Loader

BTM Sahne XL Haziran 2022 Etkinliği Gerçekleşti

BTM Sahne XL Haziran 2022 Etkinliği Gerçekleşti

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) gerçekleştirdği Sahne XL etkinliğinin Haziran 2022 ayağı girişimcilik ekosisteminden birçok kişinin katılımı ile 28 Haziran Salı günü gerçekleştirildi. Türk Hava Yolları Terminal ekibi olarak biz de etkinliğin katılımcıları arasındaydık.

Teknoloji yazarı ve programcı Ahmet Can ‘ın sunduğu etkinlikte BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, İstanbul Ticaret Odası ve BTM Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, birer konuşma gerçekleştirdi ve BTM ‘nin ekosistem olan katkılarından bahsetti. BTM ‘nin programlarından mezun olmuş girişimciler de program sonrası neler yaşadıklarını ve girişimlerinin son durumlarını katılımcılar ile paylaştılar.

Etkinlik kapsamında Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Levent Erden de bir sunum yaptı. Erden, artık dönüşümün şart olduğunu söylediği konuşmasında, “Şu an inanılmaz bir hızdayız. Bugünü hız belirliyor ve biz hıza dayanıklı olmak zorundayız. Artık data merkeze oturmuştur. Veriyi merkeze almamak diye bir şey yoktur. Sürekli senaryoları değiştirmemiz lazım. Dönüşümü atladığınız andan itibaren bu işin cezası çok büyük ve anında kesilir. Bu işin bir toplam dönüşüm olduğunu anlamak lazım” dedi.

Etkinlikte sunum yapan 14 girişim aşağıdaki gibi:

Smesh: Tüm iletişim bilgilerinizi kartvizit kullanmadan hızlıca aktarmanızı ve saklamanızı sağlayan bir mobil uygulamadır.

Rentrovi: Ev sahiplerini ile kiracıları bir araya getiren girişim

Kolektif Hikayeler: Rastgele insanları bir araya getirerek çeşitli kurallar dahilinde hikayeler oluşturmalarına izin veren platform

Nowin Teknoloji: Oral fonksiyonlardaki problemleri erken teşhis ederek, hastaya gereken en iyi tedavi yönteminin teknolojik altyapısını kullanarak çözüme kavuşturuyor.

Ara Robotik: Otonom robotlar kullanarak geniş ticari zeminlerin bakımı için harcanan emek, enerji, zaman ve maliyetten yüksek oranda tasarruf edilmesini sağlıyor.

Alter8: Dinamik bir yaşam tarzını tercih eden genç yetişkinler için geçici, akıllı ve mikro ölçekli yaşam ünitelerinden oluşan bir barınma ağı.

Playtrick: Dünya çapında hit oyunlar geliştirerek insanların hayatlarında eğlenceli zamanlar yaşamalarını amaçlayan oyun şirketi.

Hiperaktif Kredi: Riskin önceden doğru tahmin edilmesi için akıllı kredi çözümleri sunan bir fintech şirketi.

Musiwars: Şarkı sözü yazarları ve beste üreticileri için Türkiye’den dijital pazaryeri ve aynı zamanda yetenek yönetimi platformu.

Ocalis: Tekrarlı işlerde çalışanların kas-iskelet hastalıklarına maruz kalmasını önleyici/öteleyici dış iskelet sistemleri geliştiriyor.

Liquid Assets: Kişisel nakdi birikimleri tek bir yerden izleyebileceğiniz, güncel piyasa fiyatlarını takip edebileceğiniz ve piyasa hareketleri hakkında anlık fiyat uyarısı alabileceğiniz bir uygulama.

Postuby: Sosyal medyada ne paylaşsam derdini ortadan kaldıran, abonelerine paylaşmaya hazır içerikleri yapay zeka desteği ile sağlayan platform.

Co-Influencer: Markaları ürün ve hizmetlerine yönelik en uygun nano ve mikro influencerlar ile bir araya getiren dijital organik içerik üretici platformu.

Yuppy Games: Teknoloji ve yaratıcılığı birleştirerek yüksek kalitede mobil oyunlar geliştiriyor.

Kaynak: https://btm.istanbul/haber/son-5-yilda-btm-girisimleri-395-kat-degerlendi