Loader

Take Off Bakü Uluslararası Girişim Zirvesi

Take Off Bakü Uluslararası Girişim Zirvesi

2018 yılından bu yana düzenlenen Take Off Girişim Zirvesi bu sene ilk kez yurt dışında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşti.

26-28 Mayıs tarihlerinde Bakü Crystal Hall’de düzenlenen zirve uluslararası düzeyde girişimlere, yatırımcılara, teknoloji liderlerine ve ekosistemde yer alan çok uluslu şirketlere ev sahipliği yaptı.

Zirve kapsamında düzenlenen yarışmaya 32 ülkeden 292 başvuru alındı ve 7 ülkeden 50 girişim seçildi. Ön değerlendirmeyi geçen girişimler etkinlik öncesinde 1 ay boyunca masterclass eğitimleri almaya hak kazandılar.

Zirvede 75 girişim sunumu, 100’den fazla B2B görüşme, 7 keynote ve 6 panelist yer aldı.
30 bin dolar ödül sahiplerini buldu.

Dereceye giren girişimlerden;

  • Birinci, tüm banka ve kredi işlemlerini bir yerde toplayan Amerika merkezli fatura yönetim platformu Recepta,
  • İkinci, küçük ve orta ölçekli işletmeler için Azerbaycan merkezli dijital ödeme ve e-ticaret platformu olan Epoint.az,
  • Üçüncü ise çok filamentli 3B baskı modülü üzerine çalışmalarını sürdüren yerli girişim Co Print oldu.

Bunların yanı sıra 6 Azerbaycanlı girişim T3 Girişim Merkezi tarafından İstanbul’da yapılacak hızlandırma programına katılmaya hak kazandı.

TEKNOFEST Azerbaycan’da Bakü’de gerçekleştirilen Take Off, Ekim ayında tekrar İstanbul’da düzenlenecek. Take Off İstanbul, girişim ve mentor başvurularını takeoffistanbul.com web sitesi üzerinden almaya devam ediyor.