Loader

Uber, Otobüs, Tren ve Uçak Bileti Rezervasyonlarını Test Ediyor

Uber, Otobüs, Tren ve Uçak Bileti Rezervasyonlarını Test Ediyor

Uber, hali hazırdaki hizmetlerini genişletmek için bu yıl İngiltere’de uçuşlar, trenler ve benzer hizmetler için seyahat rezervasyonlarını uygulamasına eklemeyi planlıyor. Yeni hizmet, aynı uygulama üzerinden uçuş, tren ve Uber rezervasyonlarınızı yapabilmeniz için tasarlandı. Bunu yapmak için şirket, yazılımını hava yolları, şehirler arası otobüs, demir yolu operatörleri ve araç kiralama şirketleriyle entegre edecek.

İngiltere, şirketin ABD dışındaki en büyük pazarlarından biri, dolayısıyla bu genişleme büyük bir adım. Uber İngiltere genel müdürü Jamie Heywood, “Uber uygulamasında birkaç yıldır yolculuk, bisiklet, tekne hizmetleri ve scooter rezervasyonu yapabildiniz, bu nedenle tren ve otobüs hizmetlerinin eklenmesi doğal bir ilerlemedir” dedi. “Bu yılın ilerleyen zamanlarında, sorunsuz bir seyahat deneyimi yaratmak için önde gelen ortakları Uber uygulamasına entegre ederek uçuşları ve gelecekteki otelleri birleştirmeyi planlıyoruz.”

CEO Dara Khosrowshahi, şirkete ilk katıldığında Uber’in “ulaşımın Amazon’u” olmasını istediğini söylemişti. Pandemiden önce, Uber seyahatlerinin yaklaşık yüzde 15’i hava limanlarına yapılan yolculuklardı. Heywood, “COVID pandemisinin etkileri sürerken, yeni ulaşım modellerine yönelik büyük bir baskı var ve bunun önümüzdeki yıllarda bizim için çok önemli bir büyüme gelişmesi olduğuna işaret etmek istiyoruz” dedi.

Uber’in diğer seyahat rezervasyon hizmetleriyle ne ölçüde rekabet edeceği henüz belli değil, ancak Khosrowshahi, Uber’e gelmeden önce Expedia adlı bir seyahat şirketinin CEO’suydu. Şirket bu sayede, tüm süreç hakkında bilgi sahibi olduğundan, hava alanından otele kadar sürecek bir yolculuk sunabileceği hizmetlerde rakiplerine göre bir adım önde olabilir.