Loader

İstanbul Havalimanı’nda AR Teknolojisi ile Alışveriş Deneyimi

İstanbul Havalimanı’nda AR Teknolojisi ile Alışveriş Deneyimi

IGA İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar alışveriş alanında yolculara eşlik ederek mağazalar hakkında bilgi veren Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisi CİGA’yı hizmete sundu.

IGA İstanbul Havalimanı, bir objeyi sanal olarak ve 3 boyutlu bir şekilde mekâna yerleştiren “gerçek dünya” teknolojisi olarak adlandırılan ve kullanıcıların gerçek dünyada baktığı yerde olmayan bir nesneyi görmesine yarayan Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisini hayata geçirdi. IGA İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Bosphorus alanında yolculara eşlik ederek mağazalar hakkında bilgi veren ve yönlendirmeler yapan CİGA karakteri, yolcuları mağazalar arasında gezintiye çıkarmanın yanı sıra kampanya teklifleri de sunuyor.

Yolcular, İstanbul Airport uygulamasına giriş yaptıktan sonra AR sekmesi üzerinden sisteme erişim sağlayabiliyor. CİGA karakteri mağazalara yaklaştığında ilgili mağaza adı pop-up şekilde beliriyor ve mağaza adına tıklandığında mağaza hakkındaki ayrıntılar listeleniyor.

 Kampanya teklifleri ve indirim kodları

IGA, AR teknolojisi sayesinde yolcularına anlaşmalı mağazaların kampanya teklifleri ve indirim kodlarını veriyor. Böylece yolcular CİGA karakteriyle mağazaları gezerken indirimlerden de yararlanma fırsatı bulabiliyor. IGA İstanbul Havalimanı, Türkiye’de ilk defa bir havalimanında kullanılan AR teknolojisi sayesinde alışveriş deneyimine yeni bir boyut kazandırıyor.

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan IGA Dijital Hizmetler ve Ticaret’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin İnankul, “Yolcularımız IGA İstanbul Havalimanı’ndaki dinamik kampanyaları ve indirim kodlarını artık AR teknolojisi ile takip edebilecek. AR teknolojisi kullanılarak oluşturduğumuz bu Marketplace/Pazaryeri havalimanımızdan seyahat edecek olan yolcuların alışveriş keyfine konfor sağlamasının yanı sıra hızlı ve kolay bir alışveriş keyfi sunacak” dedi.