Loader

EasyJet Kabin Ekibi Üniformaları, Geri Dönüştürülmüş Plastik Şişelerden Tasarlandı

EasyJet Kabin Ekibi Üniformaları, Geri Dönüştürülmüş Plastik Şişelerden Tasarlandı

EasyJet, kabin ekibi ve pilotlar için tasarladığı, her biri yaklaşık 45 geri dönüştürülmüş plastik şişeden yapılan üniformaları tanıttı. Kuzey İrlanda merkezli Tailored Image tarafından üretilen yeni üniforma, bu ay kabin ekibi sirkülasyonuna girecek.

Yeni malzeme, yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak üretilmiş olup geleneksel polyesterden %75 daha düşük karbon ayak izine sahip olduğu açıklandı.

Yeni kumaş, kabin ve uçuş güvertesi ortamlarına uygunluk açısından ilk olarak geçen yıl denenmiş olup  daha fazla esnekliğe sahip olduğu ve aşınmaya karşı dirençli olduğu için daha uzun ömürlü olduğu tespit edildi.

Havayolu ayrıca giyimle ilgili tüm ambalajlarda plastiği geri dönüştürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilen malzemelerle değiştirdi. Örneğin; plastik yaka askılarını geri dönüştürülebilir karton askılarla, plastik gömlek klipslerini metal gömlek klipsleriyle, geri dönüştürülemeyen beyaz kaplamalı kartı geri dönüştürülebilir karton kartla değiştirdi.

Bu süreci, çay poşeti tutucusu olarak bitki bazlı küçük bir kasenin tanıtılması, 2020’de uçak içi perakende operasyonundan 27 milyonun üzerinde münferit plastiğin kaldırılması ve uçakta 50p indirim teklif edilmesi gibi uçakta plastik atığı azaltmak için havayolu tarafından atılmış olan adımlar takip ediyor.

easyJet Kabin Hizmetleri Direktörü Tina Milton şunları söyledi: “İklim değişikliği hepimizin sorunu ve easyJet olarak, karbon emisyonlarını ve atıkları nerede azaltabileceğimizi görmek için operasyonumuzun tüm bölümlerine bakıyoruz. Geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapılmış bu yeni pilot ve kabin ekibi üniformasını piyasaya sürmekten, bunu pilotlarımız ve kabin ekibi meslektaşlarımız için tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Sürdürülebilirliğin onlar ve müşterilerimiz için önemli bir konu olduğunu biliyoruz.

Havacılığın karbon ayak izini radikal bir şekilde azaltmayı hedefleyen sıfır emisyonlu uçaklar da dahil olmak üzere yeni teknolojilerin geliştirilmesini desteklemek için uzun vadeli çalışmalarla birlikte kısa vadede karbon ayak izimizi azaltmak için çalışmaya devam etmek bizim için bir önceliktir. Yenilikçi teknoloji ortakları Wright Electric ve Airbus ile çalışmaya devam ediyoruz. Her biri, sıfır emisyonlu uçakları ticari hizmete sokmak ve gerçeğe dönüştürmek için iddialı zaman çizelgelerini belirledi.”