Loader

Program Hakkında

Programın Amacı

 

 • Girişimlerin kurumsal şirketlerle daha kolay iş birliği yapabilir hale gelmesine destek vermek.
 • Girişimcilerin işlerini daha başarılı yönetebilmeleri için ihtiyaç duydukları kaynaklara erişimi konusunda onları desteklemek.

Kimler Başvurabilir?

 

 1. Program odak alanları kapsamında çözüm üreten.
 2. Program sürecinde gerçekleştirilecek aktivitelerde program ekibi, eğitmenleri, mentörleri ve iş birimlerinden uzmanlar, yöneticiler ile birlikte çalışmak için gereken zamanı ayırabilecek.
 3. Girişimi aşağıdaki seviyelerde olan;
  • Ürün var ancak henüz gelir üretmiyor
  • Ürün var ancak ürün-pazar uyumu yok, geri bildirim almaya ihtiyacı var.
  • Ürün var, gelir üretiyor ve büyümeyi hedefliyor.
 4. Program başında ya da sonunda kurumlar ile poc / pilot proje yapabilecek durumda olan.

Başvurular ne zaman?

 

 • Başvurular 12 Aralık 2022 – 23 Ocak 2023 arasında gerçekleşecektir.
TK-1500x1500-Terminal-Web_Final

Program Odak Alanları

Havacılık Çözümleri

COVID-19 pandemisi havacılık operasyonları üzerinde daha önce benzeri görülmemiş bir etki bıraktı. Havacılık alanında güvenliği, verimliliği iyileştirmemize yardımcı olabilecek yeni teknolojiler arıyoruz ve bu alanlarda çalışan girişimleri programa davet ediyoruz.

Seyahat ve Havacılıkta Müşteri Deneyimi

Müşterilerimizin kaliteli hizmet alabilmesi, konforu ve güvenliği her zaman birinci önceliğimiz. Seyahati ve havacılığı yeniden şekillendirme potansiyeline sahip bir teknoloji üzerinde çalışan ve aşağıdaki alanlarda faaliyet gösteren girişimleri programa davet ediyoruz.

Sosyal Girişimler ve Sürdürülebilirlik

Hem müşterilerimiz hem de parçası olduğumuz dünyamız için sorumluluğumuzun farkındayız. Dünyayı daha iyi bir yer yapabilmek için çalışan ve bu alanda inovatif çözümler geliştiren girişimleri programa davet ediyoruz.

Pazarlama ve Satış Kanallarında Dijitalleşme

Yeni teknolojiler sayesinde dijital kanallarda müşteriye erişme, kazanma ve tutundurma faaliyetleri daha hedefli, kişiselleştirilmiş ve verimli hale geliyor. Bu alanda çözüm üreten girişimleri programa davet ediyoruz.

Kurumsal Süreçler ile İlgili Teknolojiler

Havayollarımız ve iştirak şirketlerimiz kapsamında finans, satın alma, insan kaynakları vb. gibi kurumsal süreçlerimizin dijital dönüşümünü arttırmak istiyoruz. Bu süreçlerin verimliliğini arttıracak ve otomatik yapılmasını sağlayacak inovatif çözümler arıyoruz ve bu alanda çalışan girişimleri programa davet ediyoruz.

Yeni Nesil Teknolojiler

Yeni iş fırsatlarını belirlemek, operasyonları kolaylaştırmak ve müşteri deneyimini iyileştirmek için yeni nesil teknolojiler üzerine çalışan girişimleri keşfetmek istiyoruz. Aşağıdaki alanlarda faaliyet gösteren girişimleri programa davet ediyoruz. Veri Çözümleri / Büyük Veri, Yapay Zeka, AR / VR, NFT / Metaverse / Blockchain, IOT ve Robotik

Neler Sağlıyoruz?

PoC / Pilot Proje Desteği

Uçak Bileti / Mil Desteği

Pazarlama ve İletişim Desteği

Yurt Dışı Etkinlik Katılım Desteği

Eğitim ve IK Envanter Testi

Açık Ofis Alanı Desteği

THY ve İştiraklerine Erişim

Diğer Kurumlara Erişim

İş Birimleri Mentorluk

Üst Yönetim ile Birebir Görüşmeler

Invest On Board Ağı Katılım

Yan Hak Araçlar

Ek Faydalar

İş Birliği Ağımız

Program Takvimi

Başvuruların Başlaması

12 Aralık 2022

Program duyurusu, tanıtım etkinlikleri ve başvuruların toplanması

Son Başvuru Tarihi

23 Ocak 2023

Başvuruların sonlanması ve ön değerlendirmenin başlangıcı

Jüri Değerlendirme

02 Şubat 2023

Ön değerlendirmeyi geçen girişimler jüri değerlendirmesine çıkıyor

Program Başlangıç - Bitiş

06 Şubat – 01 Mayıs 2023

Lansman etkinliği ve 12 haftalık kamp

Demoday

09 Mayıs 2023

Girişimlerin final sunumları

Sık Sorulan Sorular

Hayır, Terminal Girişim Hızlandırma Programına katılım karşılığında girişimden herhangi bir hisse paylaşımı talep edilmiyor.

Hayır, program sonunda herhangi bir yatırım yapılmıyor. Terminal Girişim Hızlandırma Programı; girişimlerin kurumlar ile iş birliği yapabilmesi, girişimini başarılı bir şekilde yönetebilmesi ve büyütebilmesi için gerekli yeteneklerin kazandırılmasını hedeflemektedir.

Evet, program odak alanlarına uygun çözüm üreten her girişim programa başvurabilir.

Başvurunuz alındıktan sonra Terminal ekibi tarafından incelenecek. Ön elemeyi geçip kısa listeye kalan girişimler kurum içi jüri değerlendirmesi etkinliğine davet edilecek. Bu jüri değerlendirmesinden başarı ile geçen girişimler programa davet edilecekler.

Program içinde gerçekleştirilecek eğitim, networking, mentorlük, değerlendirme toplantısı gibi etkinlikler hem çevrimiçi hem de fiziksel ortamda olacak şekilde gerçekleştirilecek. Ancak program katılımcılarımızın etkinliklere fiziksel olarak katılımlarını tavsiye ediyoruz.

Programdan maksimum verimin alınabilmesi için eğitimlere katılmak çok önemli, bu sebeple de eğitimlerin %70’ine katılmanızı bekliyoruz.

Hayır, farklı programlardan kabul almış olmanız başvurmanıza engel değildir. Ancak %70 katılım şartını tutturmanızı bekliyoruz.

Eğtimler tamamlanıp, demoday etkinliği gerçekleştirildikten sonra program tamamlanmış olacak. Ancak mezunlarımızla ilişkimiz devam edecek. Belirli periyotlarda yardım ve işbirliği fırsatları kovalamaya devam edeceğiz.

Her türlü sorunuz için terminal@thy.com adresine email atabilirsiniz.

Başvuru Formu

Program odak alanlarımıza uygun, gerekli ürün olgunluk şartları sağlayan, gelişime açık bir ekibe sahip ve Türk Hava Yolları ile birlikte ülkemiz, insanlarımız ve yolcularımız için değer oluşturabileceğine inanan girişimleri Terminal GHP ‘na başvurmaya davet ediyoruz.

<