Loader

Y Combinator’ın 2021 Yaz Döneminden Mezun Olan 374 Girişim

Y Combinator’ın 2021 Yaz Döneminden Mezun Olan 374 Girişim

Airbnb’den Dropbox’a Coinbase’e milyar dolarlık şirketlerin erken aşama yatırımcısı Y Combinator’dan bu dönem 374 girişim mezun oldu. Farklı pazarlara yenilikçi çözümler getiren bu girişimleri inceleyebilirsiniz.

Careerist

İş başvuruları otomasyonu ile iş arayanlar için öğrenme platformu olan Careerist, iş arayanları teknoloji alanında kariyer yapmaları için eğitirken, iş başvurularını otomatikleştiriyor. Şirket aynı zamanda Robotik Süreç Otomasyonu girişimi olarak konumlanıyor. Ivan Tsybaev, Max Glubochansky ve Max Gusakov tarafından kuruldu.

Revolve Surgical

Peter Francis, Alex Gordon ve Matthew Kang tarafından kurulan Revolve,  ameliyathane için tasarlanmış dünyanın tek cerrahi robotunu inşa ediyor. Basit ama güçlü tasarıma sahip olan robot, her yıl ABD’de hastaneler dışında gerçekleştirilen 1 milyondan fazla ameliyata destek veriyor.

Liv Labs

İdrar kaçırma için fitness çözümleri üreten ABD merkezli bir sağlık teknolojisi şirketi olan Liv Labs, bu sorundan muzdarip  27 milyon ABD’li kadına önemli bir çözüm sunuyor.  Liv Labs, spor salonunda kadınların idrar kaçırmasını önlemek için basit bir tıbbi cihaz ve uyarlanabilir egzersiz yazılımı geliştiriyor. Girişim, iki kadın girişimci Carly Price ve Melody Roberts tarafından kuruldu.

Inspector Cloud

Alexander Berenov ve Pavel Boyko tarafından kurulan Inspector Cloud,  FMCG markalarının iş gücü maliyetlerini düşürmesine ve Görüntü Tanıma yoluyla SKU’larının rafta kullanılabilirliğini artırmasına yardımcı olan yapay zeka ve SaaS girişimi.

Mecho Autotech

Nijerya merkezli Mecho Autotech, talebe dayalı otomobil bakım ve onarımlarını yapılabildiği bir pazar yeri. Girişimin kurucuları Ayoola Akinkunmi ve Olusegun Owoade, tamirciler ve yedek parça satıcılarından oluşan bir ağ ile kolay rezervasyon, ödeme ve mekanik eşleştirme sürecini mümkün kılan bir uygulama oluşturdu. Mecho uygulaması aracılığıyla, bir müşteri veya işletme herhangi bir otomobil servisi (onarım veya düzenli servis) veya parçası için talepte bulunabilirsiniz.

Odiggo 

Odiggo, araç sahiplerini orta doğudaki mobil mekanikerlerle buluşturuyor. Araç sahipleri, Ahmed Omar ve Ahmed Nasser’in uygulaması sayesinde, 24 saat içinde yağ değişimi, lastiklerini değiştirme gibi işlemleri talep edebilir veya başka bir araç servisi sipariş edebilirler.

Beau

Mila Dayan, Kyril Kulikov ve Kirill Zakharov tarafından kurulan Beau, işletmelerin müşterileriyle etkileşim kurmalarını ve bu süreci otomatikleştirmeleri için kod gerektirmeyen (no-code) bir araç. Uygulamanın müşterileri, gönderimleri, ödemeleri toplamak ve mesaj göndermek gibi işlemleri yapmak için yazılımı kullanıyor.

Toku

Toku, B2C şirketlerinin ana işlerine odaklanabilmeleri için aylık gelir toplama oranlarını artırmalarına yardımcı oluyor. Girişim, ödeme yöntemi yönetimi hizmeti sunmanın yanı sıra, ödeme hatırlatıcıları ve başarısız ödeme bildirimleri gönderiyor. Cristina Etcheberry, Francisca Noguera ve Enzo Tamburini tarafından kuruldu.

Metaphor

Will Bryk ve Alex Gajewski Google’dan daha iyi bir arama motoru ürettiklerii iddia ediyor. İkili Y Combinator sayfasında Metaphor’u şöyle anlatıyor:

 Web’in tamamını okumak ve anlamak için büyük dil modelleri öğreterek Google’dan daha iyi bir arama motoru oluşturuyoruz. Modellerimiz zaten bazı sorgularda Google’dan daha iyi performans gösteriyor ve çok daha iyi hale gelecekler. Bunları YC’de 25 kat büyüttük ve bir teknoloji dili olarak modeller Moore Yasasından daha hızlı ölçekleniyor.

Safer Management

Safer Management, devlet okulu bölgelerine ve kolejlere devam yazılımı satıyor. ABD’de devlet okulları, günlük ortalama katılımlarına göre federal fon alıyor. Girişimin yazılımı ise okulların, ihtiyaç duydukları parayı almalarını sağlıyor. Fredrick Burns tarafından kurulan girişim ABD’deki 70 milyon devlet okulu öğrencisi ile 1.4 milyar dolarlık pazardan pay almayı planlıyor.

Chipax

Chipax’a, Latin Amerika bölgesi için Quickbooks diyebiliriz. Meksika ve Şili’den başlayarak KOBİ’ler için tüm ödemeleri, faturaları ve mutabakatları yönetiyor. Şirket, önceki işlerinde KOBİ’lerin finansmanını birinci elden yönetmiş, Antonio Correa, François Gueneau de Mussy, Joaquín Brenner ve Felipe Urzúa tarafından kuruldu. Şirketin şu anda bin 100’den fazla ödeme yapan işletmeyle 1,6 milyon dolar yıllık tekrarlayan gelire ulaştığını belirtelim.

Amenli

Shady El Tohfa ve Adham Nauman tarafından kurulan Amenli, müşterilere uygun ve şeffaf bir şekilde sigorta sunuyor. Paymob’un kurucu ortaklarından olan ve 3 yıl boyunca beraber çalışan El Tohfa ve Nauman 50 bin satıcıya ulaşıp 5 ülkeye yayıldıktan sonra yeni bir şirket kurmaya karar verdi. Mısır’da faaliyet gösteren Amenli 10 dakikalık işlem süresi ile son bir kaç ayda içinde 500’den fazla poliçeye ev sahipliği yaptı.

Pide Directo

Hussein Fawzi, Antonio Nacoud ve Ronni Samir Sulaka tarafından kurulan PideDirecto, Latin Amerika’daki yerel işletmeler için bir dijital sipariş ve teslimat çözümü. Girişim, doğrudan tüketiciye satış kanallarını oluşturuyor ve ürünlerini 30 dakikadan kısa sürede teslim etmelerini sağlıyor.

Lightly

Matthias Heller ve Igor Susmelj tarafından kurulan şirket, makine öğrenimi ekiplerinin doğru veriyi etiketlemesine yardımcı oluyor. İkili şirketin çözdüğü problemi şu cümlelerle dile getiriyor:

Makine öğrenimi ekipleri verilerini etiketleme için Scale.ai gibi şirketlere gönderdiğinde, çoğu veri kümelerinin yalnızca %1’ini veya daha azını etiketlemeyi karşılayabilir. Ancak bugün, hangi %1’i etiketleyeceklerini seçmenin iyi bir yolu yok. Etiketlemek için verilerinin en iyi %1’ini seçmelerine yardımcı oluyoruz. En temsili verileri etiketleyerek, aynı maliyetle model doğruluğunu önemli ölçüde artırırlar.

Nash

Aziz Alghunaim ve Mahmoud Ghulman tarafından kurulan Nash, işletmelerin aynı gün teslimat sunmasını kolaylaştırıyor. Bunu, Doordash, Uber, Skipcart gibi teslimat API’lerinin üzerine iş akışları oluşturarak yapıyor.

Payflow

Talebe dayalı maaş dönemi başladı! Payflow, çalışanların ayda bir (veya iki haftada bir) yerine istedikleri zaman ödeme almalarına olanak tanıyor. Ekip uygulamayı, şirketlere çalışanlara sağlanan yan fayda olarak satıyor. B2B SaaS olarak konumlanan şirketin kurucuları Benoit Menardo ve Avinash Sukhwani.

Ahazou

Rui K Miadaira tarafından kurulan Ahazou, çevrimdışı yerel işletmelerin markalarını tanıtması, itibarlarını oluşturması ve daha fazla satış yapması için müşterileriyle çevrimiçi bağlantı kurmalarına yardımcı olan bir SaaS uygulaması.

Titipku

Endonezya ve Güneydoğu Asya’nın Instacart’ı olarak konumlanan Tititpku, Henri Suhardjave ve Ong Tek Tjan tarafından kuruldu. Girişim, pazardaki tüccarları uygulama aracılığyla dijitalleştiriyor ve kişisel alışveriş yapanlar ile buluşturuyort. Böylece her hane, tek bir siparişle tek bir yerel pazarda birden fazla tüccardan yiyecek satın alabiliyor. Endonezya’da içinde 8 milyon tüccar bulunan 16 bin yerel pazar olduğunu belirtelim.

HEO Robotics

HEO Robotics, hükümetler ve savunma için uyduları görsel olarak izler. Bunu, diğer uydular dünyaya yakın uçarken onları görüntüleyecek bir yazılımla ve mevcut Dünya gözlem uydularını dönüştürerek yapıyor. Girişim Will Crowe ve Hiranya Jayakody tarfından kuruldu.

Cache

Cache, DoorDash ve UberEats’te hizmet vermek üzere çevrimiçi bir market yapısı kurgulamış durumda. Şirket, öğeleri teslimat sürücülerine iletmek için otomatik “karanlık mağazalar” kullanıyor. Girişimin kurucuları Christopher Wu ve Jimmy Young.

Turion Space

Turion Space, yörünge enkazını kaldırmak ve mevcut uydulara hizmet sağlamak için uzay aracı inşa ediyor. Söz konusu uzay aracı, görüş sensörleri ve robotik kollar kullanarak mevcut uydular ve büyük enkaz nesneleriyle buluşup onlara kenetleniyor. Tyler James Pierce ve Ryan Westerdahl tarafından kurulan girişim SpaceX, Skunk Works ve Electroimpact gibi şirketlerde 25 yıldan fazla deneyime sahip ekibiyle dikkat çekiyor.

Stepful

Stepful, lise mezunlarını 4 ayda eğiterek sağlık işlerine yerleştiriyor. Sağlık hizmetleri, tıbbi asistanlar, hemşirelik asistanları ve flebotomistler dahil olmak üzere ABD’deki tüm işlerin yüzde 40’ını oluşturan ve en hızlı büyüyen endüstri. Girişimin kurucuları Tressia Hobeika, Carl Madi ve Edoardo Serra.

Synder

Michael Astreiko ve Ilya Kisel tarafından kurulan Synder, e-ticarete odaklanan kolay bir muhasebe platformu. Shopify, Stripe, Amazon veya Etsy gibi tüm satış platformlarını tek bir ekosisteme bağlayarak işletmelere konsolide nakit akışı, otomatik muhasebe ve envanter yönetimi sağlar.

Quest

Quest, uzmanların soruları kısa ses klipleriyle yanıtladığı bir Soru-Cevap uygulamasıdır. Robert Gaal ve Emiel van Liere’in kuruğu girişim, şimdilik bu soru- cevap sürecine kariyer tavsiyesiyle başladı.

Café

Café, ilerleyen günlerde kimin, nerede çalıştığını size göstererek, ekiplerin ofis içinde ve dışında buluşmasını kolaylaştırır. Hibrit çalışma trendine muhteşem bir şekilde cevap veren bu girişimin kurucuları Arthur Lorotte de Banes ve Tom Nguyen.

Datlo

Mateus Felini, Naama Mendes Jr ve Raisa Spagnol tarafından kurulan Datlo, satış ve pazarlama çalışanları için yapılmış bir jeo-istihbarat platformu. Saniyeler içinde pazar araştırması yapabilir, yeni müşteriler bulabilir ve şirketiniz için kanallar üzerinden dağıtım yapabilirsiniz.

Verano Health

Girişim, Medicaid’de kronik hastalığı olan kişilere SMS tabanlı bir telesağlık platformu sağlıyor. Şirketin kendini kanıtlamış olan “Evde Sağlıklı” programı, 2 yönlü SMS etkileşimlerini, haftalık diyabet koçluğu ziyaretlerini ve kanıta dayalı sağlık eğitimini kullanıyor. Girişimin kurucuları Bharat Kilaru ve Karin Underwood.

OneShop

OneShop, giyim satıcılarının Poshmark ve Mercari gibi birden fazla pazaryerinde satış yapmanın karmaşıklığını yönetmelerine yardımcı olan bir mobil uygulama. Girişim, Albert Chuang ve Aaron Evans tarafından kuruldu.

FirstIgnite

Chase Bonhag ve Cody Pawlowski tarafından kurulan FirstIgnite, şirketlerin en zorlu bilimsel sorunlarını, onları üniversite uzmanlarıyla eşleştirerek çözmelerine yardımcı oluyor.  Şirketler sorunlarının tanımını girer ve ücretli danışmanlık için üniversite uzmanlarıyla eşleştirilir.

MergeQueue

MergeQueue, iş akışlarını birleştirme sürecini otomatikleştiren ve yapıların sağlıklı kalmasını sağlayan bir geliştirici aracı. Mühendislere haftada 5 saate kadar tasarruf sağlıyor ve bozuk yapıların ekibi hayal kırıklığına uğratmasını önlüyor. Girişimin kurucuları Ankit Jain ve Spriha Tucker. Girişimin hedefi geliştirci deneyimi için lider bir marka haline gelebilmek.

LabSimply

ABD’de grip ve benzeri drumlarda tehşis için her yıl 70 milyondan fazla etkisi düşük doğruluk testi yapılmaktadır. LabSimply, bunları en fazla 5 dakika PCR doğruluğu sunan Bakım Noktası testleriyle değiştirmek için yeni CRISPR enzimlerini kullanıyor. LabSimply Anurup Ganguli tarafından kuruldu.

Talentdrop

Talentdrop, işe alım şirketlerinin açık rolleri için ödül dağıttığı ve herhangi bir işe alım uzmanının veya diğer profesyonellerin başarılı bir aday önererek bunu toplayabileceği açık bir pazar yerine dönüştürüyor. Şirket ayrıca söz konusu pazar yerinde sunduğu öneri algoritması ile makine öğreniminden de güç alıyor. Girişimin kurucuları Madeleine Nguyen ve Janelle Tiulentino.

Stack

Yashwardhan Pauranik ve Smriti Tomar tarafından kurulan Stack, kullanıcıların emeklilik, evlilik, eğitim gibi kendilerine koydukları hedefleri için düşük ücretler ve küresel olarak çeşitlendirilmiş ETF portföyleri aracılığıyla otomatik bir şekilde tasarruf etmelerini sağlıyor. İşlemlerde ‘ayarla ve unut’ gibi kişiselleştirilmiş kurallar belirlenerek otomatik pilotta tasarruf edilmesi mümkün. Buna ek olarak Stack kullanıcıların Stack Card’daki Hisse ödülü ile harcadıkça pasif gelir elde etmelerine yardımcı oluyor.

GamerPay

GamerPay, oyun görünümleri ve varlıklarını güvenilir bir şekilde takas etmek için kurulan bir pazar yeri. Rasmus Andersen ve Morten Byskov tarafından kurulan girişim tüm işlemleri anında doğrulamak için oyunlarla entegre oluyor. 3 ay önce lansman yapan GamerPay bir önceki aya göre yüzde 30 büyüyerek 245 bin dolarlık işleme ev sahipliği yaptı.

Sitenna

Sitenna, telekom şirketlerinin kuleler ve antenler kuracakları yeni yerler bulmasına yardımcı olan bir yazılım sağlar. Şu anda bir alana kurulum yapmak 24 aydan fazla sürüyor ve 5G bugün dağıtılandan 6-10 kat daha fazla alan gerektirdiğinden bu durum daha da zorlaşıyor. Daniel Campion ve Brian Sexton tarafından kurulan girişim, kurulum sürecini 6 aya kadar kısaltıyor.

Evidence

Sean Hughes ve Adam McAskill tarafından kurulan Evidence açık kaynaklı, kod tabanlı bir iş zekası aracı. Evidence analistlerin sürükle ve bırak arayüzü yerine bir biçimlendirme dili kullanarak raporlar ve panolar oluşturmasına olanak tanıyor.

Protego

Protego, Latin Amerika şirketlerinin ters ibraz anlaşmazlığı sürecini otomatikleştirmelerine ve verimsiz manuel incelemeleri azaltmalarına yardımcı oluyor. Ters ibraz kayıplarını, kimlik sahtekarlığını ve yüksek hatalı pozitif oranlarını en aza indirmeye yardımcı olan girişim, dolandırıcılığa karşı çözüm sunuyor. Girişimin kurucuları Rafael Casabianca ve Pablo Rojas.

Luminate Medical

Aaron Hannon ve Barbara Oliveira tarafından kurulan Luminate Medical, kanser hastalarının kemoterapiye bağlı saç dökülmesini rahat ve taşınabilir bir şekilde önlemesine yardımcı olan bir tıbbi cihaz geliştiriyor. ABD’de 1,1 milyondan fazla hasta, her yıl saç dökülmesine neden olan kemoterapi tedavisi gömekte bu da; yalnızca ABD’de 1,7 milyar dolarlık bir pazar yaratıyor.

Pactima

Joel Kapongo ve Moktar Yusuf tarafından kurulan Pactima, canlı ıslak imza ve tanıklık gerektiren gerçek zamanlı anlaşmalar için canlı bir video imzalama platformu.

Medium Biosciences

Enzim mühendisliği için derin öğrenme sunan Medium Biosciences, kurucuları Mohamed Hassan Kane ve Adil Yusuf tarafından şöyle tanımlanıyor:

Ürünümüz, endüstriyel biyoteknoloji şirketlerinin enzim mühendisliği için makine öğrenimi modelleriyle arayüz oluşturmasını gerçekten kolaylaştıran bir yazılım platformudur. Enzimler, doğadaki çoğu kimyasal reaksiyona güç sağlar, ancak endüstriyel ölçekte çalışmak için genellikle mühendisliğe ihtiyaç duyar. Modellerimiz, tanımlanması tipik olarak aylarca süren ıslak laboratuvar çalışması gerektiren yüksek performanslı diziler önermek için kullanılabilir. 

Adra

Shifeng ChenYasaman Nematbakhsh ve Hamed fesharaki tarafından kurulan Adra, diş kliniklerinin röntgenlerdeki boşlukları ve diğer sorunları daha hızlı ve daha doğru bir şekilde bulmasına yardımcı olan bir yazılım. Böylece klinikler daha fazla işlem rezervasyonu alarak gelirlerini artırabiliyor.

BlackOakTV

BlackOakTV, siyahi izleyicilere ve yaratıcılara hiper hizmet veren bir abonelik video platformu. Siyahi izleyicilerin hayatlarını ve deneyimlerini en çok yansıtan içerik ve içerik oluşturucuları bulmasını, izlemesini ve onlarla etkileşim kurmasını kolaylaştırıyor. Girişimin kurucuları Iyanu Obidele ve Uzo Ometu.

Tantl

Carl Atupem ve Filip Juristovski tarafından kurulan Tantl, geliştiricilerin dahili iş akışlarını 10 kat daha hızlı oluşturmasını sağlıyor. Tantl, geliştiricilerin müşteri destek temsilcilerinin geri ödemeleri hızlı bir şekilde işlemesine izin vermek gibi dahili iş akışları oluşturmasını kolaylaştırır. Bunu, işin yüzde 90’ını yöneten düşük kodlu bir API sağlayarak yapıyor.

StandardCode

Daniel Hung ve Arjun Naskar’ın kurduğu StandardCode, şirketlerin COPPA ve GDPR-K gibi çocuk veri gizliliği yasalarına uymasını kolaylaştırır. Şirket nunu, çocuklar için çevrimiçi kimlik ve yaş doğrulamasını otomatikleştirecek API’ler oluşturarak yapıyor.

SFA Therapeutics

SFA Therapeutics, bakteriyel metabolitlerden bağışıklık sistemini düzenleyen terapötik olarak uyarlanmış oral ilaçlar yaratıyor; Şirket ağırlıklı olarak otoimmün hastalıklara ve kronik inflamasyondan kaynaklanan kanserlere odaklanıyor. Girişim Alla Arzumanyan ve Mark Feitelson tarafından kuruldu.

Codex

Codex, çalıştığınız her yerde derin işbirliği için tam zamanında belgeleme sağlayan bir geliştirme aracıdır. Çalışırken, bir kod bloğunun ne işe yaradığını çözemediğinizde Codex, bir düğme tıklamasıyla bağlam talep etmenizi sağlar. Ardından, yanıt verecek en iyi kişiyi belirler ve yanıtlarını diğer ekip üyelerinin daha sonra erişmesi için otomatik olarak ve doğrudan kod bloğunda saklar. Karl Clement ve Karl Clement tarafından kurulan Codex, kanada merkezli bir girişim.

Spot

Ulysse Mizrahi ve Raffaele Colella tarafından kurulan Spot, mevcut araçlarınızla çalışan bir bilgi tabanı olarak konumlanıyor. Slack’te kaybolacak bilgileri yedeklerken, Drive, Notion, Intercom, Zendesk ve daha pek çok yere dağılmış bilgileri aramanızı sağlar. Adeta küçük boyutlu belgeler yazmanızı kolaylaştırır. Birden fazla araç kullanan ekiplerin can dostu dyebiliriz.

Opkit

Sherwood Callaway ve Justin Ko tarafından kurulan Opkit, cerrahi merkezleri için SaaS satın alıyor. İkili ürünü şu cümlelerle anlatıyor:

Tıbbi cihaz satın alma yöntemlerini optimize ederek ameliyat merkezlerinin yılda 500 bin ABD doları üzerinde tasarruf etmesini sağlıyoruz. 3 hafta önce başlattık ve ilk pilot müşterimizi şimdiden 30 bin dolarlık bir yıllık sözleşmeye dönüştürdük. 

Crew

Ekiplerin giden yeteneklere dair çalışmalarını otomatikleştirmesine, işe alım süreçlerini kolaylaştırmasına ve tüm verileri tek bir yerde toplamasına olanak tanıyan ilk hepsi bir arada işe alım CRM’i. Şirketler, adayların başvurmasını beklemek yerine, geniş ölçekte yeteneklerle proaktif olarak iletişim kurmak, onları desteklemek ve işe almak için Crew’u kullanıyor. Mohamed Labouardy ve Amine Skalli tarafından kurulan girişim, işe alım süreçlerine yeni bir yaklaşım sunuyor.

Therify

James Murray ve Warren Sadler tarafından kurulan Therify, şirketlerin çalışanlarına kapsamlı bir zihinsel sağlık desteği sunmasını sağlıyor. Girişimin web platformu aracılığıyla çalışanlar, duygusal refahlarını desteklemek için kültürel açıdan duyarlı terapistlere, canlı topluluk oturumlarına ve kendi kendine rehberli içeriğe erişir.

Shopscribe

Shopscribe, fırınlar ve manikür salonları gibi Avrupa’daki 1,3 milyon yerel mağazanın ürünleri için abonelikler sunmasını ve garantili yinelenen gelirin kilidini açmasını sağlar.Lorenzo Sani ve Alex Zhou tarafıdan kuruldu.

Plai

Logan Welbaum tarafından kurulan Plai, 50 milyondan fazla mikro işletme ve içerik oluşturucu için üretilmiş bir reklam aracıdır. Platform, herhangi bir deneyim gerektirmeden telefonlarından hedeflenen reklamları saniyeler içinde başlatmalarına olanak tanır.

Atlas

3 kurucu ortak Shawn Liam, Ernest Sim ve Yi Sung (Sung) Yong tarafından hayata geçirilen Atlas, restoranlar için işletim sistemi kuruyor. Güneydoğu Asya’ya odaklanan girişim adeta restoranlar için Shopify olarak öne çıkıyor. Bölgede herhangi bir restoranı çevrimiçi ve çevrimdışı olarak başlatmanın, çalıştırmanın ve büyütmenin en kolay yolu diyebiliriz.

CellChorus

Dan Meyer ve Navin Varadarajan’ın hayata geçirdiği CellChorus, bilim adamlarına hücreleri hakkında kapsamlı bir anlayış kazandırmak için hücre-hücre arası etkileşimlerin binlerce videosunu “izleyen” bir yaşam bilimi şirketi. Standart toplu canlı hücre görüntüleme ortalama sonuçlar sağlarken, CellChorus hareket, temas, öldürme, hayatta kalma ve biyomolekül salgılanmasını tek hücre bazında değerlendirir.

Jingu Health

Jingu Health, ABD’de kronik vajinal enfeksiyonlardan muzdarip 13,5 milyon kadın için mükemmel bir çözüm sunuyor.   Mikrobiyomu yeniden programlayarak hastalıkları çözen girişim,  vajinal enfeksiyonlar için ilk ve tek önleme haplarını geliştirdi.  Jingu Health’in ürünleri hastalıklı bir mikrobiyomu sağlıklı bir mikrobiyota dönüştürüyor. Girişim Adi Mashiach ve Mirella Mashiach tarafından kuruldu.

Abatable

Maria Filmanovic ve Valerio Magliulo tarafından kurulan Abatable, yüksek kaliteli karbon dengeleme için bir robo-danışman. Girişim, kaynak sağladığı, değerlendirdiği ve finanse ettiği çeşitli güvenilir karbon denkleştirme portföyleri aracılığıyla şirketlerin, azaltılması zor emisyonlarını dengelemelerine yardımcı oluyor.

ContraForce

ContraForce XDR, otomasyon yoluyla Güvenlik Operasyonlarının karmaşık zorluklarını otomatikleştirmek için açık mimari bir yaklaşım sunuyor. Teksas merkezli girişim Stan Golubchik ve Ricky Melendez tarafından kuruldu.

Storylane

Akash Bansal ve Nalin Senthamil tarafından kurulan Storylane, pazarlama ve satış ekiplerinin 10 dakikada etkileşimli ürün demoları oluşturmasını ve paylaşmasını sağlıyor. Potansiyel alıcılar, satışlarla konuşmadan demoları kendi kendilerine deneyimleyebiliyor.

SliceQ 

Restoran müşterilerinin yüzde 33’ü hala telefonla sipariş vermeyi tercih ediyor, ancak ön büro personeli genellikle meşgul olduğu için şirketler gelir kaybı yaşıyor. SliceQ ise restoranlar için cevapsız arama ve cevapsız sipariş olmamasını sağlayan otomatik telefon sipariş sistemi sunuyor. Shreyansh Gandhi ve Sreehari Pulikkal Sivadasan tarafından kurulan girişim, müşterilerinin satışlarını yüzde 10 seviyesinde artrıyor.

Byte Kitchen 

Bir bulut mutfak girişimi olan Byte, IP’lerini lisanslayarak ve mutfaklarını teslimat, teslim alma ve teslim alma için optimize edilmiş yeni nesil mutfaklardan oluşan bir ağda kullanıma sunuyor. Böylece minimum ön yatırımla herhangi bir markanın coğrafi ayak izini hızla genişletebiliyor. Girişimin kurucuları Divyang Arora ve Rahul Madadi.

Moving Parts

Moving Parts, iOS için bir bileşen kitaplığı. Girişimin kurucuları Robb Böhnke ve Michael Nino Evensen girişimi şöyle tanımlıyor:

Tasarımcılarınızın ve mühendislerinizin oluşturduğu ve uygulamanıza özgü olmayan her şeyi daha iyi ve daha ucuza yapabiliriz.

Membo

Vahur Hansen ve Paula Kink tarafından kurulan Membo, Avrupa’daki birinci sınıf müşteriler için bir bakkal teslimat uygulaması. Anlık teslimat yerine ürünleri bir sonraki gün teslim eden Membo Çin’deki PinDuoDuo Marketleri’ne benzerliğiyle dikkat çekiyor. Membo, haftalık yiyeceklerinizi doğrudan yerel gıda üreticilerinden sipariş etmenin en hızlı yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Orderli

Orderli, Avrupa’daki barlar ve publar için masa başı siparişi için kullanılıyor. Orderli bir uygulama indirmeden çalışıyor. Misafirler masadaki QR kodunu tarayabilir, menüye göz atabilir ve istediklerini sipariş edebilir. Girişimin kurucuları Maurits Franken, Dorus van den Oord ve Sven van der Zee.

Suplias

Michael Adesanya, Stephen Igwue ve Sefa Ikyaator tarafından kurulan Suplias, Afrika’daki ana ve pop mağazalarının bir mobil uygulama kullanarak doğrudan üreticilerden envanter satın aldığı bir B2B pazar yeri.

Abhi

Omair Ansari ve Ali Ladhubhai tarafından kurulan Abhi, Maaşlı çalışanların bir sonraki bordro döngüsünden önce tahakkuk eden maaşlarının bir yüzdesini çekmelerine izin veren erken ücret erişim platformu. Çalışanların faturalarda geç ödeme ücretinden kaçınmasına, acil nakit paraya erişmesine ve borçların önüne geçmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Pandai

Öğrencilerin okulda daha iyi notlar almalarına yardımcı olan bir uygulama olan Pandai, öğrencilerin öğrenebilecekleri, uygulayabilecekleri, geri bildirim alabilecekleri ve zayıf yönlerini teşhis edebilecekleri belirli bir okul müfredatına uygun oyunlaştırılmış testler sunuyor. Girişimin kurucuları Akmal Akhpah, Khairul Anwar Mohamad Zaki ve Suhaimi Ramly.

Verde

Lucas Martins ve Jorge Silveira tarafından kurulan Verde, Brezilya’daki küçük ve orta ölçekli çiftçiler için işletme sermayesi kredilerine erişimi basitleştiren ve genişleten dijital bir platform. Daha hızlı ve daha şeffaf üçüncü taraf finansal kaynaklarla çiftçilere yerel olarak hizmet veriyor.

Coinfeeds

Coinfeeds kendini kriptoparalar için Bloomberg olarak tanımlıyor. Coinfeeds, herhangi bir kripto para biriminde gerçek zamanlı haberler ve sosyal duyarlılık sağlayan bir API. Girişimin kurucuları Bhavya Bharat Agarwal ve Moyi Dang girişimi şöyle anlatıyor:

Uber ve Robinhood’da veri ekiplerini yönetirken kullandığımız makine öğrenimi teknolojilerinin aynısını uygulayarak en iyi verileri sağlıyoruz. Uzun vadeli vizyonumuz kripto için Bloomberg olmaktır.

idemeum

Nikolay Poturnak ve Jagjit Sethi tarafından kurulan idemeum, parolasız uygulama yönetimi platformu. idemeum’un vizyonu, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, çalışanlarına SaaS uygulamalarına erişmesi ve yönetmesi için tek bir yer sağlayabilmesi.

Ruth Health

İki kadın girişimci Alison Greenberg ve Audrey Wu tarafından kurulan Ruth Health, hamilelik sonrası idrar kaçırma problemi yaşayan kadınların yüde 83’ünü tedavi ediyor. Telesağlık yoluyla 30 dakikalık Doğum Sonrası İyileşme ve Eğitim Seansları veriyor, böylece pelvik taban sarkması olan anneler işe, cinsel ve normal hayata 5 kat daha hızlı bir şekilde dönebiliyor.

Teamspace

Teamspace, uzaktan işbirliği için paylaşılan tuval benzeri bir çalışma alanı. Girişim, Belgeleri, görüntüleri, tabloları, görevleri ve daha fazlasını gerçek zamanlı bir uzamsal tuval üzerinde birleştirir. Uzaktan çalışma için tasarlanan Teamspace video öncelikli bir yaklaşıma sahip. Girişimin kurucusu Namit Chadha.

Baubap

Şimdiye kadar finansal ödeme sistemlerinin ya da fintechlerin genellikle gelir seviyesi yüksek ya da orta düzeyde olanlara seçenekler sunduğunu gördük. Roberto Salcedo ve Luis Villarreal tarafından kurulan Baubap ise yepyeni bir yaklaşım ile karşımıza çıkıyor. Meksika için bir mobil kredi uygulamasıyla başlayarak, ekonomik açıdan savunmasız olanlar için ilk dijital bankayı oluşturmayı hedefliyor.

Oneistox

Oneistox, profesyonel gelişimlerini artırmak isteyen tasarımcılar, mimarlar ve mühendisler için çevrimiçi kohort tabanlı kurslar sunuyor. Platformda katılıcmıların Ürün tasarımı, Yapı Bilgi tasarımı, Sürdürülebilir tasarım, Hesaplamalı tasarım, Grafik tasarım gibi konularda beceri kazanması sağlanıyor. Girişimin kurucuları Vipanchi Handa, Mehul Kumar, Chaithanya Murali ve Harkunwar Singh.

Kapacity.io

Kapacity.io, binalarda ısıtma ve soğutma enerjisi maliyetlerini ve emisyonları azaltmaya yönelik bir yazılım hizmeti. Girişim, klima ve ısı pompası elektrik tüketimini yenilenebilir enerji kullanılabilirliği, şebeke tıkanıklığı ve elektrik fiyatlarına göre ayarlıyor. İklim krizi ile birlikte endüstriyel alanda bu tarz girişimleri daha fazla görmeye başladık. Finlandiya merkezli Kapacity.io Rami El Geneidy, Jaakko Rauhala ve Sonja Salo tarafından kuruldu.

Plug

Thiago Garuti ve Marcel Nicolay tarafından kurulan Plug, dijital işletmelere tek bir entegrasyon aracılığıyla birden fazla ödeme hizmetine erişim ve kod yazmadan işlemden işleme geçiş yapma olanağı sağlar.

Tuli Health

Tuli Health, Birleşik Krallık’taki 11 bin  bağımsız eczanenin tamamını teşhis merkezlerine dönüştürüyor. Girişimin ürettiği Yazılım, bu eczanelerin bugün COVID-19 testlerini ve yarın diğer teşhis testlerini hem satmasını hem de gerçekleştirmesini kolaylaştırıyor. Müşteriler, testleri almak için uzun süre beklemek veya hastaneye gitmek yerine, 24 saat içinde garantili sonuçlarla kendi mahallelerinde test olabiliyor. Bu muhteşem girişimin kurucuları Jialu Tu ve Jiawei Li.

Stownest

Stownest, kişisel depolama ihtiyaçlarınız için adeta bir Vale görevi gören bir depolama çözümü sunuyor. Girişim, ister ev eşyası, ister mevsimlik eşya olsun, bunları alıp tesisinde muhafaza ediyor. İhtiyacınız olduğunda eşyaları kolayca geri almanız da mümkün. Girişimin dört kurucu ortağı bulunuyor. Ramesh Chincholi, Sudhindra Subbarao, Amieth Kumar ve Srinivasa Murthy.

Filadd

Eğitim girişimleri, sektörü dönüştürmeye devam ediyor. Filadd, çevrimiçi kurslarla, öğrencilerin üniversiteden mezun olmalarına yardımcı oluyor. Bu süreç kabullerinden başlayarak ve mezun olana kadar tüm üniversite eğitimleri boyunca devam ediyor. Girişim Guillermo Bruchmann, Nicolás Ferrer, Agustin Trombotto ve Joaquin olmedo tarafından kuruldu.

Kiwi Biosciences

Kiwi Biosciences, Hassas İrritabl Bağırsak Sendromu’ndan (IBS) muzdarip 18 milyon ABD’linin iki saat sonra tuvalete gitmeden normal bir yemeğin tadını çıkarmasına yardımcı olacak. David Hachuel ve Anjie Liu tarafından kurulan şirket, gıdalardaki yaygın sindirim tetikleyicilerini parçalayan yeni, enzimler geliştiriyor. Üstelik bu enzimlerin patent başvurusu yapılmış durumda.

Nasdisc

Nasdisc, kasetler, plaklar ve CDler için bir pazar yeri.Plak pazarı son on yılda kaydadeğer bir büyüme kaydetmesinin bu girişimin hayata geçmesinde büyük bir rolü var. Örneğin; bu yılın ilk 6 ayında satışlarda yüzde 108’lik bir artış görüldü. Nasdisc’in platformu ise satışlardan yüzde 12’lik bir kesinti yaparak bunu her yıl ikiye katlanan 400 milyon dolarlık bir fırsat haline getiriyor. Girişim Simeon Goolsby, Cam Korzecke ve Christian White tarafından kuruldu.

Luable

Luable, Latin Amerika’daki kişilerin çevrimiçi olarak yüzde 5 getiri tasarruf hesaplarını karşılaştırmasına ve bunlara yatırım yapmasına olanak tanıyor. Latin Amerika’da zaten bir müşteri değilseniz, çevrimiçi olarak bir tasarruf hesabına kaydolamazsınız. Herkesin çevrimiçi olarak yapmasını kolaylaştırıyor.  Girişimin kurucuları Charlie Correa ve David Susa.

Caire Health

Anmol Warman, Pranav Warman ve Roshan Warman hayat kurtaran bir girişime imza attı. Caire Health Yapay zeka yazılımı, beyin kanaması teşhislerinin hızını ve doğruluğunu artırarak hastane gelirini artırırken, hastaların hayatlarını kurtarıyor.

Bloop

Gabriel Gordon-Hall ve Louis Knight-Webb tarafından kurulan Bloop daha iyi kod araması yapmanızı sağlıyor. Geliştiricileri akışta tutarak IDE içindeki kod örneklerini ortaya koyuyor.

Synth

Suneel Matham, Vaibhav Saxena ve Urvin Soneta tarafından kurulan Synth, sıklıkla araştırma yapan ekipler için ilgili bilgileri hap haline getirerek sunuyor. Kurucular girişimi anlatırken şunları söylüyor:

Bilgi işçileri için ikinci bir beyin inşa ediyoruz. Uygulamamız, tükettiğiniz tüm ilgili bilgileri yakalar – metin, ses, video ve 1 tıklamayla özetler. Ayrıca, istediğiniz yerde istediğiniz bilgiyi aramanızı ve almanızı kolaylaştırır. 

Pylon

Pylon, gelişmekte olan pazarlardaki su ve elektrik dağıtım şirketlerine kayıplarını azaltmanın yanı sıra yeni gelir akışları açmaları için bir platform sağlar. Bu kayıplar, diğerlerinin yanı sıra sızıntılardan, tüketim hırsızlıklarından ve tahsil edilmemiş faturalardan kaynaklanmaktadır. Girişimin kurucuları Ahmed Ashour ve Omar Radi.

Dime

Aaron Barbieri-Aghib ve Ben Share tarafından kurulan Dime, içerik oluşturucuların içeriklerini benzersiz dijital koleksiyonlara dönüştürmelerine olanak tanır. Hayranlar en sevdikleri sanatçılardan ürünler satın alabilir, bunları platformun pazar yerinde takas edebilir ve koleksiyonlarını sitede sergileyebilir.

Telivy

Girişim, SAAS platformlarını ve sigorta acentelerini, küçük işletme müşterileri için siber sigorta elde etmek için en hızlı ve en kolay çözümü sağlayan yerleşik bir çok taşıyıcılı siber sigorta çözümü ile güçlendiriyor. Benjamin Grosser ve Naren Sathiya tarafından kurulan Telivy’nin ABD’nin 48 eyaletinde iş yapma yetkisi var.

PAYZE

Payze, Eski sovyetler birliği ülkelerindeki işletmelerin tek bir entegrasyon aracılığıyla dünyanın her yerinden ödeme kabul etmesine yardımcı oluyor. Stripe’a benzerliğiyle dikkat çeken girişim Kakha Gelashvili ve Giorgi Tsurtsumia kuruldu.

Humane Genomics

Chad Moles ve Peter Weijmarshausen tarafından kurulan Humane Genomics, yapay bir virüs platformudur. Eşi görülmemiş seçicilik ve verimlilikle onkolitik terapötikler tasarlıyor ve üretiyor.

Algofi

Algofi, blok zinciri üzerinde hızlı, düşük maliyetli bir borç verme piyasası inşa ediyor. Algorand üzerine inşa etmek, mevcut Ethereum ağındaki yaklaşık 15 dolarlık ücrete kıyasla 0.01 dolardan az maliyetli işlemlere olanak tanıyor. Girişimin kurucuları John Clarke ve Owen Colegrove.

Female Invest

Emma Bitz, Camilla Falkenberg ve Anna-Sophie Hartvigsen tarafından kurulan Female Invest, kadınları kişisel finans konusunda eğiterek ve abonelik tabanlı bir çevrimiçi öğrenme platformu aracılığıyla yatırım yapmalarını sağlıyor ve finansal cinsiyet farkını kapatma misyonunu üstleniyor.

Ferveret

Ferveret, nükleer santral soğutmasından ilham alan veri merkezleri için sıvı soğutma teknolojisi geliştiriyor. Veri merkezlerini soğutma maliyetlerinde yüzde 96, sermaye maliyetlerinde yüzde 68 tasarruf sağlıyor ve çip performansını 2 kat artırırken karbon ayak izini yüzde 40 azaltıyor. Kurucular Reza Azizian ve Matteo Bucci.

Filta

Filta, Pixar, Oculus, Facebook’taki kıdemli üreticiler tarafından inşa edilen yüz filtreli NFT pazarıdır. Hayranlarının sosyal medyada kullanmaları için sınırlı sayıda filtreler yayınlamak için içerik oluşturucularla ortaklık yapıyor. Snapchat ve Instagram’da her yerde gördüğünüz yüz filtreleri platformlar tarafından değil, bağımsız sanatçılar tarafından yaratılıyor. Girişim Chris Horne tarafından kuruldu.

Siglo

Isaac Phillips ve Isaac Phillips tarafından kurulan Siglo, Latin Amerika’daki kentsel topluluklar için daha hızlı, daha iyi ve ödemesi kolay bir hizmet sunan kablosuz bir ISP.

Waterplan

Waterplan, şirketlerin tesislerinde su mevcudiyetini yönetmeleri için bir SaaS platformu. Müşteriler arasında McCain, Henkel, San Miguel Global ve BIER gibi çok uluslu şirketler bulunuyor. Jose Ignacio Galindo ve Nicolas Wertheimer tarafından kurulan girişim su riskinin gerçek zamanlı bir finansal değerlendirmesini sağlamak için şirketlerin operasyonel verilerini yerel su uydusu görüntüleri ile birleştiriyor.

Buoyant Aero

Buoyant Aero, orta mil hava taşımacılığını küçük bir uçağın yarı fiyatına hareket ettiren insansız hava balonları inşa ediyor. Benjamin Claman ve Joe Figura tarafından kurulan girişim, dört hava gemisi inşa etti ve uçurdu. İnşa edilen en son gemi, 20 fit uzunluğunda ve saatte 35 mil hıza sahipti.

Argus 

Omar Amjad ve Owen Rapaport tarafından kurulan Argus, bankacıların, danışmanların, kripto kullanıcı ve yatırımcılarının, işveren uyum kısıtlamalarına uygun olarak 5T dolarlık likit varlıklarını kolayca takas etmelerini sağlar. Firmalar, dahili uyumluluğu otomatikleştirmek, arka ofis çalışan sayısını azaltmak ve riski en aza indirmek için bu SaaS üründen faydalanıyor.

Bedrock AI

Kris Bennatti, Heather Judd ve Suhas Pai tarafından kurulan Bedrock AI, ölçeklenebilir yatırım araştırmaları yapıyor. Yıllık raporlar gibi halka açık şirket dosyalamalarında bulunması zor bilgileri çıkaran bir yazılım. Çoğu analistin asla görmediği muhasebe politikası değişiklikleri, mevzuata ilişkin sorunları ve diğer önemli bilgileri buluyor.

Greenwork

Greenwork, hükümet tarafından finanse edilen eğitim programlarının yılda eğittikleri on milyon kişiye iş bulmasına yardımcı olur. Bu dayanak noktasından yola çıkan girişim, şirketlerin günümüzün işgücü piyasasında en zor işe alımları gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için yetenekli mavi yakalı çalışanlar için LinkedIn’i kurdu. Girişimin kurucuları Gautam Jayaraman ve Sam Steyer.

Nomod

Dubai merkezli Nomod’un kurucusu Omar Kassim 8 kişilikekibiyle ortaya çıkardığı ürün hakkında şunları söylüyor.

İleri görüşlü işletmeler için bir finansal işletim sistemi oluşturuyoruz. Kaydolmayı ve hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak kart ödemelerini kabul etmeyi inanılmaz derecede kolaylaştırarak başlıyoruz.

Genuity

Colum Donahue ve Jason Noble tarafından kurulan Genuity, şirketlerin BT’yi yönetmeleri ve iş yazılımı satın almaları için tek durak noktası olarak konumlanıyor. Şirketler, tüm şirket dizüstü bilgisayarlarını takip etmek, çalışan destek taleplerini yönetmek ve toptan fiyatlarla yazılım satın almak için Genuity’yi kullanabiliyor.

Genomelink

Yuta Matsuda, Kensuke Numakura ve Tomohiro Takano tarafından kurulan Genomelink bir DNA Uygulama Mağazası. 23andMe/Ancestry gibi şirketlerden DNA testi yaptırdıysanız, DNA verilerinizi Genomelink’e aktarabilir ve yüzlerce benzersiz uygulamanın kilidini açabilirsiniz. Şirket, 23andMe’den daha derine inen küresel soy raporu sunarken, Ancestry’de mevcut olandan daha fazla beden ve zihin özelliği analizi çeşidi ile karşımıza çıkıyor.

Telmai

Maxim Lukichev ve Mona Rakibe tarafından kurulan Telmai, veri ekiplerinin veri kalitesi sorunlarını hızla tespit etmesine ve araştırmasına yardımcı olan bir veri kalitesi izleme platformu.

Infina

Infina için genç yatırımcılar için tasarlanan ve bir perakende yatırım uygulaması olan Robinhood’un Vietnam versiyonu diyebiliriz. Girişim James Vuong tarafından kuruldu.

Lumify

Hemşireler için süper uygulama olan Lumify bir hemşirenin ihtiyaç duyduğu her şeyi tek bir uygulamada toplanıyor. Girişimin kurucuları Jennifferre Mancillas ve Anthony Scarpone-Lambert.

Pillar

Pillar’ın işletim sistemi,  Sağlık ve Zindelik Şirketleri için bir hizmet olarak Sağlık Koçluğuna imkan tanıyor. Girişimin platformu ve sağlayıcı ağı, yaşam tarzı ve davranış değişikliğini erişilebilir hale getiren ve tekrarlanabilen 1’e 1 görüntülü aramalar için müşteri tabanını nitelikli bir sağlık koçuyla bir araya getirerek bir şirketin platformuna bağlanıyor. Girişim, Caroline Early ve Jasmine Mansouri tarafından kuruldu.

Tenyks

Tenyks, daha güvenilir yapay zeka yazılımlarını daha hızlı oluşturmak için görsel verilerle çalışan ve AI geliştiricilerine yardımcı olan bir Cambridge Üniversitesi’dir. Botty Dimanov ve Dmitry Kazhdan tarafından kurulan girişim, Ortak arıza modellerini tanımlayan, dağıtım değişimlerinin arkasındaki nedenleri açıklayan ve yüksek performansa ulaşmak için gereken etiketli veri miktarını azaltan bir MLOps izleme ve doğrulama platformu oluşturuyor.

Chari

Chari, Kuzey Afrika’daki geleneksel perakendecilerin sattıkları tüketim mallarını sipariş etmelerine ve 24 saatten daha kısa sürede ücretsiz olarak teslim etmelerine olanak tanıyan bir e-ticaret ve fintech uygulaması. Girişim, Sophia Alj ve Ismael Belkhayat tarafından kuruldu.

Noloco

Simon Curran ve Darragh Mc Kay tarafından kurulan Noloco, ajanslar ve KOBİ’lerin müşteri iletişimini, dosya paylaşımını ve ödemeleri merkezileştirmeleri için kodsuz bir müşteri portalı oluşturucusu.

Litnerd

Anisa Mirza’nın girişimi Litnerd, sınıfta canlı aktörler tarafından canlandırılan K-5 kitapların canlı olarak yayınlayan çevrimiçi bir okuma programı. Girişimin bu dahiyane fikri, yaratıcı ekonomiyi (Creator Economy) e-kitaplar ve ders planları ile tamamlanan geleneksel eğitimle harmanlıyor. Litnerd, Amerika’daki 37 Milyon ilkokul öğrencisine okumayı öğretmeyi planlıyor. Girişimim büyüme oranları da dahiyane fikri kadar etkileyici.

Dots

Dots, pazar yerleri için çok kanallı bir ödeme API’si oluşturuyor. Bu API, bir pazar yerinin satıcılarına Venmo, Paypal, ACH ve Zelle dahil olmak üzere kendilerine ödeme yapılmasını istedikleri şekilde ödeme yapmalarını sağlıyor. Girişimin kurucuları Sahil Hasan ve Kartikye Mittal.

Revery AI

UIUC’de 3 Bilgisayarla Görme Doktora görevlisi Min Jin Chong, Kedan Li ve Jeffrey Zhang tarafından kurulan Revery AI, giysileri insanlar üzerinde görselleştirmek için ölçeklenebilir bir yöntem oluşturuyor. Girişimin ortaya çıkardığı teknoloji, alışveriş yapanların kıyafetleri karıştırıp eşleştirebilecekleri ve herhangi bir modelde anında çevrimiçi olarak görselleştirebilecekleri sanal bir giyinme odası yaratıyor.

Slip

Kenneth Casse tarafından kurulan Slip, etkileşimli programlama kursları oluşturmayı ve satmayı kolaylaştıran bir pazar yeri.

Mach9

Mach9, yardımcı yazılım altyapı denetimi için yazılım ve entegre donanım oluşturuyor. Enerji ve gaz hizmetleri şirketleri, kesinti süresinin dakikası yüz binlerce dolara mal olan altyapıları izlemek için platformumu kullanıyor.

Examedi

Bu girişimi tıbbi laboratuvar çalışmaları için Uber gibi düşünebilirsiniz. Andres Kemeny, Ian Lee ve Juan Pablo Zepeda tarafından kurulan Examedi, Latin Amerika’da hemşireleri ve laboratuvar teknisyenlerini randevular için doğrudan hastaların evlerine gönderen bir evde sağlık hizmeti pazarı.

Ancana

Ancana ile evin 1/4 veya 1/8 hissesine sahip olabilir ve masrafları diğer ortak sahiplerle paylaşabilirsiniz. Örneğin, bir evin 1/4 hissesini satın alırsanız, yılın 3 ayı boyunca ona erişiminiz olması mümkün. Bu harika fikri hayata geçiren kurucular Andres Barrios ve Ryan Black.

Onfolk

Küçük işletmelerin bordrolarını ve İK’larını oluşturmalarını ve yönetmelerini kolaylaştırıyor. İşletmelerin bir yığın elektronik tablo, zayıf entegre edilmiş araçlar ve muhasebecilere sürekli gönderilen e-postalar yerine Onfok yazılımını kullanması mümkün. Girişimin kurucuları alanında deneyimli bir ekip olan Naz Malik ve Charlie Thomas.

CostCertified

CostCertified kurucuları Mike Bignold ve Dave Vass girişimleri için şunları söylüyor:

Müteahhitlerin müşterilerine etkileşimli bir alışveriş deneyimi sunabileceği ve tahmini ilk kez bir satış noktasına dönüştürebileceği inşaat için bir Amazon inşa ediyoruz.

Floatpays

Simon Ward tarafından kurulan Floatpays, çalışanların paralarına erişmelerine, harcamalarına, tasarruf etmelerine ve yönetmelerine yardımcı olan isteğe bağlı bir ücret erişim platformu. Girişim Afrika pazarında faaliyet gösteriyor.

HitPay

HitPay, Güney Doğu Asya’daki KOBİ’ler için kodsuz, Flull-stack ödeme ve ticaret platformu. Sınırlı kodlama becerilerine veya kaynaklarına sahip KOBİ’lere ve bireylere, herhangi bir satış kanalında 5 dakika içinde çevrimiçi ve yüz yüze ödemeleri kabul etmeye başlamaları için yetki veriyor. Girişimn kurucuları Aditya Haripurkar ve Nitin Muthyala.

TransAstra Corporation

Joel Sercel tarafından kurulan TransAstra, müşteri uydularını yörüngede oldukları yerden gitmeleri gereken yere götüren uzay römorkörleri inşa eder ve uçurur. Söz konusu römorkörler, asteroitleri çıkaracak ve ağır sanayiyi uzaya taşıyacak. Şirketin tescilli Omnivore™ iticisi ise yörüngesel lojistik pazarına hakim olmak için geliştirdiği çığır açan bir güneş termal roketi.

Float

Zack Kim ve Rob LaFave’in girişimi Float, tedarik zinciri finansmanı için üretildi. Hızla büyüyen tüketici markalarının envanterlerinden sermaye çıkarmasına yardımcı oluyor. Tedarikçi faturalarını peşin ödüyor ve envanterlerini sattıktan sonra ödemelerini sağlıyor.

Breakaway

Jordan Kobert ve Kyle Yugawa tarafından kurulan Breakaway, bisikletçiler başta olmak üzere fitness tutkunları için motivasyonel bir koçluk uygulaması. Uygulamanın aboneleri, Peloton, Zwift ve Garmin gibi platformlardan verileri senkronize ediyor ve motivasyon, koçluk ve kişiselleştirilmiş hedefler almak için uygulamaya günlük olarak giriş yapar.

Matrubials

Matrubials, antimikrobiyal direnci ve modern hastalıkları ele almak için terapötik olarak insan sütü peptitlerine odaklanan bir anti-enfektif şirkettir. Şu ana kadar ciddi bakteriyel enfeksiyonlardaki küresel artış ve etkili tedavilerin kurutma süreçleri sağlık ve ekonomi için külfetliydi. Ancak Bruce German, Carlito Lebrilla, David Mills ve Ishita Shah tarafından kurulan Matrubials bunu değiştiriyor.

Writesonic

Writesonic, herhangi bir işletme için saniyeler içinde benzersiz ve ilgi çekici pazarlama içeriği oluşturan, yapay zeka destekli bir metin yazarlığı aracıdır. Birkaç satırlık metinle Writesonic reklamlar, blog gönderileri, açılış sayfaları, ürün açıklamaları ve daha fazlasını oluşturuyor. Girişimin kurucusu Samanyou Garg, metin yazarlarının işini elinden almaya hazırlanıyor.

Akute Health

Sharud Agarwal tarafından kurulan Akute Health, dijital sağlık şirketleri için medikal kayıt sistemi sunuyor. Girişim, hastaları takip etmek için dijital sağlık şirketleri tarafından kullanılan bir elektronik tıbbi kayıt (EMR) sistemi üretiyor. Girişimin ürettiği EMR, Ro, Hims ve One Medical gibi dijital sağlık şirketlerindeki klinik ekipleri tarafından günlük olarak kullanılan bir web uygulaması olarak konumlanıyor.

outloud.ai

Igor Shelvinskyi ve Sasha Miagkyi tarafından kurulan outloud.ai müşterilerin arabaya servis yapan restoranlarda sipariş verirken yaptıkları konuşmaları kaydediyor, otomatik olarak analiz ediyor ve operatörlerin daha iyi satış yapmasını sağlarken, tükenen stoklar konusunda onları uyarıyor.

Sirka

Güneydoğu Asya’nın Noom’u olmayı hedefleyen Sirka, deneyimli, sertifikalı beslenme uzmanı ve diyetisyenler tarafından oluşturulan planlarla insanların kötü beslenme alışkanlıklarını kırarak kronik hastalıkları önlemesine veya yönetmesine yardımcı olur. Müşteriler, Sirka’daki profesyonellere danışmak için sınırsız sohbet erişimi ve yeni alışkanlıkları hayata geçirmeye yardımcı olacak kişisel öneriler alır. Girişimin kurucuları Rifanditto Adhikara ve Dito Krista.

Mentum

Mentum, Latin Amerika’daki fintech’lerin son kullanıcılarına yatırım hizmetleri sunmasına izin veren bir API. ABD ve yerel borsalara erişim sunan girişim, yatırım portföyleri için hesap açılmasını, finansman, yönetim ve raporlanma süreçlerini basitleştiriyor. Girişimin kurucuları Simon Avila, Daniel Osvath ve Daniel Osvath.

Meticulous

Gabriel Spencer-Harper tarafından kurulan Meticulous, geliştiricilerin sıfır çabayla web uygulamalarındaki hataları yakalamaya yönelik bir araçtır. Şirket kendisini şu ifade ile tanıtıyor:  Sitenize tek bir JavaScript satırı ekleyin ve binlerce gerçek kullanıcı oturumunu kaydedelim.

Warrant

Geliştiricilerin uygulamalarında 20 satırdan daha az kodla yetkilendirme ve erişim denetimi uygulamalarına yardımcı olan API’ler ve altyapı oluşturuyor. Aditya Kajla ve Aditya Kajla tarafından kurulan Warrant, mühendislik ekiplerinin temel ürünlerini oluşturmaya odaklanabilmesi için yetkilendirme yönetiminin karmaşıklığını üstleniyor.

Spark Studio

Spark Studio, çocuklar için kaliteli ders dışı öğrenimi, evlerinin rahatlığına getiriyor. Kurslar, 1:6 büyüklüğündeki sınıflarda 5 ila 15 yaş arasındaki çocuklara veriliyor. Kurslar 10-15 hafta arasında sürüyor. Girişimin dört kurucu ortağı bulunuyor: Namita Goel, Anushree Goenka, Kaustubh Khade ve Jyothika Sahajanandan.

Adaptyv Biosystems

Adaptyv Biosystems kurucuları Julian Englert,Moustafa Houmani, Daniel Nakhaee-Zadeh Gutierrez ve Amir Shahein girişimi şu cümlelerle anlatıyor:

Mevcut teknolojiden 100 bin kat daha ucuz hale getirmek için nanoakışkan bir çip üzerinde protein sentezini ve taramayı minyatürleştirdik. İki yıl içinde dünyanın en büyük protein tasarım veri tabanını oluşturmuş olacağız ve bunu daha önce tedavi edilemeyen hastalıklar için yeni tedaviler geliştirmek için kullanabiliriz. 

Endla

Michael Moore ve Riley O’Donnell tarafından kurulan Endla, yatırım getirisini en üst düzeye çıkaran kuyu tasarımına yardımcı olan yazılımlar sağlayarak petrol ve gaz kuyularının değerini artırır.

Levo

Levo, Meksika için yüksek getirili bir tasarruf hesabıdır. Kullanıcıların tasarruf hesaplarını topluyor ve onlar adına diğer bankalardan önemli ölçüde daha iyi faiz oranları için pazarlık yapıyor. Girişimin kurucuları Max Mergenthaler ve Salvador Rivero.

Marble

Daniel Kim ve Daniel Li tarafından kurulan Marble, uzun süreli kiralamalar için sanal bir mülk yöneticisi olarak konumlanıyor.

HeyCharge

Daireler ve daha fazlası için düşük maliyetli, yüksek ölçekli EV şarj platformu HeyCharge’ın kurucuları Chris Carde ve Robert Lasowski ürünü şöyle anlatıyor:

EV şarj altyapısı günümüzde pahalıdır, kurulumu zordur ve mevcut ürünler, hizmetler ve işletmelerle iyi bir şekilde entegre değildir. HeyCharge, tüm bu sorunları ultra düşük maliyetli, tak ve çalıştır özelliğiyle çözer

Heimdal

Erik Millar ve Marcus Lima tarafından kurulan Heimdal, karbon negatif beton ve cam üretimine odaklanıyor.

Comadre

Daniel Ruhman tarafından kurulan Comadre, Brezilya’daki düşük gelirli aileler için aile bankası.

Evidently AI

Üretimde makine öğrenimi modellerini izlemek için açık kaynaklı bir standart oluşturuyor. Araç, kurumsal veri bilimi ekipleri tarafından modellerini güvenilir bir şekilde çalıştırmak ve sorunları tespit etmek ve çözmek için kullanılıyor. Girişimin kurucuları Emeli Dral ve Elena Samuylova.

Whaly

3 kurucu ortak Florian Buguet, Emilien Sanchez ve Pierre de Poulpiquet tarafından kurulan Whaly, hızla büyüyen şirketlerde çalışan iş ekiplerinin karar verme süreçlerini iyileştirmek için tüm veri kaynaklarını birleştirmelerine ve konsolide ölçümler oluşturmalarına yardımcı oluyor.

Payhippo

Payhippo, Afrika’daki küçük işletmelere 3 saatten kısa sürede kredi sağlıyor. Girişim, Zach Bijesse, Uche Nnadi ve Chioma Okotcha tarafından kuruldu.

Portão 3

Fernando Nery ve Bianca Pereira tarafından kurulan Portão 3, Latin Amerika’da için 24 bin ABD dolarının üzerinde gelir elde eden bir kurumsal seyahat ve harcama ürünü. Girişim, Latin Amerika’daki 11.binden fazla kurumsal seyahat acentesini dönüştürüyor.

Zensors

Zensors, binanızdaki her kamerayı yapay zeka destekli bir süper sensöre dönüştürürüyor. Girişimin kurucusu Anuraag Jain ürettiği teknolojinin detaylarını şöyle paylaşıyor:

Yapay zeka platformu bunu mevcut kameralarınıza bağlanarak yapar ve kapasite yönetimi, personel alımı, temizlik, müşteri deneyimi ve işletme varlık takibi ile ilgili birden fazla iş akışını izlemek için bir alanı takip edebilir. 

Flowly

Flowly’nin mobil uygulaması, 100 milyon Amerikalı için kronik ağrıyı azaltmaya odaklanan Calm’ın VR versiyonu. Bu muhteşem fikrin yaratıcıları Narae Kim ve Julien Soros.

Makani Science

Makani Science, Irvine, California merkezli bir tıbbi cihaz şirketidir. Solunumu doğru ve sürekli olarak izleyebilen dünyanın ilk kablosuz yamasını yaratan Şirket, Kaliforniya Üniversitesi, Irvine’den giyilebilir izleme alanında iki uzman olan Dr. Michelle Khine ve Dr. Michael Chu tarafından ortaklaşa kuruldu.

Fizz

Fizz, ABD’li üniversite öğrencileri için kolay, güvenli ve şeffaf bir şekilde kredi oluşturan ve aynı zamanda kampüste paradan tasarruf etmelerine yardımcı olan bir banka kartı. Girişimin kurucuları Carlo kobe, Scott Smith, Moritz Stephan ve Moritz pail, Fizz’i akranlarının seveceği bir finansal hizmet sağlayıcısı haline getirmek için Harvard ve Cornell’den ayrıldı.

Hera

Google Takvim’in yavaş yavaş tarih olduğunu dile getiren Hera; artık toplantıların çoğu sanal olduğu için, bu toplantıların yaşam döngüsünün her adımındaki sürtünmeleri ortadan kaldırmak ve nihayet takvimleri eyleme geçirilebilir hale getirmek için üretildi. Girişim, Louise Bayssat ve Bruno Vegreville tarafından kuruldu.

Lernit

Lernit, Latin Amerika’daki şirketlerin, uzakta olsalar bile iş gücünü geliştirmelerini kolaylaştırıyor. Santiago Maldonado tarafından kurulan girişim, şirketilerin çalışanları için hedefler belirlemelerine ve hedefleri takip etmelerine, performansdeğerlendirmelerine ve çevrimiçi kurslarla iş gücünü eğitmelerine izin veriyor.

Astek Diagnostics

Astek Diagnostics, doktorlara bakteriyel sepsisli hastalara bir saat içinde uygun antibiyotikleri reçete etme konusunda rehberlik eden bir platform (Eugris) inşa ediyor. Mustafa Al-Adham kurulan girişim, bunu bakterilerin oksijen tüketimini tespit ederek yapıyor.

Freterium

Freterium, lojistik değer zincirindeki kuruluşları, insanları ve teknolojileri bir araya getirerek bir şeyleri hareket ettirmelerine yardımcı olan işbirlikçi bir SaaS platformu. Girişimin kurucuları Omar El Kouhene ve Mehdi Cherif Alami.

Digistain

Meme kanserli kadınların yüzde 50’si, ihtiyaç duymadıkları pahalı ve potansiyel olarak ölümcül kemoterapiden muzdariptir. Hemmel Amrania ve Chris Phillips tarafından kurulan Digistain, kanserli DNA’daki artışı ölçmek için biyopsileri kızılötesinde tarayarak bu sorunu çözüyor. Tahmini teşhisten çıkarararak kesin sonuçlar sunuyor.

Protex AI 

Bilgisayarla görme teknolojisinden güç alan Protex AI, yasal uyumluluğu sağlamak ve güvenlik sorunlarını belirlemek için liman, lojistik ve üretim sektörlerindeki mevcut kameraları izleyen yazılımlar oluşturuyor. Girişimin kurucuları Dan Hobbs ve Ciarán O’Mara.

Inflow

Levi Epstein ve Seb Isaacs tarafından kurulan Inflow, insanların DEHB’lerini yönetmeleri için bir kendi kendine yardım uygulamasıdır. Psikoeğitim, alışkanlık geliştirme ve topluluk aracılığıyla destek sağlar.

Vinco

Vinco, Latin Amerika’daki şirketlerin mavi yakalı çalışanların çevrimiçi eğitimi için ödeme yapmasına yardımcı oluyor. Bunu, çalışanları erişilebilir programlara (Lise, Kolej ve Dil Kursları gibi) bağlayarak yapıyor ve karşılığında çalışanların elde tutulmasını en az 2 kat artırıyor. Vinco iki kadın girişimci Miriam Fernandez ve Lissy Giacoman tarafından kuruldu.

Aleph

Aleph’in kurucuları Albert Gozzi ve Santiago Perez De Rosso girişimi “finansal veri için tek gerçek kaynak” olarak tanımlıyor.

KaiPod Learning

Amar Kumar tarafından kurulan KaiPod Learning, çevrimiçi olarak okula giden ortaokul ve lise öğrencileriyle çalışıyor. Bu öğrencilerin derslerine çalışabilecekleri, diğer öğrencilerle etkileşime girebilecekleri ve öğretmenlerden destek alabilecekleri fiziksel bir ortam sağlıyor.

Kodda

Latin Amerika’nın Lemonade’i olarak konumlanan Kodda, kurucuları Mike Alvarado ve Emilio Antun tarafından şöyle anlatılıyor:

 Sigortayı yemek siparişi vermek kadar kolay hale getiriyoruz. Brokerler ve geleneksel sigorta şirketleri ile 10 saatlik evrak işi yapmak yerine web sitemize gidin, 90 saniyenin altında sigortalı olun, dakikalar içinde talep edin ve hızlı ödeme alın.

Aleph Solutions

Aleph, General Motors ve Bosch gibi binlerce ürünü olan şirketlerin envanterlerini Mercado Libre ve Amazon gibi büyük e-ticaret sitelerinde listeleyerek Latin Amerika’daki gelirlerini artırmalarına yardımcı oluyor. Girişim Javier Neumann, Gaston Zelerteins ve Jonathan Saiegh tarafından kuruldu.

Zoios

Christian Højbo Møller ve Mikkel Agesen tarafından kurulan Zoios, İK için Google Analytics olarak konumlanıyor. Çalışan bağlılığı anketlerini kişilik testleri ve performans verileriyle birleştiriyor. Girişimin yazılımı, şirketlerin doğru insanları işe almasına, daha fazla etkileşim kurmasına ve onları daha uzun süre elinde tutmasına yardımcı olur.

Kurios

Kurios, Latin Amerika’daki profesyoneller için kohort tabanlı çevrimiçi kurslar sunuyor. Aylık 60 bin dolar gelire laşan girişim son 4 ayda aylık yüzde 25 büyüme kaydetti . Eğitmenleri, Google, Amazon, Stripe ve daha fazlası gibi teknoloji şirketlerinden gelen profesyonellerinden oluşuyor. Carlos Lau ve Luis Ubillas Door tarafından kurulan girişim, ürün yönetimi, büyüme ve veri analitiği gibi kurslara odaklanıyor.

Encuadrado

Encuadrado, Latin Amerika’da randevuya dayalı işleri kendi başına yürüten pratisyenler için rezervasyon, ödeme ve faturalandırmayı otomatik hale getiriyor. Girişimin kurucuları Thomas Maremaa ve Tomas Aguilera.

Clarity

Richie Bonilla ve Eni Jaupi tarafından kurulan Clarity, uzaktaki ekiplerin projeleri planlamasını, görevleri izlemesini ve işleri düzenlemesini kolaylaştırır. Şirket bunu, sıkıcı proje yönetimi çalışmalarını otomatikleştiren “hepsi bir yerde” bir çalışma alanı sağlayarak yapıyor.

Dots

Dots, şirketlerin gelirlerini ve elde tutma oranlarını artırmak için Slack veya Discord toplulukları aracılığıyla müşterileriyle etkileşime girmesine yardımcı olur. Girişimin kurucuları Pranav Badami ve Sanket Chauhan.

Shimmer

Shimmer, akran koçları tarafından yönetilen çevrimiçi zihinsel sağlık destek grupları sunar. Üyeler, paylaşılan kimlik ve deneyimlere sahip küçük bir gruba katılmak ve birlikte zihinsel sağlıklarını iyileştirmek için aylık abonelik ücreti öderler. Girişimin kurucuları Vikram Sreedhar, Chris Wang ve Jon Wang.

OneSchema

Andrew Luo ve Christina Gilbert tarafından kurulan OneSchema, operasyon ekiplerinin müşteri CSV verilerini 10 kat daha hızlı içe aktarmasına olanak tanıyor. Ürün, CSV dosyaları için görsel bir doğrulama aracı olarak öne çıkıyor.

Arengu

Arengu, geliştiricilerin dakikalar içinde sorunsuz kayıt akışları oluşturmasına olanak tanır. Airbnb, Uber veya Revolut gibi büyük şirketler, kayıt akışlarını oluşturmak ve optimize etmek için eksiksiz bir mühendislik ekibi tahsis eder ancak pek çok şirket bu imkana sahip değil. Pablo Castro Valiño,Sergio Regueira ve Jacobo Vidal tarafından hayat geçirilen Arengu bu problemi çözüyor.

Invezo

Genç girişimciler Emmett Miller, Wyatt Miller ve Leo Schottenstein tarafından kurulan Invezo, hisse senetleri ve kripto para birimleri için bir analiz aracıdır. Yeni nesil yatırımcılar için sosyal medya verilerini klasik piyasa verileriyle birleştiren tek uygulama.

Genei

Oxford’lu bilim insanları Jack Bowen, Thomas Foster ve Adrien Wald tarafından kurulan Genei, içerik yazarlarının bloglar, makaleler ve raporlar oluşturmasını hızlandırmak için arka plan okumasını otomatik olarak özetliyor.

Snowboard Software 

Snowflake veri bulutu için hızlı ve otomatik veri kataloğu olan Snowboard Software, Rick Radewagen, Sven Rudolph ve Theo Tortorici tarafından kuruldu. Girişim, analiz ekiplerinin verileri bulmasına, anlamasına ve bu verilere güvenmesine yardımcı oluyor. Snowflake’de lazer odaklı yaklaşımı, mevcut veri kataloğu çözümlerinde mevcut olmayan meta verileri ve kullanım verilerini çıkarmasını sağlıyor.

ShipBlu

ShipBlu, dünyanın en hızlı büyüyen e-ticaret pazarlarından biri olan MENA’daki e-ticaret şirketleri için Amazon düzeyinde lojistik sağlıyor. Girişimin kurucuları Ahmed ElKawass, Abdelrahman Hosny ve Ali Nasser.

Whalesync

Matthew Busel ve Curtis Fonger tarafından kurulan Whalesync, işletmelerin verilerini Airtable ve Webflow gibi kodsuz araçlar arasında otomatik olarak senkronize etmelerini sağlar.

Milky Way AI

Bilgisayarla görme destekli mobil uygulama, paketli tüketim gıda markalarının ürünlerinin nasıl görüntülendiğini, fiyatlandırıldığını ve rakiplerinin milyonlarca fiziksel mağazada gerçek zamanlı olarak ne yaptığını anlamalarına yardımcı oluyor.

Malloc

Kıbrıstan iki kadın girişimci Liza Charalambous ve Artemis Kontou tarafından kurulan Malloc, herhangi bir uygulamanın sizi kaydetmesini veya haberiniz olmadan verilerinizi iletmesini izleyen ve engelleyen bir mobil uygulama.

Sequin

Sequin, kadınlar için kredi oluşturan ilk banka kartıdır. Sequin Card sadece 3 hafta önce piyasaya sürüldü ve şimdiden bin 500’den fazla karta ön nitelikli, 100’den fazla karta 20 bin dolar depozito sağlandı. Girişimin kurucuları Vrinda Gupta ve Mark Thomas.

FastFarma

Marcelo Albuja, Juan Carlos Holguin ve Santiago Ribadeneira tarafından kurulan FastFarma, Latin Amerika için en iyi fiyat garantisi ve tam hizmet sunumuyla 30 dakikada teslimat sunan dijital eczane.

Numary

Clément Salaün tarafından kurulan Numary, açık kaynaklı bir finansal cüzdan. Entegrasyon dili Numscript ile geliştiriciler, mühendislik zamanından tasarruf sağlarken ve riski azaltırken karmaşık para akışları oluşturabilir.

Mergent

Mergent, back-end uygulamalarını dağıtmak için geliştirici dostu sunucusuz bir platform olarak öne çıkıyor. Uygulamaların işlev olarak yeniden yazılmasını gerektiren diğer sağlayıcıların aksine Mergent, geliştiricilerin tüm uygulamaları sunucusuz uygulamalar olarak yayınlamasına imkan tanır.

Coinrule

Y Combinator’ın bu yıl pek çok kripto para botuna yatırım yaptığını söylemek mümkün. Oleg Giberstein, Zdenek Hofler ve Gabriele Musella tarafından kurulan Coinrule, yatırımlarınızı otomatikleştirerek bir sonraki pazar fırsatını sizin için yakalıyor.

Infiuss Health

Melissa Bime ve Mbah Charles tarafından kurulan Infiuss Health, Afrika’daki klinik deneyler ve araştırmalar için ABD ve AB merkezli ilaç, yaşam bilimi şirketleri ve araştırmacıları katılımcılarla buluşturuyor.

Lemonade

Afrika diasporası için dijital bir bank olan Lemonade’in kurucuları Rian Cochran ve Ridwan Olalere girişimi şu cümlelerle anlatıyor:

Kuzey Amerika ve Avrupa’da 20 milyondan fazla Afrikalı göçmen var ve pek çok işletme geri dönüyor ve biz onların benzersiz bankacılık ihtiyaçlarını yönetmelerine yardımcı olmak için çok para birimli hesaplar sağlıyoruz.

Momo Medical

Momo Medical, huzurevlerine giderek tüm yataklarının altına internet bağlantılı bir yatak sensörü yerleştiriyor. Uygulama, hemşirelere değerli bilgiler ve tüm sakinlerine genel bir bakış sunar. Akşam ve gece vardiyası verimliliğini yüzde 30’un üzerinde artırırken düşme olaylarını ve yatak yaralarını azaltıyoruz. Girişimin kurucuları Thomas Bakker ve Menno Gravemaker.

Comet Health 

İki kadın girişimci Nina Lu ve Gautam Pradeep’in girişimi Comet Health, pelvik taban fizik tedavisi için dijital platform. Girişim fikri kadar girişimciler de güçlü iş deneyimleriyle dikkat çekiyor.

DiveHealth

Nörobilim uzmanı Roman Rothaermel ve Sağlık ekonomisinde doktora yapmış Inna Thalmann tarafından kurulan DiveHealth, genetik ve klinik verileri kullanan ilk kişiselleştirilmiş migren kliniği. Girişim, migren hastalarının DNA ve semptomlarını kullanarak hangi tedaviyi almaları gerektiğini buluyor ve kapılarına teslim ediyor.

Yemaachi Biotech

Yemaachi Biotech, gezegendeki genetik olarak en çeşitli nüfus olan Afrika’nın her yerinden örnekler toplayıp sıralayarak doğru kanser teşhis ve tedavilerine erişimi çeşitlendiriyor ve genişletiyor.

Scispot

Scispot, hızla büyüyen yaşam bilimi şirketleri için tamamen yapılandırılabilir bir iş akışı otomasyon platformu. Müşteriler, iş akışlarını planlama, laboratuvar yürütmeden işbirliğine dayalı raporlamaya kadar Ar-Ge’lerinin tüm aşamalarında tasarlamak ve otomatikleştirmek için Scispot’u kullanıyor. Girişimin kurucuları Nash Seshan, Guru Singh ve Satya Singh.

CartX

Bir dijital ticaret platformu olan CartX, vitrin, ödeme ve ödemelere kadar eksiksiz bir ekosistem sunuyor. Brezilya’nın Shopify’ı olarak konumlanıyor. Girişimin kurucusu Lucas Castellani.

Intellect

Intellect, Asya’daki herkes için zihinsel sağlık ve esenlik desteğini erişilebilir hale getirme misyonunu üstlenen modern bir ruh sağlığı şirketi.Bugün Intellect, Asya’daki en büyük ve en hızlı büyüyen ruh sağlığı teknolojisi şirketidir ve ruh sağlığı platformumuz aracılığıyla dünya çapında 2,5 milyondan fazla üyeye ve lider kuruluşlara hizmet vermektedir. Intellect ayrıca Google’ın 2020’nin En İyi Uygulamalarından biri olarak seçildi.

Hypercontext

Graham McCarthy ve Brennan McEachran tarafından kurulan Hypercontext, yöneticilerin OKR’larına bağlı olan daha etkili toplantılar yürütmesine yardımcı oluyor. Ürüne, Netflix, Linkedin ve Facebook gibi şirketlerdeki 100 binden fazla yöneticinin güvendiğini belirtelim.

Arrow

Arrow, Güneydoğu Asya’da ödeme yapmanın en hızlı yolu olarak öne çıkıyor. Liat Beng Neo, Sudhan Raj ve  Sebastian Roervig tarafından kurulan Arrow, tüm platformlarda çalışır ve herkesin tek tıklamayla ödeme toplamasına olanak tanır.

Cloudthread

Daniele Packard, Ilia Semenov ve Thomas Yopes tarafından kurulan Cloudthread, mühendislik ekiplerinin bulutta maliyet açısından verimli bir şekilde oluşturmasına yardımcı olan bir analiz platformu. Ekip daha önce Lyft’in dahili bulut maliyet yönetimi sisteminin arkasındaydı ve şimdi bu derin uzmanlığı, kuruluşların saatlerce mühendislik süresinden tasarruf etmesine, bulut faturalarını azaltmasına ve maliyetli yeniden mimarileri önlemesine yardımcı olmak için kullanıyor.

MazumaGo

Matthew Smith ve Nick Addison tarafından kurulan MazumaGo, inşaat şirketleri için ilk dijital bankadır. Kullanımı kolay bir kontrol panelinde ödemeleri, kredi kartlarını ve banka hesaplarını basitleştiriyor.

MindFi

Gangeshwar Krishnamurthy, Bjorn Lee, Leon CK Leong ve Anita Sadasivan MindFi, çalışanlar için tükenmişliği azaltan ve ruh sağlığını iyileştiren bir uygulama. Deutsche Bank, KPMG, PatSnap, Visa gibi Asya’daki şirketlere satış yapıyor. Yıllık geliri bugüne kadar 150 bin ABD Dolarına ulaştı ve her ay yüzde 53 büyüyor.

Monto

Mack McConnell ve türk asıllı Cihan Tas tarafından kurlan Monto, Webflow E-ticaret altyapısı için adeta bir Shopify uygulama mağazası. Webflow Ecom sitenizi gerçek bir E-Ticaret İşletmesine dönüştürmek için sahip olunması gereken araçları oluşturuyor.

Argonaut

Surya Oruganti tarafından kurulan Argonaut, kubernet’ler ve terraform konfigürasyonları oluşturarak dakikalar içinde altyapı sağlamayı ve hizmet dağıtımlarını otomatikleştirir.

Apollo

Apollo, sizi hisse senedi ile ödüllendiren bir banka kartıdır. Her kaydırma, garantili kesirli hisseler ve en sevdiğiniz hisse senetlerinden tam bir hisse ile büyük bir kazanma şansı da  yaratıyor. Girişimin kurucuları Skyler Aspegren ve Josh Wright.

mello

mello, şirketlerin daha mutlu, daha sağlıklı ve daha motive ekiplere ilham vermek için tükenmişliği ölçmek, izlemek ve harekete geçmek için kullandıkları yeni bir standart. Girişim dört kurucu ortağa sahip CG Chen, Geordie Graham, Derek (Ruohao) Zhang ve Alex Zvaniga.

Matidor

Sean Huang ve Vincent Lam tarafından kurulan Matidor, bir harita üzerinde canlı olarak neler olup bittiğini görmeniz gereken projeler için bir proje yönetim yazılımıdır.

inai

inai, şirketlerin dünya genelinde dijital ödemeler almasına yardımcı olmak için küresel ödemeler için tek bir entegrasyon sağlar. Tek bir entegrasyon ile Stripe, Adyen, Braintree, Paypal, Apple Pay, Google Pay, Klarna, affirm, afterpay ve Sift ,riskified’a erişebilirsiniz. Girişim, Karthik Narayanan ve Anta Pattabiraman tarafından kuruldu.

Hotswap

Hotswap kurucuları Len Boyette ve Jay Goel girişimlerini şöyle özetliyor:

Şirketlere rakiplerinden gelen müşterilere yardımcı oluyoruz. Verileri temiz bir şekilde taşımak için otomasyon kullanıyoruz, bu da müşteri edinmenin getirdiği zorlukları ortadan kaldırıyor.

Cero

Jorge Pérez, Mauricio Quezada ve Felipe Rodríguez tarafından kurulan Cero, hastalarla WhatsApp üzerinden otomatik olarak iletişim kurarak, randevu teyitleri ve son dakika iptalleri gibi hastaneler ve hastalar arasındaki belirli koordinasyon görevlerini çözüyor.

MayaEats

MayaEats, AirBnB ve Uber’in evlere ve taksilere yaptığını restoran endüstrisine yapıyor ve mutfaklara ve operasyonlarına sahip olmadan dünyanın en büyük restoran zincirini kuruyor. Vijayaraj Gopinath ve Viggnesh Kandasamy girişimi şu cümlelerle anlatıyor:

MayaEats, yalnızca verilere dayalı olarak yüksek kârlı ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir teslimat markaları oluşturur. Ardından, Doordash, UberEats ve Grubhub dahil olmak üzere üçüncü taraf teslimat hizmetleri aracılığıyla teslim edilen siparişleri karşılayan ülke çapında az kullanılan mutfaklara sahip nitelikli mobil ve bulut restoranlarıyla ortaklık yapıyoruz.

Fluke

Brezilyalılar, geleneksel mobil operatörleri kullanma deneyiminden nefret ediyor. İhtiyacınız olmayan veri paketleri için sizi ödemeye zorlarlar ve planlarınızı değiştirmenizi imkansız hale getirirler. Marcos Oliveira Jr, Augusto Pinheiro ve Yuki Watanabe Kuramoto tarafından kurulan Fluke daha iyi bir müşteri deneyimi sunuyor. Bu nedenle şirket, geleneksel operatörlerden yüzde 50 daha düşük bir müşteri edinim maliyeti ve yüzde 30 daha yüksek bir değere kıyasen kredi oranına sahip.

DigiBuild Software

DigiBuild Software’in ürettiği araçlar, VCC Construction gibi büyük şirketlerin projelerde takvimi ve bütçeyi iyileştirmesine ve yılda bir milyon doların üzerinde tasarruf etmesine yardımcı olur. Girişimin kurucuları Ivan Franco ve Robert Salvador.

SigmaOS

Çalışmak için üretilen ilk tarayıcı olan SigmaOS, web üzerinde çalışırken sizi daha iyi ve daha hızlı hale getirmek için girişimciler, araştırmacılar ve içerik oluşturucular için tasarlandı. Girişim, Ali Attar, Mahyad G ve Saurav Mitra tarafından kuruldu.

Palenca

José CarlosAguilar, Pierre Delarroqua ve Antoine Nguyen Hong Duc tarafından kurulan Palenca, Latin Amerika için bir Bordro API’si. Herhangi bir çalışanın istihdam kayıtlarını paylaşmasını ve işletmelerin bu kayıtları kullanmasını mümkün kılıyor.

Cloudanix

Sujay Maheshwari ve Purusottam Mupunu tarafından kurulan Cloudanix, DevOps ekiplerinin Bulut altyapılarının güvenliğini iyileştirmelerine yardımcı oluyor. GCP, Azure, AWS gibi çoklu bulut kullanan veya Dev, Test, Prod gibi çoklu hesaba sahip şirketler için çözüm sunuyor.

TrackChain

TrackChain, son  teknoloji, veri ve finansal hizmetler ile yerel ve sınır ötesi gönderiler için kamyon taşımacılığı pazarı. 15 kişilik ekibe sahip meksika merkezli girişimin kurucuları Hugo Alvarez ve Eduardo Narvaez.

Enso

Enso, kodsuz etkileşimli bir ELT ve veriye dayalı süreç otomasyon aracıdır. Yalnızca görsel bileşenleri birbirine bağlayarak verilerinizi yüklemenize, harmanlamanıza, analiz etmenize ve ardından tüm süreci otomatikleştirmenize olanak tanır. Enso, Sylwia Brodacka ve Wojciech Danilo tarafından kuruldu.

Monet

Monet, Latin Amerika’daki çalışanlara Anında Maaş Avansı sağlar. Sürekli geliri olan ve banka hesabı olan her çalışanın kullanabileceği bir mobil uygulama. Girişimin dört kurucu ortağı bulunuyor; Jonathan Araujo Duarte, Leonardo Devincenzi,Freddy Fernandez ve Jaime Lossada.

testRigor

Artem Golubev ve Enzo Biancato tarafından kurulan testRigor, şirketlerin manuel kalite kontrollerini, kalite güvencesi mühendislerinden 15 kat daha fazla otomasyon ile oluşturabilmeleri ve kodun bakımına 200 kat daha az zaman harcamaları için güçlendirmelerine yardımcı olan yürütülebilir bir spesifikasyon motorudur.

Ivella

Ivella, geliştirdiği uygulama ve banka kartı ile ilişkinin başındaki çiftlerin harcamaları bölmeleri için yeni bir yöntem sunuyor. çiftlere ortak hesap oluşturmanın ötesinde bir çözüm sunan girişim,  çiftlere özel bankacılığın geleceğini inşa ediyor. Bu tatlı ve orjinal fikri hayata geçiren girişimciler ise Vishal Dubey, Kahlil Lalji ve Eric Wang.

Glitzi

Glitzi, Latin Amerika’daki insanlar için evde spa, güzellik ve bakım hizmetleri sunuyor. 2019’da kurulan girişim, sizi yüksek kaliteli masözler, manikürcüler ve berberlerden oluşan ağına bağlıyor. 38 kişilik ekibin başında ise kurucular Ana Ramos ve Luis Enrique Vazquez Escobar yer alıyor.

QOA

Kakao nesli tükenmekte olan türler arasında yerini alırken, QOA hassas fermantasyon kullanarak geleceğe hazır çikolata üretimine başladı. QOA’in kurucuları Maximilian Marquart ve Sara Marquart girişimin faaliyetlerini şöyle aktarıyor:

Çikolatamız geleneksel çikolatadan 10 kat daha sürdürülebilir ve yüzde 20 daha ucuzdur. Çikolatanın organoleptik özelliklerini taklit etmek için (yumuşak, yumuşak bir şekilde eriyen tat bırakma) hem aromanın kendisi üzerinde hem de kakao yağının yerini almak için çalışıyoruz.

Warpfy

Harris Cheng ve Deepak Garg tarafından kurulan Warpfy, gelecek vaat eden kategorilerdeki e-ticaret mağazalarını satın alıyor ve bu çok kanallıları sistematik olarak küresel D2C markalarına ölçeklendiriyor. Geçtiğimiz senelerde Y Combinator’ın Moonshot Brands gibi benzer şirketlere yatırım yaptığını görmüştük. Y Combinator’ın istikrarlı şekilde yatırım yaptığı alanlardan biri diyebiliriz.

Enerjazz

Enerjazz, Hindistan’da 2 milyondan fazla ticari elektrikli araç için bir pil değiştirme ağı (benzin istasyonları gibi) kuruyor. Pilleri elektrikli araç sahipleri için ekonomik hale getiriyor ve araç sahiplerinin yüzde 80 daha fazla kazanmalarını sağlıyor. Girişimin kurucuları Ravi Bharihoke ve Pratik Das.

Covie

Covie, kullanıcılarınızdan gelen sigorta verilerini, kendi web uygulamanızdan ayrılmalarına gerek kalmadan entegre etmenin en kolay yolu olarak öne çıkıyor. Üç deneyimli girişimci Trent Harvey,Ian Littman ve William Dearie tarafından kuruldu.

Muse

Benjamin Ha ve Alex Shortt tarafından kurulan Muse, herkesin statik web sitesini sanal bir dünyaya dönüştürmesine olanak tanır. Bunu, Squarespace’e benzeyen kodsuz düzenleyici aracılığıyla yapıyor. Muse’un oluşturduğu web siteleri, yaygın olarak Squarespace veya Wix kullanılarak oluşturulan geleneksel kişisel web sitelerinin yerini alıyor.

Perfekto

“8.975 Kg gıda israf edilmez” sloganı ile ilerleyen Perfekto, esas olarak Latam için Kusurlu Gıdalar için bir pazar oluşturarak çiftlikten sofraya mükemmel olmayan ürünler sunar. Böylece gıda israfını azaltırken evinize teslim edilen taze ürünleri tüketebilirsiniz. Girişimi kurucuları Jan Heinvirta ve Anahí Sosa.

Okani

Okani, düşük maliyetli bir sağlık üyeliği sunuyor. Bir sohbet alanı ve bir uygulama aracılığıyla dijital birincil bakım sağlayarak hastaların sağlık sistemiyle ilk temas noktası oluyor, ardından doktorlar, laboratuvarlar, eczaneler ve klinikler ile ikinci basamak sağlık hizmetlerinin sunumunu yönetiyor. Girişimin dört kurucu ortağı bulunuyor; Jose Akle Helena Arzabala, Romario López ve Javier Olan.

Pluggy

Pluggy, herhangi bir geliştiricinin, kullanıcılarının banka ve komisyoncu hesaplarındaki verilere bağlanmasına izin veren bir B2B Fintech. Victor Braga, Rogerio Correa, Federico Mirás, Gabriel Pan Gantes ve Bruno Loiola tarafından kurulan girişim, Brezilya için Plaid olarak konumlanıyor.

Govly

Denver merkezli girişim Govly, hükümete satış yapmayı kolaylaştırır. Aradığınızı bulmak için hedeflenmiş aramalar oluşturabilir ve kayıtlı aramalarınızdan herhangi biriyle eşleşen yeni bir fırsat olduğunda anında haberdar olabilirsiniz. Govly, Michael Weiland, Nick Weiland ve Jon Wright tarafından kuruldu.

Pideaky

Pideaky’nin kurucuları Oscar Rydberg, Carlos Tejeda ve Rafael Tejeda Elizondo girişimi şöyle tanıtıyor:

Latin Amerika için Square’iz ve mahalle köşesinde yer alan 10 milyon mağazayı hedefliyoruz. Bu işletmelerin, her gün mağazalarına giren 150 müşteriden kart ödemelerini kabul etmelerine, faturaları işlemelerine ve internet erişimi satmalarına yardımcı olarak gelirlerini yüzde 30 artırıyoruz.

Breadcrumbs

Breadcrumbs, gizli gelir fırsatlarını belirlemek için müşteri ve potansiyel müşteri verilerini analiz eder. Bunu, aylar yerine dakikalar içinde kurulabilen kodsuz bir puanlama motoru aracılığıyla yapar. Breadcrumbs, Gary Amaral, Armando Biondi ve Massimo Chieruzzi tarafından kuruldu.

Monto

Monto’ya bağlı şirketlerin çalışanları platform aracılığıyla,  düşük sabit ücret karşılığında talep üzerine kazandıkları ücrete ulaşabiliyor. Girişim, Karina Derbez ve Andres Quintanilla tarafından kuruldu.

Bree

Bree için Kanada’nın Chime’i tabirini kullanmak yanlış olmaz. Bree, faizsiz nakit avanslar başta olmak üzere sunduğu özelliklerle ancak maaştan maaşa gelir elden 11 milyon Kanadalı için bir Challenger banka kuruyor.

Repool

Repool, serbest yatırım fonları için Angellist benzeri bir hizmet sunuyor. Yetenekli perakende yatırımcılar için hızlı bir şekilde serbest fonları oluşturmayı ve bunlara katılmayı kolaylaştıran bir platform. Girişimin kurucuları Kevin Fu ve ustin Carrao.

Laudable

Angela Ferrante tarafından kurulan Laudable B2B pazarlama ekiplerinin gerçek müşteri referans videoları çekebildiği ve her satış e-postasında, pazarlama kampanyasında ve web sitesinde, pano sunumunda en alakalı anları hızla bulup paylaşabileceği bir platform.

Sprout

Sprout’un kurucuları Ruben Guerrero ve Tyler Richie girişimi şöyle anlatıyor:

Misyonumuz ABD pazarlarına yatırım yapmayı Latin Amerika’daki herkes için erişilebilir ve adil hale getirmek. Sosyal özelliklerimiz, yatırımcıların kaynaşmasını, yatırım fikirlerini paylaşmasını ve birbirlerinden öğrenmesini sorunsuz hale getiriyor. Binlerce ABD hisse senedine ve Borsa yatırım fonunda 1 ABD doları gibi düşük bir tutarla, minimum hesap tutarı ve ücret ödemeden yatırım yapmayı son derece kolaylaştırıyoruz.

SenpAI.GG

League of Legends, VALORANT, Teamfight Tactics ve League of Legends: Wild Rift oyunları için kişisel koçluk hizmeti sunan SenpAI.GG’nin, Y Combinator’dan 125 bin dolar yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. Olcay Yılmazçoban ve Berk Özer tarafından kurulan SenpAI, Y Combinator Demo-day ile beraber başka yatırımcıların da katıldığı yatırım turunu tamamlamayı hedefliyor.

Onebrief

Grant Demaree ve Rafa Pereira tarafından kurula Onebrief, askeri planlamayı hızlandırmak için tasarlanmış ortak bir yazılım. Her girdiyi yeniden kullanılabilir yapı taşlarına dönüştürür ve tüm planlama yapılarını otomatik olarak senkronize tutar.

Iona Mind

Jonathan Baker ve Philip Howson Iona Mind, anksiyete ve depresyon için ilk FDA onaylı dijital tedaviyi geliştirdi. Girişimin ürünleri, en etkili kanıta dayalı tedavi biçimlerinden biri olan Bilişsel Davranışçı Terapi’ye (CBT) dayanıyor. Tedavi sürecinde konuşma arayüzü kullanılarak tam amenotomatik bir deneyim sunuluyor.

Keyri

Herhangi bir uygulama için mobil cihazlarda bir dokunuşla şifresiz kaydolma/oturum açma ve masaüstünde QR ile WhatsApp benzeri oturum açma sağlayan mobil uygulamalar için bir SDK oluşturuyor. Girişimin kurucuları  Zain Azeem ve Grant La Count.

Metlo

Akshay Shekhawat ve Shri Sukhani tarafından kurulan Metlo, şirketlerin tüm iş metriklerini standartlaşmış bir halde yönetebilecekleri tek araç olarak öne çıkıyor.

Jovian

Jovian içinveri bilimi ve makine öğrenimi için Stanford’un çevrimiçi hali diyebiliriz. Veri bilimcisi olmak için programlama, istatistik veya analitik geçmişi olan profesyonellere eğitim verilen 6 aylık yarı zamanlı bir veri bilimi programı yürütüyor. Girişimin kurucuları Aakash N S ve Siddhant Ujjain.

Playhouse

TikTok’un başlattığı video akımı emlak sektöründe de kendini gösteriyor. Alex Perelman ve Nathan Shinder tarafından kurulan Playhouse, evlerin ve mahallelerin video listelerine göz atmak için kullanılan bir mobil uygulama. Gayrimenkul keşfetmek için nihai tüketici deneyimini oluşturmak için mülk ve mahalle verilerini son derece ilgi çekici bir tam ekran video akışıyla birleştiriyor.

Tinai

Vietnam’daki 6 milyon küçük işletmenin defter tutmasına yardımcı olmak için mobil uygulamalar geliştiren erken aşamadaki bir girişim olan Tinai, Thanh Nguyen ve Viet Long Tran tarafından kuruldu. Uygulama sayesinde, bir eczane veya market sahibi işlemleri kaydedebilyor, müşteri kredilerini yönetebiliyor ve envanteri kontrol edebiliyor.

Rinse

Casey Harlin tarafından kurulan Rinse, diş hekimliği için One Medical’i inşa ediyor. Aynı gün için randevu alınması kolay ve kaygısız bakım sunuyor. Satıştan ziyade sağlık sorunlarını önlemeye odaklanan yapısıyla dikkat çekiyor.

Salarybox

Nikhil Goel ve Peeyush Goyal tarafından kurulan Salarybox, Hindistan’daki küçük işletmeler için bir bordro uygulaması. Hindistan’da 63 Milyon küçük işletme var ve %90’ı hala maaş bordrosunu manuel olarak yönettiğini düşünürsek, girişimin gelecek vaad ettiğini söyleyebiliriz.

Aqua

Yatırım dünyası yeni girişimlerle hareketlenmeye devam ediyor.  Rohan Marwaha ve Dev Patel tarafından kurulan Aqua, bireylerin daha düşük minimum ödeme kıstaslarıyla özel sermayeye yatırım yapmalarını sağlayan bir yatırım platformu.

Secoda

Secoda, herhangi bir çalışanla meta verileri, sorguları, çizelgeleri ve belgeleri paylaşmayı kolaylaştıran veri ekipleri için ortak bir bilgi yönetimi aracı. Girişimin kurucuları Andrew McEwen ve Etai Mizrahi.

Locale

En iyi yerel yiyecekleri tek bir kutuda toplayan Locale’nin kurucuları Christopher Clark, Jonathan Friedland ve Kaveh Nemati girişimi şu sözlerle anlatıyor:

Locale, en iyi yiyecekleri saatlerce uzakta, tek bir kutuda sunan bir pazar yeridir. SF’den Santa Cruz’a kadar her yere siparişleri teslim etmek için Bay Area favorileriyle ortaklık kurduk. Kapsadığımız alan bu işletmelerin geleneksel teslimat uygulamalarıyla ulaşabilecekleri teslimat yarıçapının çok dışındadır.

Pirouette

Pirouette uygun fiyatlı, disk şeklinde, sağlam bir enjeksiyon cihazı geliştirdi. Hastayı merkeze alan bu cihazı üreten girişimciler, “satın alınabilirlik, taşınabilirlik ve kullanılabilirliğe odaklandık.” diyor. Kapsamlı hasta verileri dikkate alınarak tasarlanan  bu patentli cihaz, enjeksiyon yapmayı bir düğmeye basmak kadar kolay hale getiriyor. Girişimin kurucuları Conor Cullinane, Matthew Kane ve Elijah Kapas.

Micro Meat

Anne-Sophie Mertgen tarafından kurulan Micro Meat, kültüre dayanan temiz et üretimini büyütmek için teknolojiler geliştiriyor. Girişim tarafından yetiştirilen et, hayvan hücrelerine dayalı normal et, ancak kas dokusu hayvanlar yerine biyoreaktörlerde yetiştiriliyor.

Kodex

Matt Donahue ve Danny Mendoza tarafından kurulan Kodex, şirketlerin dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerden gelen mahkeme celplerini işlemesini ve bunlara yanıt vermesini kolaylaştırıyor. Böylece FBI gibi kurumlar, Coinbase gibi kurumlardan istediği kullanıcı verilerini mail, fax ya da excel tablosu formatında almak yerine Kodex alt yapısını kullanabiliyor.

Verihubs

Verihubs, dijital bir altyapı oluşturur ve Endonezya’daki finansal hizmet kuruluşları için bir dizi AI tabanlı hizmet sağlayarak, telefon numarası doğrulaması, uçtan uca kimlik doğrulama (KYC) süreci, dolandırıcılık tespiti ve anında banka işlemlerine kadar sorunsuz bir müşteri işe alım süreci oluşturmalarını sağlar. Girişim, Rick Firnando ve Williem Williem tarafından kuruldu.

HyperLinq

Kripto para yatırımcıları için Bloomberg Terminali olarak konumlanan HyperLinq, aylık abonelikle basit ama güçlü bir ticaret terminali sunar. Kullanıcılar aktif günlük tüccarlar ve profesyonel fon yöneticilerinden oluşuyor.Amar Gautam, Kunal Kumar ve Karamvir Singh tarafından kurulan girişim, yeni fırsatları keşfetmek için birebir.

Maroo

Maroo’nun kurucuları Alexey Nikityuk, Andrei Riaskov ve Anja Winikka 95 bin dolarlık düğün pazarına yenilikçi bir çözüm ile giriş yapıyor:

Evlilik hayatınıza başlamak için başka bir kredi borcuna girmekten daha iyi bir yol olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, etkinlik iptal sigortası dahil olmak üzere tüm düğün masraflarında 24 aya kadar %0 vade ile ödeme planları sunuyoruz.

Awesomik

Stacy Pavlyshyna ve Roman Sevast’ın girişimi Awesomik, şirketleri deneyimli tasarımcılarla anında eşleştiriyor. Şirketler bunun için aylık sabit bir abonelik ücreti öderken, her iş günü 24 saat içinde sonuç alıyor.

Fitia

Fitia, Latin Amerika’da kilo vermek için kullanılan otomatik bir yemek planlayıcı. Piero Linares ve Ulises Olave tarafından kurulan girişimin kullanıcıları, kıtadaki 1 milyon yiyecek ve yemek tarifinden oluşan özel bir veritabanıyla desteklenen verilere dayalı kişiselleştirilmiş tarifler alıyor.

trii

Bir fintech girişimi olan trii, eskiden pahalı, manuel ve zaman alan iş süreçlerini otomatikleştirerek Latin Amerika’daki perakende işlemlerinin maliyetini düşürür. Latam’ın yerel borsalarına doğrudan bağlı olan trii, yasa düzenleyicilerle yakın bir ilişki içinde. Böylece  hem ABD hem de yerel hisse senetleriyle ticaret yapmamızı sağlıyor. Girişimin kurucuları Carlos Guayara, Esteban Penaloza ve Esteban Penaloza.

SafeBeat Rx

Listedeki hayat kurtaran girişimlerden biri de SafeBeat Rx. Kalp hastalarının önerilen kalp haplarına başlama sürecinde, kendilerini hasta hissetmeseler bile sadece izleme için 3 günden fazla hastanede kalması gerekiyor. SafeBeat Rx, bu hastaneye yatışın yerine yeni bir çözüm öneriyor. SafeBeat Rx sayesinde FDA onaylı giyilebilir cihazlar, hastaların bu ilaçları evde güvenle başlatmasını sağlayan EKG yazılımıyla birleşiyor Bu devrim yaratan girişim Rachita Navara ve Kunj Patel tarafından kuruldu.

Brite

Brite kurucu ortaklar Landon Fielding, Ben Hale, Jake Parkinson ve Colton Shields tarafından şöyle tanımlanıyor:

İşverenlerin, sektör ve şirket büyüklüğüne göre yan haklar satın almaları ve karşılaştırmaları için bir sosyal yardım pazarı inşa ediyoruz. Şu anda çalışanların en iyi yan hak paketini seçmeleri için bir karar destek aracıyız. 

Ivy Homes

Adil fiyat garantisi sunan Ivy Homes, Hindistan’daki ev sahiplerinin 14 gün içinde evini satmasını sağlıyor. Abhilash Narahari ve Pritam Thakur tarafından kurulan girişim tüm gayrimenkul işlemlerinin ayrıntılarını tutan bir bilgi sistemi oluşturdu.

Commery

Commery, perakende, endüstriyel veya ofis alanıfarketmeksizin, ticari kiracıların mükemmel alanlarını bulmalarını kolaylaştırır. Girişimin kurucuları Lyon Aung, Eric He ve Andrew Zhou.

Búho Contable

jose menendez ve Pablo Icaza tarafından kurulan Búho Contable, Meksika’daki mikro ve küçük işletmeler için bir vergi dosyalama ve muhasebe platformu.

Tavus

Quinn Favret ve Hassaan Raza’nın girişimi Tavus, yapay zeka ile kişiselleştirilmiş video erişimini ölçeklenebilir hale getiriyor. Bir videoyu bir kez kaydedip anında tamamen kendilerine göre özelleştirilmiş şekilde binlerce kişiye göndemeniz mümkün.

Zen

Daniel James ve Ion-Alexandru Secara tarafından kurulan Zen, Brex gibi şirketlerde çalışanlar için postür düzeltmek için çaışanları uyaran ve ergonomik duruş sağlayan bir yan hak programı.

Basis

Basis kendini Veri Bilimi için Zapier olarak tanımlıyor. Veri mühendisliğine ihtiyaç duymadan dinamik veri akışlarını hızlıca oluşturmanızı sağlıyor. Girişimin kurucuları Chris Stanley ve Ken Van Haren.

Forage

Forage, devlet sosyal programları için internet altyapısı sunarken, devlet tarafından finanse edilen ödemeler için Stripe olarak kullanılır. ABD, her yıl uzmanlaşmış ödeme ağları aracılığıyla 3,7 ton değerinde sosyal yardım programları dağıtıyor. Girişimin kurucuları Victor E. Fimbres ve Justin Intal bir API aracılığıyla bu harcamaya internet erişimi vermek istiyor.

Financial Choice

Stanford ve Washington Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilimleri Doktora derecesine sahip olan Stefan Heule ve Konstantin Weitz aynı zamanda eski Google çalışanları. İkili yakın zamanda zamanda Financial Choice’u hayata geçirdi. Girişim, birleşik bir çek ve yatırım hesabı sunuyor. Tüm bakiyeniz, piyasa getirileri elde etmek için yatırılır ve tüm bunlar, piyasalar kapalıyken bile nakite anında erişim sağlar.

Lariat Data

Vikas Shanbhogue ve Aaditya Talwai tarafından kurulan Lariat Data, üretimde makine öğrenimi için izleme ve uyarı çözümü olarak öne çıkıyor.

Tablevibe

Tablevibe, Restoranlar ve bulut mutfaklar için doğrudan satışları artıran anketler düzenliyor. Girişim, işletmelerin müşteri geri bildirimlerini alabilmeleri, kendi müşteri veri tabanlarını oluşturabilmeleri ve müşterileri doğrudan kendileriyle sipariş vermeye itebilmeleri için gıda ambalajlarına QR kodları yazdırmalarına yardımcı olan bir SaaS platformu. Platformun kurucuları Guido Caldara, Jeroen Rutten ve Mathieu Sneep.

DailyBot

Sergio Florez ve Mauricio Morales tarafından kurulan DailyBot, Slack ve Microsoft Teams için yardımcı bir uygulama ve bir sohbet asistanı. Uygulama, bu sohbet platformlarında bulunmayan özellikleri sağlayarak ekiplerin daha iyi iş birliği yapmasını ve sohbet esnasında operasyon yürütmesini kolaylaştırıyor.

Rendalo Maq

Rendalo Maq, Latin Amerika’daki inşaat ekipmanları için ilk dijital aracıdır. Ekipman sahipleri, envanterlerini yönetmek, makinelerinin konumunu ve kullanılabilirliğini izlemek için Rendalo Maq’in ücretsiz yazılımını kullanıyor. Girişim, bu verileri toplayarak müteahhitlerin ihtiyaç duydukları ekipmanı günler yerine saatler içinde edinmelerine yardımcı oluyor. Girşimin kurucuları Joaquin Araujo,Ariel Vaisman ve Juan Pablo Mir.

Lago

Lago, büyüme ekiplerinin veri çıkarma, modelleme ve senkronizasyonu mühendisler aracılığıyla saatler yerine dakikalar içinde kendilerinin gerçekleştirmesini sağlayarak bu sorunu çözüyor. Girişim Anh-Tho Chuong, Cyril Hagege ve Raffi Sarkissian tarafından kuruldu.

Hypercore

Hypercore, küçük çapta borç veren kurumlar için bir kredi yönetimi yazılımıdır. Borç verenlerin iş akışlarını otomatikleştirmelerine yardımcı oluyoruz ve onlara portföylerinde gerçek zamanlı analitik ve KPI’lar sağlıyoruz. Girişimin dört kurucu ortağı bulunuyor; Eitan Frailich, Daniel Liechtenstein, Tomer Moshe ve David Yahalomi.

Union54

Union54, Afrikalı şirketlerin banka kartlarını kolayca çıkarabilmeleri için API’ler sağlar. Fintech’ler için 6 aylık geliştirme ve kurulum ücretlerinde yüz binlerce dolar tasarruf sağlıyor. Girişimin krucuları Alessandra Martini, Perseus Mlambo ve Jon Wade.

StudyStream

Sarujan Ranjan, Erfan Soliman ve Tianyou Xu tarafından kurulan StudyStream, YouTube’daki #StudywithMe akımından ilham alıyor. öğrencilerin dünyanın her yerinden diğer kişilerle 7/24 ve gerçek zamanlı olarak çalışmasına olanak tanıyan bir video platformu olan girişim, Her gün 180’den fazla ülkeden öğrenciyi motive ederken yeni bir topluluk yaratmış oluyor.

Abbot

Phil Haack ve Paul Nakata’nın girişimi Abbot, sohbet odanızdan otomasyon oluşturmak, çalıştırmak ve izlemek için üretilen bir platform. Ekiplerin ortaya çıkardığı işi, işle ilgili konuşmanın gerçekleştiği yere getirmesine yardımcı oluyor.

InstaKin

Zain Khan ve Yasir Shirazi tarafından kurulan InstaKin, ABD’deki göçmenlerin kendi ülkelerinde ödeme yapmalarına ve görevlerini yönetmelerine yardımcı olur. Girişim aynı zamanda bir pazar yeri olarak da konumlanmakta.

SnapCalorie

SnapCalorie, herhangi bir öğünün fotoğrafını çekebileceğiniz ve doğru bir kalori sayımı alabileceğiniz dünyadaki ilk uygulama. Kullanımı birkaç saniye sürerken, iddiaya göre yapılan tahminler eğitimli bir beslenme uzmanından daha doğru çıkabilir. Girişimin kurucuları Scott Baron ve Wade Norris, daha önce Google Lens ve Cloud Vision API’yi kurdu, İkili ayrıca kalori sayımında profesyonel bir beslenme uzmanından daha iyi performans gösteren ilk algoritmayı ele alan bir CVPR makalesi yayınladı.

Anakin

Anakin, e-ticaret mağazalarına ve markalara rakiplerinin fiyatlandırma, ürün ve trend verilerini göndererek gelirlerini artırmalarına yardımcı oluyor. Örneğin, Instacart, Walmart ve Nike gibi mağazalar Anakin’i kullanarak gelirlerini %12’ye kadar artırabilir. Girişimin kurucuları Rashmi Bala ve Mohit Prateek.

Bite Ninja

Bite Ninja platformu, restoranların arabaya servis ve ön tezgah vardiyalarını, dış kaynak olarakevlerinden çalışan eğitimli serbest çalışanlara atamasına imkan tanıyor. Girişim William Clem ve Orin Wilson tarafından kuruldu.

REPROSENT

Aimee DeGolyer ve Michael Sample tarafından kurulan REPROSENT, listedeki dikkat çeken sağlık girişimlerinden biri. Bir kanser hastasının günlük semptomlarını izleyen ve bu verileri onkoloğuna gönderilen raporlar üretmek için kullanan REPROSENT, tedavi sırasında gözden kaçan semptomların yakalanmasını ve onkoloğun daha iyi bakım sunmasını sağlar.

Epinoma

Epinoma’nın kurucuları Varun Govil, Ishan Goyal ve Zhijian Li girişimi şu sözlerle anlatıyor:

Biyolojinin işletim sistemini kontrol eden proteinler üretiyoruz. 

Watu

Geçmişte Facebook’ta ve Google’da çalışmış olan Omar Thanawalla harika bir fikirle karşımıza çıkıyor. Watu, e-ticaret şirketlerinin e-posta pazarlama kampanyalarından satışlarını artırmalarına yardımcı olmak için alışveriş sepetini e-postaların içinde yerleştiriyor.

MadEats

MadEats, kendi hayalet mutfaklarını kullanarak uygun fiyatlı, yüksek marjlı gıda markaları oluşturan Filipinler’de yalnızca çevrimiçi teslimat yapan bir restoran grubu. Girişim Andie Cruz, Keisha Lao ve Mikee Villareal tarafından kuruldu.

Sleek

Daniel Baum, Adam MacEachern ve Palmer McCutcheon tarafından kurulan Sleek, internetteki her mağazadan tek tıkla ödeme yapmanızı sağlayan bir tarayıcı uzantısı. Uzantıya bir kez kredi kartınızı tanımladığınızda herhangi bir web sitesinde ödeme yapmayı Amazon’dan ürün satın almak kadar kolay hale getiriyor.

Keeper

Keeper, muhasebecilerin müşterilerinin arka ofisini yönetmelerine yardımcı olacak yazılımlar yapar. Girişim Kenny Song ve Ben Stein tarafından kuruldu. ABD’de 1.5 milyon arıcı olduğunu eklemekte fayda var.

Strive

Pulkit Agarwal ve Tamir Shklaz tarafından kurulan Strive, canlı birebir çevrimiçi sınıflar aracılığıyla kod üzerinden K12 matematiğini öğretiyor. Strive sınıflarında, öğrenciler okul matematik müfredatına uygun oyunlar ve görselleştirmeler kodluyor. Bu süreçte çocuklar 21. yüzyılın en değerli becerisi kodlamayı da öğrenmiş oluyor.

PlusIdentity

Girişimler için şifre yöneticisi PlusIdentity, Slack uygulaması başta olmak üzere Startuplar için şifre yönetimi seçenekleri sunuyor. Girişim Channy Hong ve Ike Jin Park tarafından kuruldu.

Cabal

Cabal, kurucuların yatırımcılarından ve danışmanlarından daha fazla destek almasını sağlıyor. Bunu, kuruculara özel bir çalışma alanı sağlayarak yapıyor. Kurucular bu çalışma alanında soru ve güncelleme gönderebiliyor, katkıları takip ediyor ve potansiyel müşteriler için hazırlanan yeni tanıtımları alabiliyor. Girişimin kurucuları Fahim Ferdous ve Brian Murray.

V-Flow Medical

Dört kurucu ortak Peter Balmforth, Rodney Brenneman,Darren Spencer ve Paul Sobotka tarafından kurulan V-Flow Medical, pelvisten kalbe kan akışını yeniden sağlamak için pelvik damar tedavisini uyarlıyor.

Kitchenful

Size yerel süpermarketten gelen malzemeleri sağlayan Kitchenful,  kişiselleştirilmiş yemek tarifleri önerileri sunan bir uygulama. Yemek menüleri sunan MealBox gibi düşünebilirsiniz ancak bu hizmeeti daha düşük bir fiyatla ve daha iyi kişiselleştirme ile sunuyor. Girişim, Christian Schiller ve Christian Hartung tarafından kuruldu.

AppX

Anuj Gupta ve Sameer Sadana tarafından kurulan AppX, içerik oluşturuculara kişisel uygulamalarını hayata geçirme, kurslar ve premium içerik aracılığıyla hedef kitlelerinden para kazanma imkanı tanır. “Creator economy”nin hiç olmadığı kadar güçlendiği günümüzde, AppX ve benzeri girişimlerin kısa sürede büyük gelirler elde etmesi olası. 2020’de kurulan girişim şimdiden aylık 63 bin dolarlık gelire ulaşmış durumda. Şirketin Aylık GMV’si ise 1.5 milyon dolar.

Neodocs

Akıllı telefonunuzda anında laboratuvar testleri yapmanızı sağlayan Neodocs,  sağlığına dikkat edenler ve daha iyi bir performans için temel beslenme belirteçlerini geliştirmek isteyen sporcular tarafından kullanılıyor. Girişimin kurucuları Pratik Lodha, Nikunj Malpani ve Anurag Meena.

AlgoUniversity

Swapnil Daga, Manas Kumar Verma ve Sailesh Rekhani tarafından kurulan AlgoUniversity, Google, Facebook gibi şirketlerden alanında en iyi eğitimcilerin, çok sayıda öğrenciye koçluk yapmasını sağlayan canlı öğretim altyapısı oluşturuyor.

Swipe

Sri Teja Allaparthi ve Sri Teja Allaparthi’nin girişimi Swipe, Hindistan’daki küçük işletmeler için basit bir faturalandırma ve ödeme uygulaması. Yerel işletmelerin müşterilerini WhatsApp üzerinden faturalandırmasını kolaylaştırıyor.

Echoes

Arnaud Porterie tarafından kurulan Echoes, mühendislik liderlerine mühendislik çabalarının iş hedeflerine göre hizalanması ve sundukları ürünün gerçek iş çıktılarına dönüşüp dönüşmediği konusunda görünürlük sağlar.

Advantage Club

Advantage Club, çalışanlara sağlanan yan faydalar ve finansal sağlık için küresel bir platformdur. Platformda çalışanlara ikramiyeler, ödüller ve erken ücret erişimi dahil olmak üzere pek çok farklı seçenek sunulur. Girişimin kurucuları Sourabh Deorah ve Smiti Bhatt Deorah.

Nino Foods

Nino Foods, Hindistan’da premium bulut mutfak markaları yaratır ve işletir. Nishant Jhaveri ve Pranav Mehra girişimin başarılarını şöyle dile getiriyor: Mumbai’deki 3 lokasyondan aylık 165 bin dolar gelir elde ediyoruz ve kârlıyız.

Rivia.AI

Hindistan’daki D2C markaları için bir sipariş karşılama sağlayıcısı Rivia.AI, kentte yaşayan 200 milyon müşteriye 2 günlük teslimat sağlamak için yazılım destekli depoları ve mevcut teslimat hizmetlerini kullanıyor.

BluumBio

Kirliliği temizleyen bakteri ve bitkiler yapıyoruz. Endüstriyel kirliliğin temizlemek üzere yola çıkan BluumBio, kirliliği temizleyen bakteri ve bitkiler üretiyor. BluumBio kurucusu Katherine French, bakteri ve bitkileri zehirli kimyasallar yemeleri için tasarlıyor.Petrol ve madencilik şirketleri, kirlenmiş alanları temizlemek ve eski haline getirmek için girişim tarafından tasarlanan ürünlerden kullanıyor.

Parallel Bio

Parallel Bio, immünoloji alanında doktora derecesine sahip eski bir Stanford Ar-Ge direktörü olan Robert DiFazio ve her ikisi de yıllardır ilaç keşif programlarını yöneten biyomühendislik alanında yüksek lisans derecesine sahip eski bir System1 Biosciences Ar-Ge lideri olan Juliana Hilliard tarafından kuruldu. Girişim hastalarda işe yarama olasılığı daha yüksek olan ilaçları ve immünoterapileri keşfetmek için bir insan “bir petri kabında bağışıklık sistemi” yarattı. Bu sistemi insanları iyileştirmek için kullanıyor.

Zazos

İK ekipleri için kodsuz bir araç sunan Zazos, Çalışan dizinleri, işe alım formları ve ücret raporları gibi insan yönetimi uygulamalarını kodlamayı bilmeden 10 kat daha hızlı oluşturmalarına olanak tanıyor. Girişimin kurucuları Roger Garcia, Alexandre Maluli ve Murilo Narciso.

Instacrops

Instacrops, çiftçilerin mahsul verimlerini en üst düzeye taşımasını sağlayan basit bir gösterge panosu. Girişimin kurucusu Mario Bustamante Instacrops’u şöyle anlatıyor:

Çiftçilere tarlalarına koymaları için IoT sensörleri veriyoruz. Çiftliklerinin sağlığı hakkında analitik sağlamak için bu verileri uydu ve drone verileriyle birleştiriyoruz. Çiftçiler bunu mahsul verimini ortalama %22 artırmak için kullanıyor. 

BoldVoice

ana dili İngilizce olmayan kişilerin daha net ve kendinden emin konuşmalarına yardımcı olan BoldVoice, etkili ve ilgi çekici bir öğrenme deneyimi oluşturmak için Hollywood aksan koçlarından kişiselleştirilmiş, kısa video derslerini kullanıyor. Ancak bir farkla girişim, bu dersleri yapay zeka aracılığıyla gerçek zamanlı telaffuz geri bildirimiyle birleştiriyor. Girişimin kurucuları Anada Lakra ve Ilya Usorov.

SalaryBook

60 milyon Hintli KOBİ için bir bordro, çalışan katılımı ve Gider yönetimi uygulaması olan SalaryBook, Ankita Sharma, Apoorva Sharma ve Poorva Dixit tarafından kuruldu. Uygulama, KOBİ’ler için çalışanların sorunsuz bir şekilde işe alınmasından başlayarak, bordrolarını ve katılımlarını yönetmeye kadar işlerini yürütmek için tek noktadan çözüm olarak konumlanıyor.

Zeit Medical

Felçten etkilenenlere gönül rahatlığı sağlamak amacıyla yola çıkan Zeit Medical, yapay zeka ve giyilebilir sensörlerin gücünden yararlanıyor. Zeit’in akıllı kafa bandı, felç başlangıcını anında algılar ve 911’e haber veriyor. Zeit’In kurucuları Urs Naber ve Orestis Vardoulis.

Atmana

15-30 yaş aralığındaki Y kuşağının oyun, pornografi ve sosyal medya gibi teknoloji bağımlılıklarını azaltmasına yardımcı olan Atman, akran destek grupları, arkadaş programı ve psiko eğitim gibi alkol ve uyuşturucu bağımlılığı tedavisinde kullanılan teknikleri kullanıyor. Tüm bu süreçte kullanıcılardan yılda 90 dolar ücret alıyor. Girişimin kurucusu Tejas Bala daha önce BlockerX ile benzer bir projeye de imza attı.

ODWEN

Vijay Anand Bhagavatula’nın kurduğu ODWEN, Hindistan’da KOBİ’lerin mevcut pazarın yüzde 20 altında fiyatlarla birkaç dakika içinde özenle seçilmiş depolar bulmasını ve envanterlerini sadece birkaç tıklamayla içeri ve dışarı taşımasını sağlıyor.

Deed

Çalışanların en sevdikleri hayır kurumlarına bağış yapmalarını sağlayan Deed, iş yerinde büyük organizasyonlara gönüllü olmayı kolaylaştırıyor. Airbnb ve Stripe gibi şirketler, çalışanların elde tutulmasını ve mutluluğunu artırmak için Deed’den faydalanıyor. Girişimin kurucuları Aske Ertmann, Deevee Kashi ve Steve Liu.

PropReturns

Hindistan emlak piyasasına yatırım yapmak için bir pazar yeri sunan PropReturns, şeffaflık ve güven eksikliğiyle boğuşan Hindistan Emlak piyasasında, yatırımcılara yatırım yapılabilir mülklere erişim sağlıyor. Ayrıca kişilerin finansal analizlerle desteklenen yatırım kararları vermelerine destek oluyor. Somil Mathur, Jayant Panwar ve Kenish Shah.

Coulomb AI

Santanu Mondal ve Khushboo Shrivastava tarafından kurulan Coulomb AI, elektrikli araçların pil performanslarını önemli ölçüde artırmak ve kullanım ömürlerini uzatmak için tahmini pil analizi yazılımı geliştiriyor.

Mailmodo

Mailmodo, e-postaya formlar, alışveriş sepeti, takvim, NPS ve daha fazla widget ekleyerek pazarlamacıların e-postada uygulama benzeri deneyimler oluşturmasına yardımcı olan bir e-posta pazarlama yazılımı. Girişim Apurv Gupta, Aquibur Rahman ve Devyesh Tandon tarafından kuruldu.

Akudo

Hindistan’daki gençlere bağımsız olarak kullanabilecekleri şık, kişiselleştirilmiş ön ödemeli kartlarını sağlayan Akudo, para biriktirmelerine yardımcı oluyor. Lavika Aggarwal, Jagveer Gandhi ve Sajal Khanna tarafından kurulan girişim, kişisel finanslarında iyi olduklarında oyunlaştırılmış bir kurulum altında onlara heyecan verici ödüller veren dijital bir banka olarak öne çıkıyor.

Koshex

Akash Agrawal ve Komal Kumar Gupta Koshex, bir bireyin daha fazla tasarruf etmesi ve iyi yatırım yapması için günlük finansmanla ilgili veriye dayalı bilgilerle Hindistan için Wealthfront’u inşa ediyor. 700 milyar ABD dolarından fazla bireysel yatırım yapılabilir servete erişimle 400 milyon Hintli Y kuşağı için servet yaratmayı otomatikleştiriyor.

Walrus

Bhagaban Behera, Nakul Kelkar ve Sriharsha Setty tarafından kurulan Walrus Hindistan’daki gençler için yeni bir dijital banka. Kurucuların anlatımıyla Girişim, araba satın almak yerine Uber çağırmayı, ev satın almak yerine Airbnb kiralamayı, tam zamanlı bir işe girmek yerine serbest çalışmayı, altına karşı Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih eden yeni bir Hindistan yaratıyor.

Kalam Labs

Ahmad Faraaz, Harshit Awasthi ve Sashakt Tripathi Kalam Labs’i şöyle anlatıyor:

Kalam Labs’de 6 ila 14 yaşındaki çocuklara en sevdikleri bilim konularını canlı oyunlar aracılığıyla öğretiyoruz. Çocuklar, Uzay, Kara Delikler ve Dinozorlar gibi konuları öğrenmek için haftada 3 saate yakın zaman ayırır.

FrontPage

Dinesh Reddy, Avijit Sharma ve Apoorva Singh tarafından kurulan FrontPage Hindistan için Public.com olarak konumlanıyor. 1 yıl içinde 2.5 kat büyüyen aylık 200 bin aktif kullanıcıya ulaştı.

Levro

Abeer Agrawal ve Cathy Han’ın girişimi Levro, yeni bir çok para birimini destekleyen iş odaklı bir yeni nesil banka (neobank). Şirketlere, tek bir hesap kullanarak 30’dan fazla para birimini tutma, dönüştürme ve ödeme yapma imkan vererek şirketlerin yurtdışına açılmasına yardımcı oluyor.

Ananya Health

Ananya Health, dünyadaki her aile sağlığı merkezi için tasarlanmış taşınabilir bir kriyoablasyon ünitesi inşa ediyor. Bu girişimin temel uygulaması ile rahim ağzı kanserini önlemeyi amaçlayan Anu Parvatiyar “rahim ağzı kanserini taramak kolay olsa da, dünya çapındaki kliniklerin %80’i en erken aşamalarda tedavi edecek altyapıdan yoksundur. ” diyor.

Flowbo

Flowbo, yatırımcıları YouTube ve Instagram gibi çevrimiçi içerik üreticilerle birbirine bağlayan bir borsa. İçerik üreticilerin yatırım alabilmeleri için içerik üreticilerin varlıklarını yatırım yapılabilir ürünler olarak paketliyor. Girişimin kurucuları Daniel Kang ve Norman Yu.

q&ai

q&ai, şirketlerinin satış çağrılarını analiz ederek, ürün liderlerine müşterilerin ürün ve mesajlaşma hakkında ne düşündüklerinden ziyade nasıl düşündükleri konusunda fikir verir. Girişim Bhairav Mehta, Adithya Ramanathan ve Michael Staunton tarafından kuruldu.

SolarMente

SolarMente yazılım platformu aracılığıyla her ev için güneş enerjisi, depolama ve enerji ticaretini tek bir akıllı çözümde entegre ediyor. Avrupa’nın Sunrun’ı diyebileceğimiz girişim, güneş enerjisi için en yüksek potansiyele ancak Avrupa’daki en düşük pazar penetrasyonuna sahip (%0,1) İspanya’dan başlıyor. SolarMente, Wouter Draijer ve Victor Gardrinier’nin eseri.

Catena Biosciences

Catena’nın teknolojisi, tirozinaz enziminin ve hedef proteinler içindeki doğal amino asitler olan tirozin ve sistein kullanarak herhangi iki proteinin birbirine bağlanmasını sağlar. Catena Biosciences, Geo Guillen, Marco Lobba ve Matthew Francis tarafından kuruldu.

Karbon Cards

Jack Chen, Pei-fu Hsieh, Sunil Kumar, Amit Jangir ve Bo Li tarafından kurulan Karbon Cards, Hintli özel limited şirketlere herhangi bir sabit mevduat olmadan kurumsal kredi kartları sağlıyor.

Goodkind

Asenkron video hızla birincil iletişim aracı haline gelirken, büyük işletmeler videoda yer alacak insanlara güvenmekte ve iletişimi geniş ölçekte yapmakta zorlanıyor. Goodkind ise B2C gelir ekipleri için bir video mesajlaşma platformu.

Fingo Africa

Fingo Africa, gençler için yeni nesil banka. 240 saniye içinde herhangi bir genç, kişisel, ticari, yatırım ve tasarruf hesapları dahil olmak üzere eksiksiz bir finansal hizmetler paketine erişebiliyor.

Pabio

Pabio, Avrupa için yüksek kaliteli mobilya kiralama hizmeti sunuyor. Kullanıcılar mobilyalara varlık bazlı kira ile  sahip oluyor. Bu iş modeli ile müşteriler, 4 yıla kadar peşin ve aylık ödemelerle 20 bin dolara yeni mobilya alabiliyor. Kurucular Carlo Badini ve Anand Chowdhary.

Alchemy

Alchemy, markaların kod olmadan benzersiz e-ticaret deneyimleri oluşturmasını sağlayan bir platform. Noah Gilmore ve Yuxin Zhu tarafından kurulan girişim genellikle hızlı büyüyen şirketler tarafından tercih ediliyor.

Rootly

Manuel yönetim görevlerini otomatikleştiren Rootly, ve gelecekte bunları önlemek için içgörü sağlayarak şirketlerin olayları daha hızlı çözmesine yardımcı oluyor. Quentin Rousseau ve JJ Tang tarafından kurulan girişim hem bir olay yönetimi platformu hem de Slackbot olarak öne çıkıyor.

Potion

Hejab Malik, Alex Stec ve Yahya Syedtarafından kurulan Potion Ar-Ge ekiplerinin kozmetik ve boya gibi ürünleri formüle etmesine yardımcı olur. Girişimin yapay zeka destekli platformu, yinelemeli, yavaş ve pahalı olan mevcut laboratuvar tabanlı yaklaşımın yerini alıyor.

Level

Molly Hogan, Vladimir Korshin ve Asa Schachar’ın girişimi Level, kredi veren girişimlere, büyüdükçe onlarla birlikte büyüyen hızlı ve basit finansman sağlar.

Jestor

Jestor, operasyonlarını hızlı bir şekilde ölçeklendirmesi gereken COO’lar için kod gerektirmeyen bir araç sunuyor. Girişim, Loft gibi dünya çapında yüzlerce yeni girişimin kod olmadan kendi dahili araçlarını oluşturmasına yardımcı oluyor. Girişimin kurucuları Bruno Bannach ve Guilherme Pinheiro.

Flow Club

#StudyWithMe’den ilham alan bir diğer girişim Flow Club, StudyStream’in öğrencilerle yaptığını girişimciler ve serbest çalışanlarla yapıyor. Sadece davetiye ile katılabildiğiniz platfom, sanal bir ortak çalışma alanı sağlıyor. Kurucular ve bağımsız çalışanların ortak hedefleri paylaşması ve birlikte çalışmasının verimliliği artırması amaçlanıyor. Bu özel klbün sahipleri ise David Tran ve Ricky Yean.

Concord Materials

Anthony Valente’nin girişimi Concord Materials toplu inşaat malzemeleri için SaaS otomasyon araçları, finansman ve pazar yeri sunuyor.

Jupe

Jupe, dünyanın herhangi bir yerinde saatler içinde kurulan konaklama alanında kısa süreli konaklamalar için düz paketli, şebekeden bağımsız bir teknoloji, alt yapı ve alan yaratıyor. Böylece kullanılamaz olarak kabul edilen arazileri konaklamaya açıyor. Kurucular, Antonio Gonzalez ve Jeff Wilson.

Baraka

Orta Doğu için komisyonsuz yatırım uygulaması olan Baraka’nın kurucuları Feras Jalbout ve Kunal Taneja girişimin amacını şöyle özetliyor:

Amacımız, yeni nesil yatırımcılar için haber ve eğitim anlayışı sağlamaya odaklanan önce içerik yaklaşımıyla daha iyi bir yatırım deneyimi oluşturmaktır

Archbee

Ürün dokümantasyon aracı Archbee ile ürün dokümantasyon siteleri, dahili wiki’ler, bilgi tabanları, API referansları, geliştirici kılavuzları ve mimari diyagramlar oluşturmanız mümkün. Girişimin kurucusu Dragos Bulugean.

Varos

Bir planlama yazılımı olan Varos, pazarlama, ürün ve finans ekiplerini gerçek zamanlı rakip verileri ile önemli kararlarda yönlendirir. Girişim Lior Chen, Gil Shaked ve Yarden Shaked tarafından kuruldu.

Gobillion

Gobillion, Hindistan için Pinduoduo olarak öne çıkıyor. Kurucular Kulapradip Bharali ve Roshan Farhan girişim hakkında şunları söylüyor:

Müşterilerin gruplar halinde satın almalarını ve harika fırsatlar elde etmelerini sağlayarak e-ticareti sosyal hale getiriyoruz! 

Carbonfact

Romain Champourlier, Martin Daniel ve Marc Laurent tarafından kurulan Carbonfact, kendi kategorilerinde en düşük karbon ayak izine sahip ürünleri tanımlar. Girişim, çevrimiçi perakendecilerin sürdürülebilir ürün kataloglarını kolayca oluşturmalarını ve sürdürülebilir kategoriler aracılığıyla düşük karbonlu markaları dağıtmalarını sağlıyor.

TAG

TAG, banka hesabı ve Visa Bankamatik kartı gibi temel bankacılıktan işveren maaş bordrolarına, maaş avanslarına kadar kullanıcıların tüm finansal yaşamını kapsamak amacıyla kitleler için dijital bir banka kurarak Pakistan bankalarının yeni standartlarını belirliyor. TAG, Talal Ahmad Gondal, Ahsan Khan ve Alexander Lukianchuk tarafından kuruldu.

Abstra

Kodlama olmadan uygulamalar yapmak için bir araç olan Abstra daha hızlı sonuç vermek isteyen ajanslar veya mühendislik ekiplerine bağlı olan ancak teknik olmayan departmanlar tarafından tercih ediliyor.

Stipop

Daniel Cho ve Tony Park tarafından kurulan Stipop, uygulama geliştiricilerinin, kurulumu kolay bir çıkartma API’si ile mesajlaşma ve kamera deneyimlerini renklendirmelerine yardımcı olan bir çıkartma platformudur.

Customily

Kişiselleştirilmiş ürünleri çevrimiçi satmayı kolaylaştıran Customily, e-ticaret mağazalarına özel bir tasarım aracıdır. Çevrimiçi mağazalar, müşterilerinin kendilerine özel telefon kılıfları, tişörtler, kupalar ve daha fazlasını tasarlamasına olanak sağlamak için bu aracı sitelerine yerleştirebilir. Girişimin kurucuları Alejandro Lozdziejski ve Martina Möring.

Deskimo

Deskimo evinizin yakınında profesyonel çalışma alanları bulmanızı sağlıyor. Girişim, hibrit kurumsal işgücünü Singapur ve Hong Kong’un her yerinde kaliteli çalışma alanları ile birleştiriyor. Girişim, Raphael Cohen ve Christian Mischler tarafından kuruldu.

Hive Health

Camille Ang ve Jiawen Tang tarafından kurulan Hive Health, Filipinli KOBİ’ler için basitleştirilmiş dijital sağlık sigortası sunuyor.

Yummy

Vicente Zavarce tarafından kurulan Yummy, Venezuela’nın 1 numaralı teslimat ve araç paylaşımı süper uygulaması.

Mindstate Design Labs

Mindstate Design Labs, zorlu zihinsel sağlık koşulları için psychedelic ilaç terapileri geliştiriyor. Dillan DiNardo ve Tom Ray girişimi şöyle anlatıyor:

Psikedelik deneyim çeşitlerinin biyolojik temeline ilişkin benzersiz içgörülerimiz, öncü ürünlerimiz 2. nesil MDMA ve 2. nesil psilosibin başta olmak üzere sayısız terapötik zihinsel durumun, hassas tasarımını mümkün kılar.

Pipekit

Pipekit, kuruluşların veri işlem hatlarını ölçeklendirmesine yardımcı olur. Uygulama, veri ekipleri için Argo İş Akışlarını yöneterek şirketlere yılda yüz binlerce dolar tasarruf sağlarken karmaşık veri akışlarını da normalde zaman alan sürecin yarı süresinde tamamlar. Girişimin kurucuları Caelan Urquhart ve J.P. Zivalich.

Craft Aerospace

Craft Aerospace, büyük havayolları için dikey kalkış ve iniş uçakları üretiyor. Şehir içi helikopter pistlerini ve yerel havaalanlarını kullanarak dünyanın en yoğun rotalarında seyahat süresini yarıya indiren girişimin kurucuları James Dorris ve Axel Radermacher. İkili GoogleX, Virgin Hyperloop One ve Karma’daki deneyimleriyle dikkat çekiyor.

Legion Health

B2B akıl sağlığı pazar yeri Legion Health, psikiyatristlerin ve terapistlerin zamanını saat başı olmak üzere  satar. Akıl sağlığı uzmanları ise normal iş yüklerinin yanı sıra ekstra vardiyalarda çalışmak üzere kaydolurlar. Böylece telesağlık şirketleri, hastaneler ve diğer sağlık hizmetleri kuruluşları, bu uzmanları tam zamanlı olarak işe almak zorunda kalmadan zihinsel sağlık odaklı satışlarını daha hızlı ölçeklendirebilir. Girişimin kurucuları Yash Patel, Daniel Wilson ve Arthur MacWaters.

Talus Bio

Alex Federation ve Lindsay Pino Talus Bio ile daha önce tedavi edilemeyen genom düzenleyicileri (“regulome”) için ilaç keşfi ve geliştirmesine olanak sağlayan bir platform oluşturdu.

hotglue

Geliştiricilerin, verilerin kontrolünü elinde tutmasına izin veren hotglue, aynı zamanda minimum geliştirme çalışmasıyla, kullanıcıya yönelik yerel SaaS entegrasyonlarını ürünlerine yerleştirmelerine yardımcı olan bir araç. Girişimin kurucuları David Molot ve Hassan Syyid.

Artillery

Hassy Veldstra tarafından kurulan Artillery, DevOps ve SRE için Modern test platformu sunuyor. girişimin müşterileri arasında Auth0 ve Brave gibi şirketler yer alıyor.

Beeper

15’ten fazla farklı sohbet ağına bağlanan Beeper, Birleşik arama ve gelişmiş filtreleme gibi özellikler sunuyor. Üstelik Masaüstü, Android, iPhone ve iPad’de kullanılabiliyor. Eric Migicovsky ve Brad Murray girişimi şöyle tanımlıyor.

Fikir basit: bugün mesajlaşmak acı verici bir şekilde parçalara ayrıldı. Bunu düzelteceğiz.

marketfeed

Sooraj Elamana ve Sharique Samsudheen tarafından kurulan marketfeed, Hindistan’daki insanlara hisse senedi ticareti yapmayı öğreten bir uygulama. Kullanıcılar, doğrudan uzman borsacılardan öğrenmek için bir abonelik ücreti ödüyor ve uygulamada hisse senedi alım satımı yapıyor.

AOA Dx

AOA, ilk erken evre yumurtalık kanseri kan testini geliştiriyor. Böylece kadınlar, hayatta kalma oranı yüzde 90 iken hastalığı daha erken yakalamak için hızlı ve doğru bir şekilde test edilebiliyor. Girişimin kurucuları Alex Fisher, Anna Jeter ve Oriana Papin-Zoghbi.

Contalink

Contalink, Meksika’daki muhasebecilerin defter tutmayı otomatikleştirmelerine ve müşterilerine çevrimiçi hizmet sunmalarına yardımcı olan bir SAAS. Carlos Salinas ve Eduardo Williams’ın girişimi muhasebecilerin 5 kat daha hızlı defter tutmasına yardımcı oluyor.

Bluu

Latin Amerika’da Meesho olarak konumlanan Bluu, İlk kez girişimcilerin sosyal medya üzerinden arkadaşlarına ve tanıdıklarına ürün satmalarını kolaylaştırıyor. Kurucular Gabriel Luque, Javier Mendez ve Oscar Rojas.

ContainIQ

Matthew Lenhard ve Nate Matherson tarafından kurulan ContainIQ, Kubernetes’te yerel izleme ve takip sunuyor.

Hedgehog

Hedgehog, sizi otomatik olarak en iyi fiyatlara bağlamak için tüm cüzdanlarınıza ve borsalarınıza bağlanan bir kripto para birimi robo-danışmanı. Girişimin kurucuları Taylor Culbertson, Colton Dillion ve Jason Dillion.

Reframe

Reframe, içkiyi azaltmak isteyenler için Noom. Kanıta dayalı bir davranış değiştirme programı, topluluk desteği, sorumluluk takibi ve birinci sınıf koçları oyunlaştırılmış tek bir uygulamada bir araya getiriyor. Kurucular Ziyi Gao ve Vedant Pradeep.

Appollo

Appollo ile uygulamanızı tüm e-ticaret platformlarında yayınlamak için tek bir API yeterli. Darrell Adjei, Robrecht Le Roy ve Jibril Gudal tarafından kurulan girişim, geliştirme ve bakım maliyetlerini düşürüyor.

Blixo

Danilo Stern-Sapad tarafından kurulan Blixo, faturalandırma, ödemeler, tahsilatlar ve mutabakat gibi zaman alan manuel muhasebe uygulamalarını otomatikleştirerek küçük ve orta ölçekli işletmelerin daha hızlı ödeme almasına yardımcı olan bir yazılım hizmeti.

Inversion Space

Austin Briggs ve Justin Fiaschetti tarafından kurulan Inversion Space uzaydan düşük maliyetli dönüş sağlıyor.

Mentorcam

Mentorcam, insanların kişiselleştirilmiş birebir tavsiye için hayran oldukları mentorlara erişebilecekleri bir pazar yeri. Girişimin kurucuları Benjamin Balazs ve Rune Hauge.

Epsilon3

Epsilon3, uzay aracı ve karmaşık operasyonlar için işletim sistemidir. Geçmişi SpaceX, Google ve Stanford’da geçen Laura Crabtree,Max Mednik ve Aaron Sullivan tarafından kuruldu. Güçlü bir mühendis ekibinin diyebiliriz.

Slope

Herhangi bir B2B işletmesinin Şimdi Al Sonra Öde sunmasını sağlayan Slope ödeme sırasında çeşitli ödeme seçeneklerini (yani havaleler, çekler ve kart) kabul etmesini mümkün kılıyor. Girişim Alice Deng ve Lawrence Lin Murata tarafından kuruldu.

Promakhos Therapeutics

Enflamatuar bozuklukları iyileştirmek için bir terapötik platform Promakhos Therapeutics’in hikayesini girişimciler Katerina Chatzi ve Jasper Edgar Neggers şöyle anlatıyor:

Yıllarca süren araştırmalardan sonra, doğuştan gelen bağışıklığı modüle ederek iltihabı kontrol etmenin bir yolunu bulduk. Vücudumuzun doğuştan gelen iltihabı kontrol etme ve iyileştirme yeteneğini uyandırmak için bir bakteri molekülleri platformu inşa ediyoruz.

Unbox

Gabriel Bayomi Kalejaiye, Vikas Nair ve Rishab Ramanathan tarafından kurulan Unbox, makine öğrenimi için ortak bir kalite güvence platformudur.

PaletteHQ

PaletteHQ, B2B şirketlerinin satış komisyonlarını hesaplamasını ve satış performansını artırmasını kolaylaştırır. Bu saas girişiminin kurucuları J.Y Delmotte, Jean-Edern Lorillon ve Fabien Pinel.

Cococart

Zhicong Lim ve Derek Low tarafından kurulan Cococart, yerel işletmelerin çevrimiçi siparişleri 1 dakika içinde kabul etmesine yardımcı olur. Kullanıcılar kodlamaya, tasarıma ve uygulama indirmeye ihtiyaç duymadan bir mağaza kurabilir.

Palla

Palla, ABD’den diğer ülkelere anında kişiden kişiye (P2P) ödemelerin yapılmasını sağlar. Palla ile ABD’deki göndericiler telefonlarına birkaç dokunuşla gönderim yapabilir ve alıcılar paralarını saniyeler içinde alabilir. Girişimin kurucuları Andrew Mason, Enrique Perezalonso ve Greg Piccolo.

Hyperseed

Hootan Mahallati ve Georg Untersalmberger tarafından kurulan Hyperseed, finans uzmanları için kod gerektirmeyen (no-code) bir platformdur. Bu platformda, farklı bölgeler için sigortalama modelleri oluşturabilir ya da temel sigorta ürünü platformuna entegrasyon için müşteri puanları oluşturabilirsiniz.

Zage

Ryan Ozminkowski ve Arsh Shah Dilbagi’nin girişimi Zage herkes için aracısız ödeme sunuyor.

MarqVision

DK (Do Kyung) Lee, Mark Lee ve Vinny Mei tarafından kurulan MarqVision küresel markaların çevrimiçi pazarlardan sahte ürünleri kaldırmasına yardımcı oluyor.

ScaleVal

Ayan Agarwal ve Shreyas Agnihotri tarafından kurulan ScaleVal, Satış ve Başarı ekiplerinin müşterilere sağladıkları finansal değeri ölçmelerini ve iletmelerini sağlar. Paylaşılabilir panosu ve raporları, B2B satıcıları için elde tutma oranını artırır.

Slash

Slash, GPU’lar, NFT’ler ve özel spor ayakkabılar gibi alternatif varlıklarla ticaret yapan kişilere, maliyetleri karşılamadan daha fazla envanter satın alabilmeleri için bir kredi limiti verir.

Hyper

Dicord sunucuları için ücretli abonelik satışı yapılmasını sağlayan Hyper, Discord’daki toplulukların sunucularından para kazanmaları ve ölçeklenebilir işler kurmaları için yeni bir yol sunuyor. Bu dahiyane fikir ise Ben Botvinick’e ait. Hyper, 5 bin topluluk, 300 bin üye ile 15 Milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı

Gallery

Gallery, mühendislik ekiplerinin ortamları çoğaltması, yönetmesi ve paylaşması için buluttan bağımsız bir platform sunuyor. Girişimin kurucuları Vignesh Varadarajan ve Jagath Vytheeswaran.