Loader

Kworks Covid-19 Ekspres Demoday

Kworks Covid-19 Ekspres Demoday

Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi KWORKS’ün İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle kurduğu KWORKS COVID-19 Ekspres Platformu Demo Günü çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Platform, COVID-19 salgınının olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik hızlı uygulanabilecek çözümler geliştiren ileri aşama girişimler ile bu girişimlere finansal kaynakları dışındaki kaynaklarını dayanışma içinde açan şirketleri, kamu kurumlarını, STK’ları, odalar ve birlikler ile yatırımcıları bir araya getirdi.

KWORKS COVID-19 Ekspres Platformu Demo Günü’nde sunum yapan girişimler ise şu şekilde:

SterilBox: Restoran/Cafe veya online market siparişlerinin teslimat anında sterilizasyonunu gerçekleştiren bir çözüm olan SterilBox, güvenli bir şekilde ilk müşteri temasına imkan tanıyor.

ServisSoft: Teknik servis hizmetlerinin uçtan uca takip edilmesini ve yönetilmesini sağlayan bulut tabanlı bir SaaS girişimi.

İltema: Isı yayan teknik tekstiller üzerine çalışan bir firmadır. Ar/ge süreci tamamlanan ürünlerin ihracatını ve ticarileşme faaliyetlerini sürdürmektedir.

IWROBOTX: Deniz yüzey temizliği yapan otonom deniz araçları üretir. Bu araçlardan Denizatı Doris; görüntü işleme ve yapay zeka algoritmaları kullanarak deniz yüzeyindeki atıkları tanır, toplar, kategorize eder ve bu atık verilerini internet ortamına aktarıp rapor olarak hazırlar.

Ortus4C: Dijitalleşmeyi hedefleyen firmalara yönelik uzaktan görüntülü danışmanlık, asistans ve destek hizmetleri verebilecekleri alt yapı çözümleri sunan, canlı destek, görüntülü görüşme, chatbot ve sosyal medya entegrasyon modülleri ile birlikte iş süreçlerinin otomatize edilmesini ve uzaktan yürütülmesini sağlayan yeni nesil bir iletişim platformudur.

Baktek Çevre Teknolojileri (BioGuy 2): Girişim, fabrika gibi büyük tesislere kurulabilen kompak atık su arıtma çözümleri geliştiriyor.

PulpoAR: E-ticaret platformları ve dijital reklamlar için artırılmış gerçeklik ve yapay zeka teknolojilerini kullanarak sanal deneme çözümleri geliştiriyor.

Macerita: Türkiye’ye özel interaktif macera haritası olarak konumlanan Macerita bir doğa sporları platformu.

SmartOpt: Girişim, matematiksel ve istatistiksel modelleme, yapay zekâ ve optimizasyon teknolojilerini kullanarak tedarik zinciri ve lojistik operasyonlarında yüzde 30’a varan maliyet tasarrufu sağlayan Derin Teknoloji çözümleri sunuyor.

Bugbounter: Bağımsız güvenlik araştırmacıları sayesinde, kurumların ve şirketlerin siber güvenlik açıklarının bulunmasını sağlayan BugBounter, aynı zamanda bu açıkların doğrulanmasını, raporlanmasını da mümkün kılıyor.  Kitle kaynağı ile hizmet veren platform, alınması gereken aksiyonların takibini yapıyor.