Loader

Dokunmadan Dokunabilmek Ama Nasıl?

Dokunmadan Dokunabilmek Ama Nasıl?

Corona virüse karşı maske takmak, ellerimizi dezenfekte etmek ve sosyal mesafeye dikkat etmek gibi önlem alıyoruz, ancak tüm bunlar yeterli değil. Corona virüs taşıyan birinin kamuya açık alanlarda herhangi bir şeye dokunması, virüsün kısa bir sürede yüzlerce kişiye bulaşmasına neden olabilir.

İşte bu nedenle Hakuhodo Product’s Inc. adlı Japon şirketi, “Air Touch Panel” adını verdiği holografik bir dokunmatik ekran üretti. Bu cihaz, tıpkı herhangi bir normal dokunmatik ekran gibi çalıştırılabilen holografik bir ekranı havaya yansıtıyor. Bu teknoloji, fiziksel temas ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve koronavirüsün temas yoluyla bulaşma riskini azaltmaya yardımcı oluyor.

Air Touch Panel’de nerede dokunduğunuzu belirlemek için elinizi ve parmak hareketlerinizi izleyen bir hareket sensörüyle bulunuyor.

Son olarak Hakuhodo Product’s Inc.’in Air Touch Panel’i temmuz ayı başlarında piyasaya sürdüğünü belirtelim. Bu yüzden yakın gelecekte bu teknolojinin dünya genelinde yaygın olarak kullanılabilir.