Loader

BTM Sahne XL Etkinliği Gerçekleşti

BTM Sahne XL Etkinliği Gerçekleşti

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) gerçekleştirdği Sahne XL etkinliğine Terminal ekibi olarak biz de katılım gösterdik. Girişimcilik ekosisteminden birçok kişinin katılım gösterdiği SahneXL etkinliği 28 Aralık Salı günü gerçekleşti. Açılış konuşmalarını BTM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Doğan Salman ve BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı’nın yaptığı etkinlikte 16 girişim sunum yaptı. Etkinlik, Ahmet Can Şit’in sunumuyla hibrit olarak gerçekleşti. Girişimcilerin stantlarında yatırımcı, mentor ve girişimcilerle bir araya geldiği etkinlikte girişimci sunumlarının yanı sıra 2 panel gerçekleşti.

TÜBİTAK BİLGEM Başkan Yardımcısı Sadullah Uzun’un moderatörlüğünü yaptığı “Metaverse Çağına Hazır Mısınız” adlı panelde, Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kadir Kurtuluş ve Loud and Proud Kurucu Ortağı Elif Çetin metaverse konusunu ele aldı.

Etkinliğin bir diğer paneli olan “Yatırımcı Hızlandırma Platformu: Erken Aşama Girişimler İçin Yatırımcı Geliştirme Programı Proje Lansmanı”nda ise BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı moderatörlük yaptı. İSTKA Genel Sekreteri İsmail Erkam Tüzgen, Lima Ventures Kurucu Ortağı Ahmet Argun ve Tarvenn CEO’su Mustafa Kopuk’un konuk olduğu panelde startup yatırımcılığı üzerine konuşuldu.

Etkinlikte sunum yapan 16 girişim şu şekilde:

Skillflit: Yetenek geliştirmeyi modüler, çok yönlü ve kişiye özel hale getiren SkillFlit, teknolojiyi kullanarak beceri gelişimine dair ihtiyaçları, veriye dayanarak tespit etme imkanı sunuyor. SkillFlit ile bireyler, yapmak istedikleri işlerde hangi becerilere ihtiyaç duyulduğunu daha yakından tanıyabilirken, kurumlar daha iyi bir iş elde etmek için nasıl yeteneklere ihtiyaç duyduklarını daha net analiz edebiliyor.

MedicaUrosim: MedicaUroSim simulatörü, yazılım ve donanım ile birlikte gerçek hasta senaryolarını kullanarak endoskopik prosedürlerin oyunlaştırılmış ve fiziki simülatörler ile geliştirilmiş halidir.

Sporlondo: Sporlondo, sporcular ve spor akademileri için web site ve mobil uygulama altyapısı sunar.

Bullbeez: Bullbeez, girişim ekosisteminin sanal dijital platformudur. Önce ülkemizi daha sonra benzer ekosisteme sahip ülkeleri tek çatı altında toplamak amaçlanmaktadır.

Arventek: Geliştirilen otonom İnsansız Hava Aracı, coğrafi görsel verileri yakalayabilir, Yapay Zeka Destekli Platformu ile veriyi iş zekasına çevirebilir ve endüstrilerin iş süreçlerini otomatikleştirebilir

Jetermo: Jetermo kapak kısmında bulunan toz ve tablet kahve haznesi ile gün içerisinde hazırlamış olduğunuz sıcak suyu ve kahve tozunu, günün istediğiniz saatinde küçük bir çevirme hareketi ile 3 saniyede taze ve sıcak kahve içme imkanı sağlamaktadır.

BimMade: Yapı endüstrisi için üretilen ürünlerinin 3 Boyutlu dijital ikizleri olan BIM akıllı nesnelerinin dünya standartlarında oluşturur, bulut platformda barındırır ve mimarların, mühendislerin projelerinde kullanabilmeleri ücretsiz ve sınırsız erişime açar. Üreticilerin, proje aşamasında tercih edilmelerini sağlarken, onlara özel kontrol paneli ile indirme verisi ve pazar analizi imkânı sunar.

Move On: Tarım  alanında yapay zeka tabanlı derin teknolojiler geliştiren bir girişimdir.

BiBip: BiBip, %100 elektrikli yapay zeka destekli paylaşımlı araç platformudur. Küçük boyutlu araçlardaki QR kod uygulamadan okutularak pratik bir kullanım sağlamaktadır. Aynı zamanda park ve trafik sorunlarının önüne geçilmektedir.

LetWOM: Periyodik olarak kullanılan kişisel bakım ürünlerini adrese teslim eden, yapay zeka gömülü, özelleştirilebilir e-ticaret platformu.

TechnoMind: Technomind Dijital Sistemler endüstri, robotik ve sağlık alanında ihtiyaçları iyi analiz eden, bu ihtiyaçlara çözüm arayan, bu doğrultuda hızlı öncü prototip üreten, kullanıcı deneyimleri ile yeniden tasarımlar yapan ve bu tasarımları nihai ürüne dönüştüren inovatif bir bakış açısı taşıyan bir girişimdir.

Cyoulive: Cyou Live; tüm dünyadan yetişkinlere popüler iş gücü yetenekleri ve meslek edindirme odaklı, sosyal ağ gibi çalışan küresel bir uzaktan öğrenme uygulamasıdır. Canlı sınıflarda konuştuğunuz dillerde, istediğiniz kişilerden eğitmenlik almanıza, sizin gibi öğrenen diğer kişilerle bir araya gelmenize ve uzmanı olduğunuz konularda bildiklerinizi paylaşarak gelir elde etmenize yardımcı olur.

Mobilmekan: Mobil mekan, müşteri ve mekan arasındaki iletişim sürecini dijitalleştiren ve teması en aza indiren dijital çözüm uygulamasıdır.

Yancep: Yancep, bir mikrobirikim ve mikroyatırım uygulamasıdır. Finansal okuryazarlığı çok yüksek olmayan ve küçük tutarlar ile yatırım yapabilecek bireylere modellenmiş portföyler hazırlayarak yatırım sürecini kolaylaştıran yeni nesil varlık yönetim platformudur. Bu kapsamda SPK lisanlı aracı kurumlar ile çalışarak kullanıcıların birikimlerini de güven altında tutar.”

Halısahavar: Halı saha organizasyonlarında yaşanan; oyuncu bulma, rakip arama, saha randevusu alma, maça katılma ve müşteri bulma problemlerine dijital bir çözüm sunuyoruz.

Medicurism: Medicurism projesi, sağlık turizmi yapmak isteyen uluslararası hastaların dünya çapında en iyi doktora ulaşmalarını kolaylaştırmak için yenilikçi çözümler üreten bir teknoloji startupıdır.