümesiyle ilgili her türlü konuda kişiye özel destek veren pediatrik telesağlık uygulamasıdır.

SorGuru: Alanında uzman kişilerle danışanları birleştirerek bire bir eğitim ve danışmanlık hizmeti sunan bir pazaryeri platformudur.

LeadPort: Satış temsilcilerinin müşterileri ile ilgili bütün faaliyetleri yönetebilecekleri bir mobil uygulamadır.

AbilityPool: Kurumların çalışanlarının farklı yeteneklerini keşfederek, gönüllülük yönetimini daha etkin yönetmelerini sağlayan dijital bir platform.

Wonderkids: Sporseverlere ilgili olduğu spor odaklı özel diyet ve antrenman planları ve eğitim videoları ile geliştirip keşfedilebilmeleri için coğrafi ve mevki bazlı sıralamalar oluşturan platform.