Loader

Big Bang Start-up Challenge 2020

Big Bang Start-up Challenge 2020

İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek tarafından her yıl düzenlenen Big Bang Start-up Challenge, 03 Aralık Perşembe günü gerçekleşti. Pandemi nedeniyle İlk kez online olarak düzenlenen etkinlikte girişimcilere toplamda 54 milyon 154 bin TL’lik destek sağlandı.

Aralarında Hollanda, Singapur, Hindistan ve Rusya‘nın da bulunduğu 20 farklı ülkeden ve Türkiye’nin 81 farklı şehrinden binlerce başvuru alan İTÜ Çekirdek’in 87 yarı finalistinin sanal stantları ziyaretçiler tarafından gezilirken, bu girişimler arasından sahneye çıkmaya hak kazanan 20 girişim ise Big Bang sahnesinde sunumlarını gerçekleştirdi.

Sahneye çıkmaya hak kazanan ve fuayede yer alan 39 girişim ile ardıl yatırımlarını alan 6 İTÜ Çekirdek mezunu girişimler toplamda 23 milyon 386 bin TL’lik ödül, nakit ve yatırım aldıklarını ilk kez Big Bang’te duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre sahneye çıkan 20 finalist arasından en çok desteği alan ilk üç girişim Syntonym, Bugbounter ve Eyecheckup oldu.

Syntonym girişiminin 1 milyon 940 bin TL, Bugbounter’ın 1 milyon 558 bin TL ve Eyecheckup’ın ise 688 bin TL destek aldıklarını da ekleyelim. Sunum yapmaya hak kazanan 20 girişimi ve aldıkları destekleri aşağıda yer alan tabloda görebilirsiniz.