Loader

Deloitte Teknoloji Trendleri 2022 Raporu

Deloitte Teknoloji Trendleri 2022 Raporu

Deloitte’un, inovasyonun kilidini açmak, güven oluşturmak ve müşterinin dijital yolculuğuna yönelik mühendislik avantajı sağlamak için değerli bilgiler ve ilham sağlayan 13. yıllık Tech Trends raporunun yeni sayısı yayınlandı.

Raporda vurgulanan yedi teknoloji trendi aşağıdaki gibi.

Kolaylaşan Veri paylaşımı

Yeni teknolojiler, kurumlar içinde ve kurumlar arasında veri paylaşımının mekaniklerini basitleştirerek yenilikçi iş modellerini ve ürünleri ortaya çıkarıyor; üstelik tüm bunlar gizlilik perdesini koruyor.

Bulut hizmetleri dikeylere ayrılıyor

Bulut ve yazılım satıcıları artık eski süreçleri modernize eden ve inovasyonu hızlandıran sektöre özel çözümler sunuyor. Bu sayede şirketler kaynaklarını rekabette farklılaşmaya ayırabiliyorlar..

Blockchain: İş İçin Hazır

Blockchain ve diğer dağıtılmış hesap defter teknolojisi platformları, organizasyonel sınırların ötesinde iş yapmanın doğasını temelden değiştiriyor ve birçok şirketin maddi ve dijital varlıklarını üretme ve yönetme yöntemlerini yeniden tasarlamalarına yardımcı oluyor.

Siber Yapay Zeka: Gerçek savunma

Kuruluşlar güvenlik ihlalleriyle mücadele ederken, siber yapay zeka bir güç çarpanı olabilir ve güvenlik ekiplerinin yalnızca siber saldırganların hareket edebileceğinden daha hızlı yanıt vermesini değil, aynı zamanda bu hareketleri önceden tahmin etmesini ve önceden harekete geçmesini sağlar.

Çığr Açan BT: Geniş ölçekte otomatikleştirme

Vizyoner BT kuruluşları, “BT arka ofisini” modernize ediyor. Çağrı ve elle atama odaklı modelden, proaktif bir self servis ve mühendislik otomasyonu modeline geçiyor.

Teknoloji yığını fiziksel hale geliyor

Akıllı cihazların patlaması ve fiziksel işlerin artan otomasyonu, BT’nin görev alanını genişletiyor. Networke bağlı akıllı fabrika ekipmanları, endüstriyel robotlar, dronlar, sensör gömülü cihazlar ve sayısız diğer teknolojik varlık BT uzmanlarının yönetimine giriyor.

Gelecekten alan notları

Kuantum, üstel zeka ve ortam deneyimi. Bugünün gerçeklerine esnemesi ve öteye geçmesine dayanan çarpıcı gelişmeler.

Yazıdaki her trendle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için linkteki raporu kontrol edebilirsiniz. https://www2.deloitte.com/content/dam/insights/articles/US164706_Tech-trends-2022/DI_Tech-trends-2022.pdf