Loader

PİLOT’un 10. Dönem Girişimleri

PİLOT’un 10. Dönem Girişimleri

Türk Telekom iştiraki TT Ventures bünyesinde yürütülen girişim hızlandırma programı PİLOT’ta 10. dönem girişimleri belli oldu. PİLOT’un yeni dönemine kabul edilen 13 girişim, 100 bin dolara kadar yatırım ve nakit desteği, Türk Telekom ile iş birliği yapma ve TT Ventures’tan direkt yatırım alma fırsatını yakalayacak. Program sonunda seçilen girişimler, 6 haftalık Amerika programına katılma hakkı elde edecek.

ürk Telekom iştiraki olan TT Ventures’ın kurumsal girişim hızlandırma programı PİLOT’un 10. dönemine seçilen girişimler açıklandı.

Programa yapay zekâ, dijital reklam, medya servisleri, blok-zincir tabanlı tokenizasyon, artırılmış gerçeklik, yeni nesil sağlık uygulamaları, otonom online market uygulaması gibi yeni gelişen alanlarda özel teknoloji çözümleri geliştiren 13 ekip seçildi. PİLOT’a seçilen bir girişime 100 bin dolar, 3 girişime 50 bin dolar yatırım ve diğer ekiplere de 150 bin TL nakit desteği verilecek.

TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, “TT Ventures olarak, ülkemizdeki girişimcilik ekosistemini büyütmek ve ekonomiye katkı sağlamak motivasyonuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. PİLOT ile erken aşama girişimlere hem bilgi birikimimizle hem de finansal açıdan destek veriyoruz. Önceki yıllarda verilen imkanlara ek olarak girişimlere ihtiyaçları doğrultusunda farklılaşmış gelişim ve yatırım planları sunuyoruz. TT Ventures’tan yatırım alma fırsatını yakalayacak girişimlerin yenilikçi iş fikirlerini destekleyerek, yurt dışına açılmalarını hedefliyoruz. Yeni dönemde PİLOT’a seçilen girişimlere başarılar diliyorum” dedi.

 1. dönem PİLOT girişimleri;
 2. Dijital reklam optimizasyon ve otomasyon platformu Adsbot,
 3. Sporcu termal görüntülerini analiz eden çözüm ai4sports,
 4. Elektrikli araçlar için enerji transfer çözümü Car4Future,
 5. Kısa film izleme mobil uygulaması Cineshort,
 6. Müşterinin sesi yönetimi platformu Cloud4Feed,
 7. Endüstriyel yapay zeka-bilgisayarlı görü sistemleri geliştirme ortamı Inovako,
 8. Online ebeveyn ve yetişkin danışmanlık platformu Kidolog,
 9. Yapay zeka tabanlı mobil uygulama test platformu Pensor,
 10. Dijital bakım yönetim platformu ServisSoft,
 11. Toplama ve teslimat süreçlerini otonomize eden online market çözümü Speedy Market,
 12. Tokenizasyon tabanlı sporcu menajerlik oyunu platformu Sportimec,
 13. Dekorasyon mühendislik uygulaması SugAR Technology,
 14. Görsel meditasyon ve deneyim uygulaması Visutate. 

TT Ventures’tan yatırım alma fırsatı

Programa seçilen ekipler 12 hafta boyunca 250’ye yakın mentorla birebir görüşebilecek ve ayrıca Türk Telekom’un iş bağlantılarına da erişim fırsatı yakalayacaklar. Program süresince alanında uzman kişilerin vereceği eğitimlerin ardından programı başarı ile tamamlayan ekipler arasından seçilecek girişimler 6 haftalık Amerika programına katılma fırsatı yakalayacak. Türk Telekom ile iş birliği yapma ve TT Ventures’tan yatırım alma fırsatı yakalayacak ekipler ayrıca; ofis alanı, teknoloji altyapısı, mobil iletişim paketi ve tanıtım destekleri de alacaklar. Şehir dışından programa katılacak ekipler konaklama imkânından faydalanabilecek.