Loader

Uluslararası Girişimcilik Merkezi İstanbul Kuruluyor

Uluslararası Girişimcilik Merkezi İstanbul Kuruluyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) “Uluslararası Girişimcilik Merkezi İstanbul” projesini hayata geçiriyor. Beykent Üniversitesi’nin İSTKA desteğiyle yürüttüğü proje ile uluslararası girişimcilerin Türkiye’de pazara kolay girişleri için alt yapı, metodoloji, danışmanlık ve mentorlük hizmetleri sağlanacak.

Beykent Üniversitesi’nin yürüttüğü proje ile Levent’te Uluslararası İstanbul Girişimcilik Merkezi kurulacak. Girişimciler, ofis tahsisinden yasal adres sağlanmasına; eğitim ve mentorluk hizmetlerinden iş geliştirme, networking vb. faaliyetlerine kadar bütün süreçlerde destek alabilecek.

Proje kapsamında Türkiye’de iş yapma, yatırım alma, yatırım yapma gibi konularda bilgi ve içerik üretici bir Ajans da kurulacak. İstanbul’un potansiyelini tanıtacak Türkçe, İngilizce, Arapça dijital içerikler geliştirilecek.

Projeden, Türkiye’de ikamet eden ve inovasyon tabanlı iş yapma kapasitesine sahip uluslararası girişimciler ve girişimci adayları, öğrenciler, İstanbul’daki girişimcilere yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılar, yatırım grupları, melek yatırım ağları, girişim sermayesi fonları faydalanacak.

Proje kapsamında yurt dışından online katılımlara açık bir Girişim Hızlandırma Programı, Girişimci – Yatırımcı Eşleştirme Programı, eğitimler, söyleşiler ve Uluslararası İstanbul Girişimcilik Zirvesi de gerçekleştirilecek. Proje süresince 10 farklı uluslararası işbirliği geliştirilmesi, 100 yeni uluslararası girişimin İstanbul’da kurulması hedefleniyor.