Loader

QNBEYOND ve BAYER’in Hızlandırma Programlarına Seçilen Girişimler Açıklandı

QNBEYOND ve BAYER’in Hızlandırma Programlarına Seçilen Girişimler Açıklandı

QNB Finansbank bünyesindeki QNBEYOND Hızlandırma Programı’nın dördüncü dönemine kabul edilen 8 girişim açıklandı. Altı ay süreyle güçlü bir mentor ağı, onlarca iş ortağı, QNB Finansbank’ın c-level bir yöneticisiyle beraber çalışma ve hibe desteği gibi çok sayıda olanaktan yararlanacak girişimler, Ekim ayındaki Demo Day ile programdan mezun olacaklar.

QNBEYOND Hızlandırma Programı 4. dönem girişimleri:

TransferChain, blokzincir, kriptografi ve bulut teknolojilerini birleştirerek kullanıcıların; gizli ve güvenli veri transferi, depolama, yedekleme yapmasını ve mesajlaşmasını sağlar.

Tamamliyo, sigorta şirketleri ile dijital işletmeleri uçtan uca entegre eden embedded sigorta girişimi.

Emlaksat.com, evini satmak isteyenlere dijital platformu üzerinden uçtan uca premium hizmetler sunan, Türkiye’nin sabit hizmet bedeli ile çalışan ilk ve tek online gayrimenkul teknolojisi şirketidir.

VenueX, perakendecilerin ürün, stok, adres ve iç mekan haritalarını Google, Apple ve Yandex gibi online arama & harita motorlarına gerçek zamanlı entegre ederek, online arama yapan tüketicilerin kendilerine yakın mağaza sonuçlarına erişmesini sağlar.

Hockeystack, SaaS şirketlerin pazarlama, satış, ürün etkileşimi ve abonelik geliri verilerini tek platformda kod kullanmadan toplayan ve birleştiren analitik aracı.

Radius, etkileşime geçilmek istenilen hedef kitlenin sosyal ve dijital DNA’sini yapay zeka teknolojileri ile analiz ederek, büyüme ve etkileşim stratejileri oluşturur.

FirstBatch; kullanıcıların sosyal medya verilerini NFT’ler ile web3.0’da monitize edebildikleri merkesiyetsiz bir protokoldür.

Ekos.ai, profesyonellere ve şirket çalışanlarına gerçek zamanlı networking deneyimi sağlayan yapay zeka destekli bir sanal etkinlik platformudur.

 

Bayer’in Yaşam Bilimleri alanındaki dijital girişimleri desteklemek amacıyla dünyanın farklı ülkelerinde yürüttüğü Girişim Hızlandırma Programı G4A’in Türkiye ayağı G4A Turkey’e seçilen girişimler belli oldu.

Bayer’in İlaç, Tüketici Sağlığı ve Tarım Ürünleri iş birimlerine yönelik; sağlık ve tarım alanlarında dijital çözümler sunan; sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir iş modeline, yalın bir ürüne veya prototipe sahip ya da satış aşamasında olan girişimleri değerlendirdiği G4A Turkey‘e 7 girişim seçildi.

G4A Turkey 2022’ye seçilen girişimler:

Argeron NephroTesT: İdrarda trehalaz aktivitesindeki artışı ölçerek böbreğin maruz kaldığı stresi ve oluşan hasarı ölçen Argeron NephroTest; hasarın çok erken dönemde teşhis edilmesi sayesinde hasara sebep olan faktörün ortadan kaldırılmasına veya erken tedavi ile hasarın ilerlemesini önlemeye yardımcı oluyor.

BabyAcademy: Bebeğin yaşına ve gelişimsel ihtiyaçlarına göre hazırlanmış eğlenceliaktiviteleri, gelişimsel kilometre taşları kontrol listesi, sağlıkla ilgili uzman makaleleri ve kişiselleştirilmiş gelişim planı ile ebeveynlere yönelik içerikler sunuyor.

Bridgesoft: Yapay zeka & IoT teknolojilerini kullanarak seçici püskürtme yöntemini tarla pülverizatörlerine entegre eden Bridgesoft; sadece zararlı otlara ilaçlama yaparak ilaç tasarrufuna ve tarımsal maliyetlerin azalmasına katkıda bulunuyor.

FARMACV: Eczanelere özel bir kariyer platformu olan FARMACV; eczanelerin istihdam problemine dijital bir çözüm sunmanın yanı sıra eczanelerdeki işe alım süreçlerinde uçtan uca danışmanlık vererek eczacı ve teknisyenlere profesyonel seçme ve yerleştirme hizmeti sağlıyor.

Farmingo: Sıralı ekim ağaçlara yönelik bir otonom ilaçlama kiti olan Farmingo; var olan tarımsal ilaçlama makinelerine takılarak tüketilen ilaç, su ve akaryakıt miktarını azaltmaya ve mahsül verimini arttırmaya yardımcı oluyor.

GlaucoT: Dünyada kalıcı körlüğün sebeplerinden olan glokom hastalığının tedavisi için non-invazif, nöroprotektif giyilebilir bir tedavi cihazı geliştiren GlaucoT; bu alanda yeni bir tedavi yöntemi sunuyor.

Kidolog: Online danışmanlık platformu olan Kidolog; ebeveyn ve ebeveyn adaylarına gebelik dönemi öncesi, gebelik dönemi ve çocuklarını 18 yaşına getirene kadarki süreçte ihtiyaç duyabilecekleri 11 farklı kategoride 7/24 online uzman desteği sağlıyor. Aynı zamanda çocukların sağlıklı bir gelişim süreci geçirmesi için onların dil, kaba motor, ince motor, bilişsel ve sosyal-duygusal gelişimlerinin düzenli takibini yaparak gerekli durumlarda erken müdahale programı ile çocukların gelişimini destekliyor.