Loader

Havacılık Sektörü Değişim Raporu: Dönüşüm 2021

Havacılık Sektörü Değişim Raporu: Dönüşüm 2021

Havacılık setrörünün pandemi sebebiyle göstermiş olduğu dönüşümü inceleyen Dönüşüm 2021 raporu  IeaWorksCompany ve CarTrawler iş birliğiyle yayınlandı.

Covid 19 salgını bize hava yolculuğu harcamaları için rekabetin var olduğunu öğretti. Bu doğrultuda havayolu tüketicilerinin belirlemiş olduğu yeni alternatiflerin pandemi sonrasında belirleyici güç olacağı düşünülüyor. Bu rapor, endüstrinin nasıl değiştiğini açıklarken gelirin nasıl artırılabileceği ve daha fazla trafiğin nasıl yakalanabileceği konusunda fikir veriyor. Salgın sırasında gezginlerin oluşturduğu alışkanlıkların çoğu raporda ele alınan perspektiflerde değişeceği belirtiliyor. ,

Raporda ele alınan ana başlıklar şu şekilde;

  1. Havayolları eğlence amaçlı seyahatlere odaklanacak
  2. İş daha alakart olacak ve premium ekonomi büyüyecek
  3. Havayolları, markalı ücretler ve dinamik fiyatlandırma ile cezbedilecek
  4. Uçakta satın alınan yiyecekleri iyileştirmek için daha fazla çaba gösterilecek
  5. Taşıyıcılar belirsizliğe karşı kendini koruma altına almalılar
  6. Sınır kapanışları kalıcı olacak

CarTrawler’ın Baş Ticari Sorumlusu Aileen McCormack, “Havayolları geçen yıl dayanıklılıklarını kanıtlamış olsa da, 2022’de markalar pazarda rekabetçi kalabilmek için tüketici deneyimini geliştirmeli. Havayollarının, fiyatlama modelleri, alakart teklifler yada seyahat sigortası yaklaşımları aracılığıyla, “kolaylık ve öngörülebilirlik” etrafında teklifleri şekillendirmesi gerekecek.” dedi.

Raporda ayrıca, pandemi azaldıkça iş seyahatlerinin çoğunun geri döneceği, ancak havayolu seyahatlerinin bir kısmının yerini teknolojiye bırakacağı tahmin ediliyor. Eğlence destinasyonlarına ve daha küçük işletme sınıfı kabinlerin planlanmasına verilen önem, havayollarının yönelimini yansıtıyor.