Loader

Mobilite Hızlandırma Programı’na Paydaş Olarak Destek Sağladık

Mobilite Hızlandırma Programı’na Paydaş Olarak Destek Sağladık

Mobilite Hızlandırma Programı’na Paydaş Olarak Destek Sağladık

Türkiye’de açık ve kullanıcı odaklı bir mobilite ekosistemi oluşturma hedefiyle yola çıkan küresel teknoloji markası Togg ile teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi’nin ortaklaşa hazırladığı Mobilite Hızlandırma Programı’na TERMINAL olarak paydaş olduk.

Nisan ayında başlayan Mobilite Hızlandırma programına 850’den fazla başvuru yapıldı. Başvurular arasından özenle seçilen 47 girişim 8 hafta boyunca mentorluk , finansal ve hukuki danışmanlık, proje takip desteği, yatırımcı ilişkilerini yönetme gibi birçok destekten faydalandı. Hızlandırma programını başarıyla tamamlayan 10 girişim 14 Haziran’da Bilişim Vadisi’nde gerçekleşen demoday programında sunum yaptı.

Togg Ceo’su M.Gürcan Karakaş ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yard. Mehmet Fatih Kacır’ın katılımlarıyla gerçekleşen demoday programında, ülkemizdeki mobilite ekosisteminin bir paradigma dönüşümü yaşadığı ve bu dönüşümün mobilitenin geleceği için çok önemli olduğu noktasında görüş belirtildi.

Demoday Programında Sunum Yapan Girişimler:

Patika Robotik: Endüstride kullanılan, 4000kg taşıma kapasiteli mobil otonom robotlar üretiyor.

Poilabs: Fiziksel dünyayı dijital dünya ile birleştiren bir teknoloji girişimi. Bunu geliştirdiği görme engelli navigasyon, haritalı navigasyon, kapalı alan analitiği ve çalışan/ekipman izleme çözümleri sayesinde yapıyor.

Ro Mobility: Otonomi ve dijitalleşme ile herkes için güvenli mikromobilite çözümleri geliştiriyor.Mikro mobilite cihazlarda eş zamanlı görüntü işleyerek çarpışmaları engelliyor.

Otokiosk: Otomobil showroomlarını uzaktan yöneterek dijital ve interaktif veri akışı sağlıyor

Dizzy: Yapay zeka ve hologram teknolojisine sahip akıllı araç asistanı geliştiriyor

Robeff: Elektrikli ve sürücüsüz platformlar geliştiren bir teknoloji şirketidir.

Rotamopt: Yapay zeka ile güçlendirilmiş akılı ve çevreci lojistik optimizasyonu geliştiriyor.

Buluttan: Yüksek doğrulukta hava durumu istihbaratı sağlamaya odaklanmış bir şirkettir.

Togitek Libat: Hafif elektrikli araçlar için değiştirilebilir lityum batarya sistemi

Yeditek: Digiforming; sac parçaların seri üretimi esnasında üretimi sürekli izleyen, yırtık ve ondülasyon risklerini henüz hata oluşmadan önce tespit eden ve prosesi düzenleyerek hatanın oluşmasının önüne geçen bir önleyici kalite çözümüdür