Loader

Terminal Lansman Programı

Terminal Lansman Programı

Türk Hava Yolları’nın teknoloji, inovasyon ve girişimcilik platformu Terminal’in lansmanı 6 Temmuz 2020 Pazartesi günü başarıyla gerçekleştirildi. Türk Hava Yolları Youtube hesabından canlı yayınlanan çevrimiçi lansman etkinliği Türk Hava Yolları Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ali Serdar Yakut, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sn. M. İlker Aycı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih Kacır’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Açılış konuşmalarının ardından Türk Hava Yolları Dijital İnovasyon ve Analitik Çözümler Başkanı Sn. Serdar Gürbüz Terminal Platformu’nun tanıtımını gerçekleştirdi.

Lansman sonrası farklı odak alanlarında 3 panel gerçekleştirildi. İlk panelde Türk Hava Yolları Dijital İnovasyon ve Analitik Çözümler Başkanı Sn. Serdar Gürbüz’ün moderatörlüğünde, Türk Hava Yolları Kargo İş Geliştirme & Organizasyon Başkanı Sn. Adnan Karaismailoğlu, Türk Hava Yolları Pazarlama Başkanı Sn. Arif Ali Gezmişoğlu, Türk Hava Yolları Kurumsal Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanı Sn. Mert Dorman ve AnadoluJet Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sn. Şamil Karakaş “Havacılıkta Dijital Dönüşüm ve Yeni İş Yapış Modelleri” ile ilgili soruları yanıtladılar.

“Türkiye Girişimcilik Ekosistemi ve Pandemi Sonrası için Öngörüler” konulu ikinci panel, egirişim kurucusu Sn. Hilmi Öğütcü moderatörlüğünde, Türk Telekom Strateji ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Sn. Barış Karakullukçu, Revo Capital Kurucu Ortağı Sn. Cenk Bayrakdar, startups.watch Kurucusu Sn. Serkan Ünsal ve Hackquarters Kurucusu Sn. Kaan Akın’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Son panelde “Girişimcilerin Gözünden Kurumsal Firmalarla İş Yapma Tecrübeleri”, Türk Hava Yolları Dijital İş Geliştirme Müdürü Sn. M. Seyda Tartar moderatörlüğünde, SOR’UN Kurucu Ortağı Sn. Oğuzhan Başeğmez ve inMapper Kurucu Ortağı Sn. Sarp Tomrukçu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Panellerin ardından Türk Hava Yolları Dijital İş Geliştirme Takım Lideri Sn. Mehmet Emin Sandıklı tarafından Terminal Girişim Programı’nın ilk çağrısı “Havacılıkta Pandemi Sonrası Yenilikçi Ürün ve Servisler” programı duyuruldu ve girişimler davet edildi.

Havacılıkta Pandemi Sonrası Yenilikçi Ürün ve Servisler programı; Küresel COVID-19 salgının yaşandığı bugünlerde, uçakla seyahatin farklı aşamalarında aşılması gereken zorluklara yönelik yolcularımıza daha iyi, daha verimli, daha stressiz, daha mutlu ve daha dijital bir yolculuk deneyimi yaşatabilmek adına Terminal’den tüm ekosisteme yapılan ilk çağrıdır.

Girişimler programa 6 Temmuz – 24 Temmuz tarihleri arasında Terminal üzerinden başvuru yapabilecekler. Değerlendirmeler sonucunda başvurusu uygun bulunan girişimler 6 Ağustos – 7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Airpitch Days’e davet edilerek yüz yüze görüşmeler organize edilecektir. Görüşmeler sonucunda ürün, iş modeli ve iş birliği potansiyeli kriterlerine göre öne çıkan girişimler Terminal Girişim Programı’na kabul edilerek desteklerden faydalanmaya başlayacaktır.